Polini 2G clutch

malaguti

Guest
evo cudo od kvacila i zasluzilo je svoju temu,radi se o kvacilu sa dvije sustice sa mogucnosti stelanja za piaggio masine 200/250/300ccm,cijena je paprena i kosta 995kn,obicno polini kvacilo sa tri sustice bez mogucnosti stelanja kosta 580kn...
kad mi je stiglo kvacilo i kad sam uzeo kutiju u ruke prvo sam primijetio tezinu  :shock: :shock: izvagao sam kvacilo i opet se zacudio,serijsko kvacilo je duplo lakse,tocnije tezina serijskog kvacila je 0.82kg a polini 2G je 1.6kg...

kad sam stelao kvacilo onda sam pretjerao,skuter krece tj. kvacilo odvaja na 4000 okretaja,na mjestu se skuter turira kao motor a kad odvoji to je boze sacuvaj  :mrgreen: za grad i stani/kreni voznju ovo je preagresivno jer bi se zabio u auto  :mrgreen: ,malo cu popustit sustice...sve u svemu kvacilo vrijedi svaku kunu,start je ludilo,ubrzanje isto i ispucavanje iz sporiji zavoja je munjevito...









usporedba polini 2g i serijskog kvacila




 
ok ti je da skuter kreće na 4 t okretaja, ne tvom mjestu nebih ništa dirao, neka stoji tako.

izgleda mi dosta kvalitetnije od malossijevog, a delta je i lakša od serijskog. nema zezancije s skidanjem federa. kvačilo izgleda odlično  (y) kad mi se raspadne delta ovo uzimam  8)
 
josko said:
ok ti je da skuter kreće na 4 t okretaja, ne tvom mjestu nebih ništa dirao, neka stoji tako.

izgleda mi dosta kvalitetnije od malossijevog, a delta je i lakša od serijskog. nema zezancije s skidanjem federa. kvačilo izgleda odlično  (y) kad mi se raspadne delta ovo uzimam  8)
skidanje sustica je jako lagano,samo se odvida vida do kraja i izvuce sustica,kvacilo odvoji na 4000 okretaja i kad odvoji to je ludilo...
 
jedva cekam auspuh,bit ce fora ovako turirat skuter pa onda poletit...

btw. kvacilo se moze nastelati da jos puuuuno kasnije odvaja...
 
malaguti said:
jedva cekam auspuh,bit ce fora ovako turirat skuter pa onda poletit...

btw. kvacilo se moze nastelati da jos puuuuno kasnije odvaja...

da, na tvoj setup bi i 5 t bilo ok

sp može s tvrdim federima odvajati i na 8 t, ali to je već previše....
 
josko said:
da, na tvoj setup bi i 5 t bilo ok

sp može s tvrdim federima odvajati i na 8 t, ali to je već previše....
kad jos kupim auspuh,karb i duzi prijenos onda slijedi zavrsno stelanje,znaci tezina rolica i namjestanje kvacila (y)
 
heh, a da pretpostavim, na tih 4 t odvaja na skos, jel tako?  hmmm, ako je tako onda stvarno nije bas za svakodnevnu upotrebu po gradu, a vjerojatno i zato zna puknut ( mislim da je to neko reko za to kvacili  :misli: )

al to bi mi jaaako dobro doslo na rox-u....  mislim da bi kretao sa zadnjeg  :mrgreen:
 
tako je, odvoji naglo,negdje sam procitao da ta kvacila pucaju,ali ne zivim u gradu pa da stalno stajem/krecem  :mrgreen:...
 
malaguti said:
tako je, odvoji naglo,negdje sam procitao da ta kvacila pucaju,ali ne zivim u gradu pa da stalno stajem/krecem  :mrgreen:...

hehe tako mi je odvajalo orig. kvacilo sa crvenim susticama kad se skroz potrosilo, sa cirka 10 -ak tisuca, motor se u leru vrtio ko cross....  naravno dok nije pocelo klizat....
 
ali moze se krenut i sa blazim "trzajem" samo malo lakse sa gasom :wink:
 
malaguti said:
ali moze se krenut i sa blazim "trzajem" samo malo lakse sa gasom :wink:


eeee tu nastaju problemi... ko je rekao da ja nezelim krenut ko iz pracke  :mrgreen:
 
tkubasa said:
eeee tu nastaju problemi... ko je rekao da ja nezelim krenut ko iz pracke   :mrgreen:
a znam,a sta mislis zasto sam ga ja kupio :mrgreen:
 
samo se čuvaj bandera one vole takve trkače i uvijek se postave da ih nemreš obić.
 
evo nisam bio siguran dal ima za kupit tvrde sustice za polini 2g pa sam provjerio i ima,nisam bio siguran jer je ovo kvacilo na stelanja i nije kako klasicno kvacilo da ovisi o tvrdoci sustica i to je to,ja sam sad nastelao da skuter krece na cca 4000okr sto je vec puno a moze se nastelati da krece i na puno vise okretaja tako da nemogu ni zamisliti da je jos stavit tvrde sustice :shock: :shock:

mozda bi bilo manje opterecenje za kvacilo da je staviti tvrde sustice i onda dotegnut toliko da odvaja na 4000 okretaja kao sad,samo sta uz te tvrde sustice onda nebi morao zatezati koliko je sad zategnuto :misli:

vidjet cu kad auspuh dode onda ide zavrsno stelanje variomata i kvacila pa cu onda uzeti jos koji set sustica pa probati...
 
malo novosti,kvacilo ima cca 2500km,od mnogim sam cuo da je kvacilo odlicno ali da kratko traje,ja sam neki dan svoje provjeravao i jos je kao prvog dana,sa kvacilom sam prezadovoljan i vrijedi tih 995kn (y)

slike su nestale i iz ove teme tako da sam stavio opet i ovaj put sam stavio vise slike i slike usporedbe polini 2g i serijsko kvacilo :wink:
 
malaga said:
malo novosti,kvacilo ima cca 2500km,od mnogim sam cuo da je kvacilo odlicno ali da kratko traje,ja sam neki dan svoje provjeravao i jos je kao prvog dana,sa kvacilom sam prezadovoljan i vrijedi tih 995kn (y)

slike su nestale i iz ove teme tako da sam stavio opet i ovaj put sam stavio vise slike i slike usporedbe polini 2g i serijsko kvacilo :wink:

Bojim se da bi slike mogle opet nestati, obzirom da ti se prosjek po slici vrti oko 200 kb. :misli:

Skini Picture Resizer (detaljnije: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,190564.msg2860314.html#msg2860314 ) i resajzaj slike na medium ili small velicinu, pa ih onda uploadaj na net. Neces izgubiti puno na kvaliteti, a brze ce uploadati i vjerovatno ce ostati na serveru duze.