polirka

Vukopas

New member
stavio bi ovo pod poliranje i slično,ima tih tema,ali je ovako lakše za naći kome treba. Evo da konačno znate o čemu se radi..ovo dolje je polirka,koja služi za poliranje metala...proučite sliku,uopće nije problem napraviti ju,ova moja je isto moja proizvodnja,ima grublju i finiju četku,jednom je ironfoge pisao o tome,na najdonjoj slici je pasta u obliku sapuna,ljeva (plava) je za finiš,a desna je gruba za početak.
 
eee to moj dida imao :D
od veš mašine napravio  :D

ok...tvoja je ljepsa...  :wink: :D

zakon  (y)
 
Jelena said:
eee to moj dida imao :D
od veš mašine napravio  :D

ok...tvoja je ljepsa...  :wink: :D

zakon  (y)
vadi to sa tavana i poliraj..nadjem ti ja materijala  (y)
 
Ne da se meni to delat, kad ću imat ča za spolirat... ću tebi prit :mrgreen:

BTW još malo pa će i šajba na red :wink:
 
a kaj ju pričvrstiš za pod? ne "skakuće" radi vibracija?
inače lijepo napravljeno  (y)
 
posto sam ja ljen to napraviti... ja sam si kupio nastavke za flexu =P

i mogu je gurnut i na teško dostupna mjesta =)
 
Čox said:
Ne da se meni to delat, kad ću imat ča za spolirat... ću tebi prit :mrgreen:

BTW još malo pa će i šajba na red :wink:
samo mi posla davate  :mrgreen: ajde,ajde...dojdi više da to obavimo  (y)
 
Hevinio said:
a kaj ju pričvrstiš za pod? ne "skakuće" radi vibracija?
inače lijepo napravljeno  (y)
o majstore...da,trebalo bi ju pričvrstiti,moram ju nogom pridržavati,ali nosim ju van dok radim,jer mi svu radionu zacrni  (y)
 
rednyaW said:
posto sam ja ljen to napraviti... ja sam si kupio nastavke za flexu =P

i mogu je gurnut i na teško dostupna mjesta =)
ja sam u par godina potrošio (razjebao) dvije iskrine bušilice...
 
Nebi bilo loše da ti svaki taj krpeni kolut bude stegnut između dvije (identičnog promjera a svega koji centimetar od gornjih rubova) aluminijske ploče 3-4 mm debele jer ti se tada kolutovi neče uvijati i puno tresti polirku a najbitnije je što češ tada moči upotrijebiti i puno veči pritisak predmeta na kolut i puno brže i kvalitetnije češ odraditi posao i uz manje razbacane paste !! Veči učinak bi imao s tvrdo prešanim filc kolutom 200x40 mm za gruba i brza poliranja s velikim pritiskom i izuzetno malim utroškom polir paste ! Ja imam jednu koju više ne koristim ali ona je za dvije osovine i četiri različita (ili 2+2) koluta...pa ako je neko zainteresiran !?
 
Gdje nabavis pastu i koliko dodje ???
 
zvonko..imam te šajbe tako velike,ali sam zeznuo osovinu..malo mi je prekratka,pa kada napravim novu dužu to ide obavezno gore!!
sip...sve ti nabavljam u Puli..inox centar ART METALI u Banjolama..
 
Vukopas said:
sip...sve ti nabavljam u Puli..inox centar ART METALI u Banjolama..

Auu :misli: malo mi daleko :sadblinky:
 
Sip said:
Auu :misli: malo mi daleko :sadblinky:
Imaš sve u kruševici kraj sl.šamca- INOX CENTAR KRUŠEVICA -to ti čak ni za apriliju nije daleko  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Vukopas said:
zvonko..imam te šajbe tako velike,ali sam zeznuo osovinu..malo mi je prekratka,pa kada napravim novu dužu to ide obavezno gore!!
sip...sve ti nabavljam u Puli..inox centar ART METALI u Banjolama..
Primjetio sam da je uska.... ja sam radio osovine cc 70 cm pa je i stroj poširok i stabilan. Mogu dva čovjeka istovremeno radit a motor je trofazni 1,1kw 1400 okretaja/min.i odabirom remeničnog odnosa osovine se vrte željenim brzinama-ovisno šta radiš:gruba/fina brušenja, a tako i poliranja i glancanja....
 
zvonko situm said:
Imaš sve u kruševici kraj sl.šamca- INOX CENTAR KRUŠEVICA -to ti čak ni za apriliju nije daleko  :LOL: :LOL: :LOL:

E to mi nije daleko. Oticu prvom prilikom  (y)
Samo bas bi trebao probti jednu Hayabusu, nisam siguran koliko taj motor moze u komadu ili da za prvu ruku uzmem neku kracu relciju  :misli:  :mrgreen: :mrgreen:
 
Sip said:
E to mi nije daleko. Oticu prvom prilikom  (y)
Samo bas bi trebao probti jednu Hayabusu, nisam siguran koliko taj motor moze u komadu ili da za prvu ruku uzmem neku kracu relciju  :misli:  :mrgreen: :mrgreen:
Ako ju probaš morat češ ju i imati !!
 
zvonko situm said:
Ako ju probaš morat češ ju i imati !!

Evo ga sad  (y) ali identicne rijeci cujem od prijatelja.


Vukopas said:
ma koje daleko..ljeti ima tu susreta ko u priči,pa spojiš sve to skupa  (y)

Ma tad nema problema, ne bi mi bilo prvi, a bagami ni zadnji put da sam tamo kod vas.