Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Pozdrav,zanima me da li motor koji bi isključivo bio korišten na pisti mora biti registriran i osiguran? Npr. Ako uvezem motor iz njemačke,svejedno bih morao barem prvi put platiti registraciju i osiguranja jer bez toga pretpostavljam da ne mogu uvesti vozilo?

No kad malo bolje razmislim ne znam kako bi motor bez retrovizora i svega ostalog za stazu bio osiguran i registriran😂

Registracija (a nje nema bez osiguranja) nije potrebna ako se vozilo ne koristi po javnim cestama, a staza nije javna cesta. Isto vrijedi i za obavezno osiguranje koje je nepotrebno u tom slucaju. Neka logika je da ako taj motor dofuras u kombiju/na kamionu i ne koristis na cesti, ne trebas osiguranje i registraciju, ali gotovo sigurno trebas sve ostalo rijesit sto ide kod unosa vozila u HR.
 
  • Like
Reactions: cvancek
Inace su na glasu kao dobra firma. ALI,

Svoj prvi motor kad sam položio A2 sam kupio kod njih,bandit 650s 2009 crveni. Nakon par tjedana sam tek skužio da su mi prodali motor sa spiganim vilicama,kad je odveden na prvi servis kod čovjeka koji je prije njima motore servisirao. Meni je rekao da mi nikad nebi prodali motor u takvom stanju,da jednostavno nisu primjetili. Sad uzmi od toga što hoćeš.

Vilice su izravnane i što je najbolje motor je bio prodan njima nazad nakon 3 godine.
IMG_20210511_071504.jpg
 
Registracija (a nje nema bez osiguranja) nije potrebna ako se vozilo ne koristi po javnim cestama, a staza nije javna cesta. Isto vrijedi i za obavezno osiguranje koje je nepotrebno u tom slucaju. Neka logika je da ako taj motor dofuras u kombiju/na kamionu i ne koristis na cesti, ne trebas osiguranje i registraciju, ali gotovo sigurno trebas sve ostalo rijesit sto ide kod unosa vozila u HR.
A što se tiče transporta. Inače ga vučem sa prikolicom. Što ako imam prometnu i netko mi pokosi prikolicu i uništi motor u njoj? Da li to pokriva osiguranje vezano za auto?
 
A što se tiče transporta. Inače ga vučem sa prikolicom. Što ako imam prometnu i netko mi pokosi prikolicu i uništi motor u njoj? Da li to pokriva osiguranje vezano za auto?

Pa, to vozilo koje bi skrivilo nesrecu ima obavezno osiguranje koje pokriva i materijalnu i nematerijalnu stetu (ozlijede), tako da bi i stetu na prikolici i motoru moralo to osiguranje isplatit. Taman da i nema osiguranje niti registraciju, opet bi to isplatilo osiguranje gdje je to vozilo zadnji put osigurano, a onda bi oni vlasnika vozila teretili za nadoknadu sto tebe zapravo i ne zanima u toj hipotetskoj situaciji.
 
Inace su na glasu kao dobra firma. ALI,

Svoj prvi motor kad sam položio A2 sam kupio kod njih,bandit 650s 2009 crveni. Nakon par tjedana sam tek skužio da su mi prodali motor sa spiganim vilicama,kad je odveden na prvi servis kod čovjeka koji je prije njima motore servisirao. Meni je rekao da mi nikad nebi prodali motor u takvom stanju,da jednostavno nisu primjetili. Sad uzmi od toga što hoćeš.

Vilice su izravnane i što je najbolje motor je bio prodan njima nazad nakon 3 godine.
View attachment 778704
Hvala ti, vidim da piše da imaju garanciju 6 mjeseci. Nisam siguran što to točno pokriva.
 
Taman da i nema osiguranje niti registraciju, opet bi to isplatilo osiguranje gdje je to vozilo zadnji put osigurano, a onda bi oni vlasnika vozila teretili za nadoknadu sto tebe zapravo i ne zanima u toj hipotetskoj situaciji.
Po kojoj logici bi osiguravajuca kuca trebala isplatit stetu samo zato jer si mozda jednom prije 5 god platio osiguranje kod njih i koje vec pune 4 god nije vazece?
Koliko znam tu idu privatne tuzbe.
 
  • Like
Reactions: dado_vtc
Po kojoj logici bi osiguravajuca kuca trebala isplatit stetu samo zato jer si mozda jednom prije 5 god platio osiguranje kod njih i koje vec pune 4 god nije vazece?
Koliko znam tu idu privatne tuzbe.


Pa vec godinama je takva praksa. E sad, jel 4 godine problem ili mozda 20 godina, pojma nemam
 
Hvala ti, vidim da piše da imaju garanciju 6 mjeseci. Nisam siguran što to točno pokriva.
Ja sam je kupio ali bespotrebno,to ti prodaju jer znaju da im je dobra zarada. Generalno prodaju motore na kojima se nema šta pokvarit,a vrijedi kolko se sjecam na mašinu samo
 
  • Like
Reactions: motorinho
Po kojoj logici bi osiguravajuca kuca trebala isplatit stetu samo zato jer si mozda jednom prije 5 god platio osiguranje kod njih i koje vec pune 4 god nije vazece?
Koliko znam tu idu privatne tuzbe.
Isplaćuje HUO sve , ali onda sjedaju s regresom na vozača, max 12 prosječnih HR plaća. Ovima pod ovrhom i osobnim bankrotom nije ni to loše...