Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Kazes da ti netreba jaki motor, brines se za trosak rege, trosak odrzavanja, udari vjetra....a da ti ozbiljno razmislis o maxi skuteru....??

Tmax
 
Maxi skuter je vrhunsko prevozno sredstvo i misljenja sam da svatko tko koristi motor kao prevozno sredstvo treba razmisliti o maxi skuteru. Ali, nije to motor i niti jedan se ne vozi kao motor niti se moze uzivati u toj voznji kao u voznji na motoru. Znaci, to je iskljucivo gradsko i medjugradsko prevozno sredstvo.
Najbolje bi bilo imati oboje, jer je maxi skuter nadmocan po gradu u svakom pogledu, a motor za vikend eskapade i praznjenje glave :)
 
800 kuna kasnije ces shvatit da su manje turbulencije bez vizira nego sa vizirom..do 80 kmh cak je i oke a preko ce ti udarat direktno u ramena ili u kacigu.
Pa ja brzine puno iznad 80 kmh ne mislim ni postizat, kupujem motor da gustam u normalnoj voznji a ne za AC il za Grobnik. Ja mislim da cu dobit ono sto zelim, osim od 100-110 al to nece bit duge dionce.
 
Maxi skuter je vrhunsko prevozno sredstvo i misljenja sam da svatko tko koristi motor kao prevozno sredstvo treba razmisliti o maxi skuteru. Ali, nije to motor i niti jedan se ne vozi kao motor niti se moze uzivati u toj voznji kao u voznji na motoru. Znaci, to je iskljucivo gradsko i medjugradsko prevozno sredstvo.
Najbolje bi bilo imati oboje, jer je maxi skuter nadmocan po gradu u svakom pogledu, a motor za vikend eskapade i praznjenje glave :)
Imam kod kuce 50ccm elyseo a otac 200ccm suzuki burgman .. da lijepo je to al jbg nisam bas 50+ pa da vozim maxi skuter. Dosadasnja saznanja sa foruma mi bas 100% potvrdjuju da uzmem Z650.
 
Malo ti je bezveze ta prica, ali sta cu ti ja.
Ja vozim auto automatik i ako se sta nepredvidjeno ne desi, necu nikada vise kupiti auto koji nije automatik. Da provedes 3 sata u spici i u prometnom cepu u autu dok se kolona mice 0,02kmh, pitao bih te da li ti je drago kvacilo pod lijevom nogom.
Sto se tice maksi skutera, ista prica. Jednostavno najprakticnije prevozno sredstvo za po gradu i po gradskoj guzvi, a najvise upravo radi tog automatskog mjenjaca.
Kao sto rekoh, najbolje imati oboje u garazi: skuter za po gradu i za svaki dan, motor za vikend i uzivanje po okukama.
 
Malo ti je bezveze ta prica, ali sta cu ti ja.
Ja vozim auto automatik i ako se sta nepredvidjeno ne desi, necu nikada vise kupiti auto koji nije automatik. Da provedes 3 sata u spici i u prometnom cepu u autu dok se kolona mice 0,02kmh, pitao bih te da li ti je drago kvacilo pod lijevom nogom.
Sto se tice maksi skutera, ista prica. Jednostavno najprakticnije prevozno sredstvo za po gradu i po gradskoj guzvi, a najvise upravo radi tog automatskog mjenjaca.
Kao sto rekoh, najbolje imati oboje u garazi: skuter za po gradu i za svaki dan, motor za vikend i uzivanje po okukama.
Ja nisam nikad zivio u gradu nit cu ikad pa nemam potrebe za automatikom. Razliciti smo svi.
 
Da, ali post prije si izjavio da su maxi skuteri iskljucivo za 50+ generaciju, a automatici opcenito za stare i lijene. Generaliziras. Samo sam ti to htio reci.
 
