polaganje a kategorije dilema(na cemu polagati??)

R3nchi

Member
Posto sam Novopeceni ponosni Vlasnik Versysa koji je jos prosle godine furao runnera doslo je vrijeme da polozim da mogu bez brige uzivati u SVIM carima sv0ga novog motora..
E sada imam jednu dilemu pitanje.-.
Na cemu polagati??
Ja sam htio na svom motoru  polagat;i tako da odmah naucim sve cake i fore sto me brinu, i kad dobijem vozacku to je to. Dok mi kolega govori da sam lud, da odem u auto skolu gdje se polaze na skuterima da me nemogu rusit, te neka se kasnije vjezbam BESPLATNO, s nekim jel ce me ovako SIGURNo barem jednom rusit..

Sta bi mi vi kao prekaljeni dugogodisnji bajkeri preporucili??
 
Ako ćeš sa svojim motorom polagat, moraš napravit nekakav atest. A to košta. Plus, nabijat kilometre po gradu na svom motoru bezveze mi je glupost (ne daju neki brutalan popust za to).

U svakom slučaju, A kategoriju ne mozes polagat na skuteru već na nekom motoru. U Splitu su najčešći Shiver i XJ6.

 
R3nchi said:
Posto sam Novopeceni ponosni Vlasnik Versysa koji je jos prosle godine furao runnera doslo je vrijeme da polozim da mogu bez brige uzivati u SVIM carima sv0ga novog motora..
E sada imam jednu dilemu pitanje.-.
Na cemu polagati??
Ja sam htio na svom motoru  polagat;i tako da odmah naucim sve cake i fore sto me brinu, i kad dobijem vozacku to je to. Dok mi kolega govori da sam lud, da odem u auto skolu gdje se polaze na skuterima da me nemogu rusit, te neka se kasnije vjezbam BESPLATNO, s nekim jel ce me ovako SIGURNo barem jednom rusit..

Sta bi mi vi kao prekaljeni dugogodisnji bajkeri preporucili??

u kojoj se to autoškoli polaže A kategorija na skuteru  :misli:
 
Nero said:
Ako ćeš sa svojim motorom polagat, moraš napravit nekakav atest. A to košta. Plus, nabijat kilometre po gradu na svom motoru bezveze mi je glupost (ne daju neki brutalan popust za to).

U svakom slučaju, A kategoriju ne mozes polagat na skuteru već na nekom motoru. U Splitu su najčešći Shiver i XJ6.
ne moraš. oduvijek se moglo doć polagat sa svojim vozilom, usto neke autoškole sad nude i odradu satova vožnje na vlastitom motoru, pa se može jeftinije proć :wink:
 
nisi LUD na svom motoru  učit  "cake i fore " zato postoje njihovi motori   (y)
a ovo uzmi skuter i neće te rušit  :LOL:  (može te pokušat rušit ali  ako nema grešaka nema od toga ništa)  

imas u AŠ Tratinčica FZ6N ,  i u nekoj sam Fazera vidio, malo pronjuškaj šta se nudi od vozila i počni polagat sezona prolazi  :mrgreen:

čestitke na novom motoru i puno sretnih kilometara  želim  (y)
 
U svim auto školama se može voziti na svom motoru.... pogotovo ako ta auto škola nema vozilo za tu kategoriju, onda se može znatno umanjiti cijena polaganja.... Sa školom se pravi ugovor o najmu tvog motora za potrebe škole.... Nije potrebno raditi nikakav atest, ali je potrebno napraviti dopunski tehnički pregled koji košta nekih 150 kunića (što u takvim slučajevima uglavonom opet snosi auto škola) i potrebno je kupiti (napraviti) valjanu "L" oznaku i montirati ju na motor... Ako auto škola ima vozilo za kategoriju, onda je samo stvar koliko si dobar i vješt u cjenkanju i pregovaranju za cijenu, ali i dalje možeš voziti na svom motoru ...  (y) ...
 
