pomoč ili savjet problem tdm 850 KOD PRVOG PALJENJA

ame

New member
imam problem s prvim paljenjem motora poslije 2-3 dana ili više motor neće da upali predugo vergla, javljaju se detonacije iz auspuha tj paljenje smjese u auspuhu, svječice su crne, vlažne.Kada napokon upali i odradi par minuta sve je u redu pali od:prve: cijeli dan, sutra dan opet u redu ali kad odstoji javlja se problem. :misli: :misli: da napomenem tdm stariji model 92 god.-
 
svječice mijenjao, po radu motora mislim da nema potrebe štelati ventile jer vuče i radi ok jedino i  ja sumnjam u karburatore jer prvo mi upali na jedan klip pa kasnije na drugi a tokom vožnje nema problema dal treba da izmijenim iglice karburatora jer membrane su ok ili nešto više a štelanje mi je malo nejasno
 
ame said:
svječice mijenjao, po radu motora mislim da nema potrebe štelati ventile jer vuče i radi ok jedino i  ja sumnjam u karburatore jer prvo mi upali na jedan klip pa kasnije na drugi a tokom vožnje nema problema dal treba da izmijenim iglice karburatora jer membrane su ok ili nešto više a štelanje mi je malo nejasno
eto, sam si si dao odgovor. I moj je imao isti problem (nekoč davno, slična kilometraža). Ispalo je da je problem bio u ventilu koji nije dobro zatvarao. Kad bi ga upalio, sve bi bilo ok, no prilikom paljenja verglanje, detonacije....super je vukao, super je išao, ali upaliti jedva. ipak je bio problem u ventilu