Pokusaj kradje motora- zastita od kradje

enduro

Well-known member
U noci sa cetvrtka na petak (28/29, 05) su mi pokusali ukrasti motor. Iscupali su kontakt bravu, otkinuli bravu za blokiranje prednje vilice, pokusali upaliti motor spajanjem zica sa kontakt brave (nisu znali da je samo kurbla). Motor je od kradje spasio debeli lanac kupljen u Lidlu kojim sam vezao zadnji kotac za zadnju vilicu. Planiram kupiti jos disk lock sa alarmom i tihi alarm koji mi na mobitel salje SMS poruku ako netko pokusava ukrasti motor. Kakva su vasa iskustva? Prijedlozi dobro dosli.  (y)
 
Ovaj uradak mi liči na lokalne klošare. :koka: A gdje je to bilo?
 
takav lanac iz Lidla imam i ja, tak da je moje ćesme sigurno :mrgreen:





Srki
 
Zagreb, Folnegovicevo naselje. Nemam garazu, zivim u zgradi, motor je ispod balkona zgrade, zasticen je od sunca i kise, ali na zalost je na milost i nemilost lopovima. Zato ga zelim sto bolje zastititi (koliko je to moguce).
 
DADO+ said:
:misli: yebeš budalu koja krade takav    ... motor  :mrgreen:

Budala koja mozda ima vikendicu van svih cesta, takav motor bi mu bio super za voziti se po bespucima kada ode na vikend. Pokraj je parkiran skuter Gilera 125 ili 250, vrijedi najmanje duplo od moga, ali on im nije bio zanimljiv.
 
enduro said:
Planiram kupiti jos disk lock sa alarmom i tihi alarm koji mi na mobitel salje SMS poruku ako netko pokusava ukrasti motor.

alarm sa dojavom ok, al ne tihi.. ako se misliš šuljati, računaj da imaju bar šarafciger sa sobom, pa osim dobre volje i agresivnog stava, dobro bi ti došlo još nešto..
 
stock said:
alarm sa dojavom ok, al ne tihi.. ako se misliš šuljati, računaj da imaju bar šarafciger sa sobom, pa osim dobre volje i agresivnog stava, dobro bi ti došlo još nešto..

Pokraden sam par puta, (alu felge od auta, alat, itd...) ali bih volio da upecam lopove na djelu. Za ovo podebljano, pisat ce na motoru : Protected by Češka zbrojovka
 
Pa kako mogu krast na Folki, ona specifična stanogradnja tamo trebala bi omogućiti da se sve na ulici čuje  :LOL:
 
Narkomanima zafalilo ebiga. Vidi se da neznaju jer se to ukrade za minutu bez problema.
 
Nisu to narkomani. Znaju i oni što se više isplati. Ili je narudžba, u što sumnjam ili dokone vucibatine iz kvarta i okolice što mi je puno vjerojatnije.
 
enduro said:
Pokraden sam par puta, (alu felge od auta, alat, itd...) ali bih volio da upecam lopove na djelu. Za ovo podebljano, pisat ce na motoru : Protected by Češka zbrojovka
I kaj, stisneš smeću dva tri šamara i zaradiš kaznenu prijavu za nanošenje ozljeda. Zaštićeni su ko hrvatski političari.
 
Riker said:
Pa kako mogu krast na Folki, ona specifična stanogradnja tamo trebala bi omogućiti da se sve na ulici čuje  :LOL:

Mislis na limenke? Ja sam u bijeloj zgradi gdje je posta, ljekarna, kafici, prodavnice, itd.. (armirano betonska zgrada).
Danas sam kupio Xena disc lock sa alarmom, to ce se sigurno cuti kada zatuli.  (y)
 
enduro said:
pokusali upaliti motor spajanjem zica sa kontakt brave

Motor je od kradje spasio debeli lanac kupljen u Lidlu kojim sam vezao zadnji kotac za zadnju vilicu

Nije mi jasno zasto su pokusavali palit motor koji je jos uvijek bio vezan lancem?  :misli:
 
Rusty Chain said:
Nije mi jasno zasto su pokusavali palit motor koji je jos uvijek bio vezan lancem?  :misli:


:drunk: :piva: :napusen:
 
Ja imam na svojem motoru alarm Spy 5000m, koji je relativno jeftin alarm s obzirom na ono što nudi, a radi jako dobro. Ima mogučnost i tog tihog alarma, senzor vibracije, microwave senzor koji se aktivira na približavajne čovjeka i brdo mnogih funkcija, al jedna korisna funkcija, kod ovakvih razbijanja brava i spajanja žica, je blokada motora kad je aktivirani alarm. U tom slučaju nema šanse da se upali motor preko brave makar i imao orginalni ključ, a niti s žicama koje idu iz brave.

Prošle godine sam bio na moru u stanu kod svoje cure, i motor sam morao ostavljati na velikom parkiralištu. Parkiralište je bilo kojih 200-tinjak metara od stana, daljinski mi je bio kraj kreveta, u slučaju aktiviranja alarma, daljinski se jako dere, em još jako vibrira, što je jako iritantno ako daljinski na nekom stolu recimo. Da nemam toga, neznam dal bi oka sklopio preko noći.