Da, ali post prije si izjavio da su maxi skuteri iskljucivo za 50+ generaciju, a automatici opcenito za stare i lijene. Generaliziras. Samo sam ti to htio reci.
Tako ja gledam na skutere i automatike i to je moje pravo.

Da sam u nekom gradu mozda bi drugacije razmisljao.
 
Oho, imamo jednoga koji inzistira na svom pravu glasa i govora! Ok, ok, samo uzmi sto ti se svidja. Oprosti ako sam te povrijedio...
 
Oho, imamo jednoga koji inzistira na svom pravu glasa i govora! Ok, ok, samo uzmi sto ti se svidja. Oprosti ako sam te povrijedio...
Nisi, niti sam to tvrdio. Samo kazem da ja imam pravo na svoje misljenje o skuterima i automatik vozilima.

Ako imas jos kakav dobar savjet bolje da o tome pisemo nego o subjektivnim misljenjima.
 
Pa ako ti se svidja Z650 onda ga uzmi. Neces sigurno pogrijesiti sa njim. Ne znam kakav si gabaritima, ali moras znati da je to jako mali motor. Ako bas zelis nakeda i dvocilindrasa mozes jos mozda pogedati MT07 ili SV650, mozda Tuono 660. Ono sto se meni dosta svidja od tih dvocilindrasa je Aprilia Dorsoduro, ali to je vise kao neki supermoto nego naked.
 
  • Like
Reactions: StickyFingers
Imam kod kuce 50ccm elyseo a otac 200ccm suzuki burgman .. da lijepo je to al jbg nisam bas 50+ pa da vozim maxi skuter. Dosadasnja saznanja sa foruma mi bas 100% potvrdjuju da uzmem Z650.
Ja imam 30 pa vozim maxi, i vozim cijele godine, ne ko ovi na motoru, prave face, samo kad je sunce i idealni uvjeti.
 
  • Like
Reactions: ODST
Mislim da je razvoj skutera omogućio i ljudima koji nisu imali sinhronizaciju nogu, ruku i glave da se voze na 2 kola. Hiperprodukcija kvalitetnih skutera je donijela ogroman broj novih vozača vozila s 2 kola. Ili 3.
Da je skuter praktičniji za grad, je. Praktično je i dosta monovolumena pa se opet sportski auti prodaju. Ko si može priuštiti i motor i skuter, još bolje. Ostalo je stvar ukusa. A o njima se ne raspravlja, kažu :)
 
Maxi skuter je vrhunsko prevozno sredstvo i misljenja sam da svatko tko koristi motor kao prevozno sredstvo treba razmisliti o maxi skuteru. Ali, nije to motor i niti jedan se ne vozi kao motor niti se moze uzivati u toj voznji kao u voznji na motoru. Znaci, to je iskljucivo gradsko i medjugradsko prevozno sredstvo.
Najbolje bi bilo imati oboje, jer je maxi skuter nadmocan po gradu u svakom pogledu, a motor za vikend eskapade i praznjenje glave :)

Klase motora su se toliko izmišale, tako da ta sranja skuter nije motor i slični mudri bajikerski postulati nakon 10 piva padaju u vodu.

Jedan T-Max ili X-ADV je miljama ispred Budget motora kakvi se u zadnje vrijeme serviraju po svim komponentama.

Treba uzeti ono što ti se sviđa, jebeš tuđa mišljenja.
 
Klase motora su se toliko izmišale, tako da ta sranja skuter nije motor i slični mudri bajikerski postulati nakon 10 piva padaju u vodu.

Jedan T-Max ili X-ADV je miljama ispred Budget motora kakvi se u zadnje vrijeme serviraju po svim komponentama.

Treba uzeti ono što ti se sviđa, jebeš tuđa mišljenja.
Klase dvokotačnih prometala su se izmješale, da. Skuter je motor kao što je Berlingo auto, bez dvojbe.

P.S. Fokus SW ima odličan prtljažni prostor.