polirke-biax nastavci

grgaSH

Active member
zna netko gdje u zg i okolici ima pojedinačno za kupit nastavke za ''biax-brisilicu''..trebao bi samo one mekane filceve za poliranje, a glupo mi je kupovat cijeli komplet nastavaka bruseva i ne znam čega sve ne jer unutra ima tek jedan do dva filc nastavka... :misli:
..mogao bi poslužit i neki sprešani mekani filc (koji se prodaje na  m^2) debljine recimo 10mm iz kojeg se lagano lohajzlom izbiju krugovi i ušarafe u nastavak..sve zalihe sam potrošio, a ništa slično nisam pronašao jer je sve pretvrdo za završit aluminij koji trenutno poliram :?
 
grgaSH said:
zna netko gdje u zg i okolici ima pojedinačno za kupit nastavke za ''biax-brisilicu''..trebao bi samo one mekane filceve za poliranje, a glupo mi je kupovat cijeli komplet nastavaka bruseva i ne znam čega sve ne jer unutra ima tek jedan do dva filc nastavka... :misli:
..mogao bi poslužit i neki sprešani mekani filc (koji se prodaje na  m^2) debljine recimo 10mm iz kojeg se lagano lohajzlom izbiju krugovi i ušarafe u nastavak..sve zalihe sam potrošio, a ništa slično nisam pronašao jer je sve pretvrdo za završit aluminij koji trenutno poliram :?
ja sam kupovao u pevecu
 
bio sam prije nekih mjesec dana, nije bilo pojedinačno filceva več samo u ovom kompletu koji je oko 180 kn a iz njega mi treba tek 5% alata :(
 
grgaSH said:
bio sam prije cca mjesec dana, nije bilo pojedinačno filceva več samo u ovom kompletu koji je oko 180 kn a iz njega mi treba tek 5% alata :(
pa imali su i pojedinačnu prodaju nastavaka, ja sam bio prije nove godine zadnji put... :misli:
 
grgaSH said:
pojedinačno imaju su samo bruseve, ne i filceve :x
e jbg...ali, ja sam u kompletu od brusilice dobio onaj nastavak za filceve koji na sebi ima šeraf....pa kad se filc potroši samo zamijenim... :misli:
 
jolly the roger said:
e jbg...ali, ja sam u kompletu od brusilice dobio onaj nastavak za filceve koji na sebi ima šeraf....pa kad se filc potroši samo zamijenim... :misli:
imam taj nastavak, i ja bi zamjenio kad bi imao sa čim :LOL:
 
e jebi ga.......il ak imaš bruseva u zamjenu,ja ti ovo rješim......poštom
 
nemam ni bruseva i to sam potrošio :mrgreen: najradije bi našao neki matreijal iz kojeg bi samo štancao kružiće i šarafio ih na nastavak... :LOL:
 
grgaSH said:
nemam ni bruseva i to sam potrošio :mrgreen: najradije bi našao neki matreijal iz kojeg bi samo štancao kružiće i šarafio ih na nastavak... :LOL:
a da probaš s onim filcem što se oko cijevi za vodu mota?
 
a to neznam kako bi išlo......i od čega,jer treba materijal biti dosta otporan pogotovo ak imaš biax,jer koliko se sječam moj ide od 10 000-35000 okretaja,a takav je svaki amaterski......a tu se sve raspada u dodiru sa materijalom koji obrađuješ......
 
jolly the roger said:
a da probaš s onim filcem što se oko cijevi za vodu mota?
on je mekan (y) ali se raspadne od vrtnje jer nije sprešan-vlakna su međusobno slabo vezana..probao sam..probao sam i razne tepihe/filceve to je pak pretvrdo jer ima plastičnih vlakna u sebi

 
zeto said:
a to neznam kako bi išlo......i od čega,jer treba materijal biti dosta otporan pogotovo ak imaš biax,jer koliko se sječam moj ide od 10 000-35000 okretaja,a takav je svaki amaterski......a tu se sve raspada u dodiru sa materijalom koji obrađuješ......

da to je, a sve ono dostupno kaj se drži na kupu to je najčešće preoštro..sve bi bilo ok da su to ravne površine, a za nekakve neravnine gdje ni prstom ne možeš kak spada prić biax mi je jedino rješenje :misli:
 
grgaSH said:
nemam ni bruseva i to sam potrošio :mrgreen: najradije bi našao neki matreijal iz kojeg bi samo štancao kružiće i šarafio ih na nastavak... :LOL:

u Zaboku je tvornica filca   (y)

http://www.regeneracija.hr/Nasi%20proizvodi.htm
 
U Bauhausu ima veliki Proxxon-ov ( http://www.proxxon.com )asortiman za biax-e (Proxxon je zakon kaj se tiče opreme za modelarstvo). Odi tamo i kupi to. Imaš dvije opcije, nastavak sa širokim/debelim filcom i set s užim/tanjim filcom s 4-5 rezervnih filceva. Uglavnom sam jako zadovoljan. Nemoj kupovati njihovu pastu jer je sranje.


Pa nije valjda da moraš ispolirati neke nedostupne dijelove?  :mrgreen:
 
ex-biciklist said:
Pa nije valjda da moraš ispolirati neke nedostupne dijelove?  :mrgreen:

..da neke, ima ih na kile!
(y) (y) zaletit ću se do bauhausa da vidimo kak to izgleda...
 
Ovo su tanje (negdje između 15-30 kuma)
28290_28798.gif


o deblji je ovakav (negdje između 15-30 kuma)
2615052065.jpg


 
grgaSH said:
zna netko gdje u zg i okolici ima pojedinačno za kupit nastavke za ''biax-brisilicu''..trebao bi samo one mekane filceve za poliranje, a glupo mi je kupovat cijeli komplet nastavaka bruseva i ne znam čega sve ne jer unutra ima tek jedan do dva filc nastavka... :misli:
..mogao bi poslužit i neki sprešani mekani filc (koji se prodaje na  m^2) debljine recimo 10mm iz kojeg se lagano lohajzlom izbiju krugovi i ušarafe u nastavak..sve zalihe sam potrošio, a ništa slično nisam pronašao jer je sve pretvrdo za završit aluminij koji trenutno poliram :?
Novi Zagreb Središće  dučan se zove Vektra.