Poludio ler gas !

*Brzi*

Active member
      Danas  nakon cca 2 mjeseca napokon sve složio i hoću upalit i provozat, a ono UŽAS!!!  :punk:
Dakle: promijenjeni filteri zraka, nove dizne u frgićima, sve očišćeno i propuhano i složeno na mjesto.
      Uspješno upalim s čokom, ali nakon 15-20 sec. Mašina si nabije 5000-6000 okretaja!  :palacdolje:Ugasim motor probam ponovo upalit sad bez čoka, a on opet nabija turažu. Skinuo ponovo frgiće,vratio stare dizne i opet ništa, provjerio da nije zaštekao gas ili čok, ali sve OK, a kad sam složio i ponovo probao opet ista stvar.
      Da stvar bude gora kod zadnjeg pokušaja puklo iz auspuha i kad je upalio iz lijevog auspuha se dosta dimilo (bojim se da je prasnula karika) a mašina opet u turaži i nemože se spustit.
      Molim sve koji imaju kakvu ideju u čemu bi mogao biti problem da napišu!

 
prezategnuta sajla gasa
meni je zbog toga se stalno vrtio na 5000

 
Frane said:
drugi put daj netkome tko zna da to napravi, nhf :mrgreen:

 A gle mijenjao sam dizne na frgićima dok se ti nisi još ni rodio, tak da nešta ipak znam, ali nikad ništa slično nsam doživio, pabih molio da ak nemate neki konstruktivan prijedlog koji bi pomogao ovakve komentare ostavite za birtiju !
 
*Brzi* said:
   Ma sajle su OK, jer me povratna malo zezala pa sam baš na to posebno pazio i zezao se samo sa sajlama sat vreena dok ih nisam namjestio da ne zapinje gas.

   Provjeravo rukom na frgiću i leptiri od gasa na 0, a on a 5 tisuća  :misli:, jednostavn mi ni jasno kud može dobivat goivo za toliku turažu kraj zatvorenih leptira?
Jesi li skidao poklopce vakum membrana? možda ti je poklopac uklještio membranu pa se šiber nije vratio u polazni položaj ? prirubnice su ispravne i dobro dihtaju? gume prema airboksu dobro leže i dihtaju? zračni filter je originalni i poklopac filtera je s originalnim promjerom otvora i uredno naliježe i dihta? zašto si mjenjao dizne? :misli:
 
  Jesi li skidao poklopce vakum membrana? možda ti je poklopac uklještio membranu pa se šiber nije vratio u polazni položaj ?

-poklopci skidani i oprezno vračeni na mjesto, kod ponovne demontaže frgića oba šibera spuštena u početnom položaju

-prirubnice špicao WD-om dok motor radio i nikave promjene, znači trebale bi biti ispravne, gume prema airbokse dobro leže, a filteri zraka novi oriđiđi iz KMS-a (nakon 2 tjedna čekanja)

  zašto si mjenjao dizne?

-sad se i ja pitam  :nasilni:  a zato kaj mi prošlu jesen malo štucao na višim okretajima a ipak je motor '89godina pa sam misli da ne može štetit da zamijenim dizne i onda odvezem nekom da to fino podesi na vakum.
 
 
johny said:
vuce ti negdi falsi zrak , mozda koja prirubnica napukla

  To sam i ja pomislio pa sam dok je radio motor špricao W-om ali ništa se nije događalo, tak da stvarno nismpametan kaj bi moglo biti. :misli: