Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Prvi motor sam kupio iz razloga sto mi je odlicno "sjeo". MT03 2016god, odlicno radi, jeftin za odrzavanje, ima odličnu krajnju brzinu, 2 cilindra 31kw,ABS. Tako da nemoj gledati slike nego idi barem sjedni na motor da vidis kako ti se cini
 
  • Like
Reactions: Spider
Pozdrav
Hvala ljudi ,puno ste mi pomogli i suzili moj izbor na suzuki gsr, e sad čak razmišljam i o suzuki gsr 750, :D
Uglavnom imam još jedno pitanje, ako bi kupovao motor iz slovenije, ili iz Eu, koja je procedura.
Malo sam čitao i vidim da je potrebno( naravno kupoprodajni ugovor, carina, homologacija, Coc dokument. Koliko to sve ispadne otprilike, kako to sad ide sa coronom , da li da idem osobno ili neka probam dogovorit neka ga dofuraju u Hrvatsku
Pa ako ima netko tko je to već radio ili zna neka napiše svoje iskustvo.
 
Prosli mjesec polozio A, i uzeo prvi motor Yamahu xj6 Diversion, prezadovoljan. Smatram za pocetnika sasvim dovoljno.
 
kupio i moj frend novog 2007. i zabio ga u ogradu nakon mjesec dana, ali nije kriv hornet što je on u nedjelju u 7 ujutro imao 2 ipo u krvi dok se vraćao sa susreta..desilo bi se da je sjedio na apsolutno bilo čemu
 
izgleda da su problem ograde a ne horneti
 
  • Haha
Reactions: t0malito
Pozdrav
Kakvo je mišljenje bikera o KTM Duke 390 abs
Da li se preporuča uzeti za prvi motor?

Motor je taman za sve osim offroad. ;)
Bolje da se izivljavas i ucis sa Duke 390 nego Hornet koji nema bzvz ime te bube. ;)
2 frenda imali '05 i '07, vuce da ga gazis, ja 95 km/h oni 180 km/h na brzoj cesti kroz Ka.
Ne, hvala.

P.S. Sada sam otkrio da je Vespa znanstveno ime! Haha
 
  • Like
Reactions: ludilule79
Pozdrav
Kakvo je mišljenje bikera o KTM Duke 390 abs
Da li se preporuča uzeti za prvi motor?
Ima ocito ljudi kojima je super medutim ako si preko 1.75m bit ce ti sigurno premali, par njih ga se rjesavalo nakon 2mjeseca, jednostavno je polozaj sjedenja pre nabijen i za te novce radije uzet yamahu ili kawca u toj kategoriji, dobijes vise i bolje, osim ako nisi veliki FAN ktma pa drugo ne dolazi u obzir... Vozio sam i njega i MT03 i razlika mi je bila ogromna, yamaha vise vuce na "pravi" motor, duke igracka
 
Pozdrav svima,
novi sam ovdje, a potencijalno i motora vozač...
imam 45 godina, motore sam vozio u mladosti, dakle prije 25 godina...oženio se i otada auto i zadnjih par godina biciklu... kako je po gradu sve gore što se tiče prevoza, razmišljam o motoru... e sad...ako bi išao na neki motor "vjera mi ne dozvoljava" uzet neki skuter 50cc... motor bi bio za po gradu i malo se odvest sat-dva, od grada, žena i ja..ne ciljam na duže ture...još :) gledam zadnje vrijeme malo motore, i prirodno naginjem na neki chopper...do 250cc... u najužem izboru su Yamaha Virago ili Dragstar te kubikaže...vidim ima ih za ok novce do do oko 3000 Eur...korisnici većinom zadovoljni... jače motore u ovom trenutku se ne usuđujem niti gledati...
također, bez uvrede, kineske mašine me ne zanimaju. možda tu griješim što ih u startu odbijam, ali sam rezolutan hahaha

ne zanimaju me enduro, kros i sportski motori, eventualno neki Yamaha tipa ovaj novi YS 125.

što se tiče mojih vozačkih sposobnosti, ne znam realno kakve su, krenuo bih u školu...

pa eto, ako imate koji savjet mladom potencijalnom vozaču, kako krenuti, da li ima nešto sličnih makinja za pogledat...bio bih zahvalan.

Zdravi i veseli bili!
 
Pozdrav svima,
novi sam ovdje, a potencijalno i motora vozač...
imam 45 godina, motore sam vozio u mladosti, dakle prije 25 godina...oženio se i otada auto i zadnjih par godina biciklu... kako je po gradu sve gore što se tiče prevoza, razmišljam o motoru... e sad...ako bi išao na neki motor "vjera mi ne dozvoljava" uzet neki skuter 50cc... motor bi bio za po gradu i malo se odvest sat-dva, od grada, žena i ja..ne ciljam na duže ture...još :) gledam zadnje vrijeme malo motore, i prirodno naginjem na neki chopper...do 250cc... u najužem izboru su Yamaha Virago ili Dragstar te kubikaže...vidim ima ih za ok novce do do oko 3000 Eur...korisnici većinom zadovoljni... jače motore u ovom trenutku se ne usuđujem niti gledati...
također, bez uvrede, kineske mašine me ne zanimaju. možda tu griješim što ih u startu odbijam, ali sam rezolutan hahaha

ne zanimaju me enduro, kros i sportski motori, eventualno neki Yamaha tipa ovaj novi YS 125.

što se tiče mojih vozačkih sposobnosti, ne znam realno kakve su, krenuo bih u školu...

pa eto, ako imate koji savjet mladom potencijalnom vozaču, kako krenuti, da li ima nešto sličnih makinja za pogledat...bio bih zahvalan.

Zdravi i veseli bili!
Koliko sam čuo,Yamaha Virago 250 i Dragstar 250, Suzuki Marauder GZ250, Honda Rebel 250 i Kawasaki Eliminator 250 su svi dobri motorići u klasi malih cruisera,samo ne znam hoće ti 250 kubika bit dosta neku ugodnu za vožnju u dvoje.Ako se ipak predomisliš i odlučiš kupit nekaj jače,pogledaj Kawasaki EN500 (to ja planiram kupit za sljedeći motor) i Yamahu Virago 535.
 
Ne brini, MZ TS 250 i ETZ 250, roditelji mi otisli 2x u Grcku i Tursku 80-tih. ;)
Nemoj me krivo shvatit,250 kubika je super izbor za prvi motor i sasvim dovoljno za solo vožnju (moja Aprilia Red Rose Classic je i slabija,pa je imam već 5 godina),i nije da se ne može vozit u dvoje,ali danas za to ipak ima na izbor boljih opcija.EN500 ili Virago 535 bi puno lakše nosili težinu dvoje ljudi nego motori od 250 kubika.
 
što se tiče mojih vozačkih sposobnosti, ne znam realno kakve su, krenuo bih u školu...
Bok,

u prvom redu, lijepi pozdrav,...

moj savjet, zamolit nekog prijatelja da ti posudi neki manji skuter ili motorin za malo vozikat se po parkingu, otić u dobru autoškolu gdje instruktor provodi vrijeme s tobom i bit će to bomba...
Šta se motora tiče, nemoj se kubikažom ograničavat na izbor, sve je stvar toga kako ti "legne" motor kad sjedneš na njega i koliko glava upravlja desnom rukom..
 
  • Like
Reactions: Spori