Nero said:
Ako ćeš sa svojim motorom polagat, moraš napravit nekakav atest. A to košta. Plus, nabijat kilometre po gradu na svom motoru bezveze mi je glupost (ne daju neki brutalan popust za to).

U svakom slučaju, A kategoriju ne mozes polagat na skuteru već na nekom motoru. U Splitu su najčešći Shiver i XJ6.

Pa cuo sam  da ima jedna autoskola u Osijeku gdje se vozi 250cc skuter,ili je to regulirano zakonom pa je laz ??..
Ne kuzim zasto je nabijati kilometre na svom motoru po gradu bezveze???
PA nisam kupio cbr il ne znam gsxr pa da vozim motor samo po pisti..ZA atest su rekli da je 100njak kn.
 
jedimaster said:
u kojoj se to autoškoli polaže A kategorija na skuteru  :misli:


Navodno as speed na nekom kymcu 250 ili cak malaguti 250
 
Ne možeš na skuteru od 250 ccm polagati za A kategoriju.
Kubikaža vozila mora odgovarati kategoriji za koju polažeš.
 
i kubikaža i snaga.....

dosta su strogi što se toga tiče... ne auto škola, već država i zakon ...
 
Dnzg said:
Ne možeš na skuteru od 250 ccm polagati za A kategoriju.
Kubikaža vozila mora odgovarati kategoriji za koju polažeš.
a i fali ti mjenjač, pa dobiš napomenu u vozačku da vrijedi samo za skutere tj vozila bez ručnog mjenjača
 
Vozi na njihovom ( ili znaš ili ne znaš... nema veze na kojem ćeš naučiti ). Što više motora probaš to bolje.  :misli:
 
po mojim saznanjima a kategorija se polaze na min 500cc tako da zaboravi to sa skuterom uz to gdje mu je mjenjač.
vise-manje svaka autoškola koja nudi polaganje a kategorije ima svoj motor i to ti je bolja opcija nego ici sa svojim.
 
Mislim da za tih 50 km koje češ izvoziti u autoškoli najmanje je bitno na čijem motoru češ to napraviti. Nakon položenog ispita nečeš biti puno praktično pametniji. Zato, bolje s njihovim. Nedaj bože da ti se omakne pa ga prisloniš uz cestu....bolje njihov nego svoj.
 
Dnzg said:
Ne možeš na skuteru od 250 ccm polagati za A kategoriju.
Kubikaža vozila mora odgovarati kategoriji za koju polažeš.

PA jel nisu sve iznad 50 cc motocikli po zakonu???
 
Puno hvala svima na odgovorima..:naklon: :naklon:
Danas idem vidit pa odmah uplatit negdje..  :skuter:
 
Da, sve više od 50ccm su motocikli, ali prije dvije godine novim zakonom ZOSPC su to značajno zakomplicirali tako što za motocikle postoje čak 3 kategorije, A1, A2 i A kategorija. Da ne objašnjavam sad što koja kategorija znaći i kad se može polagati potraži po forumu jer je bilo 100 puta već. Uglavnom ako želiš položiti za punu A kategoriju s kojom možeš voziti bilo koji motor ili skuter moraš polagati na motoru koji ima više od 450 ili 500ccm, nisam točno siguran što piše u zakonu, za to moraš imati više od 24 godine. Ako ideš polagati i imaš više od 24 onda ti se ne isplati polagati ništa manje od toga jer su cijene za sve kategorije iste ili vrlo slične, pa polaži najjaće. Osim što su to zakomplicirali cijene autoškole su drastično porasle, cijena s polaganjem i liječničkim pregledom te nigdje neće izaći ispod 3200kn, a u nekim auto školama doseže i preko 4000kn.

Pozdrav
 
jolly the roger said:
a i fali ti mjenjač, pa dobiš napomenu u vozačku da vrijedi samo za skutere tj vozila bez ručnog mjenjača
to je bilo prije,sad vise nema toga.
 
Na njihovom motoru polaži, to su sad pretežno shiveri i fazeri, dobri su to motori za naučit vozit....
I računaj na oko 5000 kunića za punu A kategoriju.....