Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Kupis maxi skuter i vozis se do kupnje pravog motora
Zašto?
I što je pravi motor? Recimo r6 sa hrpom konja il harley sa hrpom kubika prema kojem je ovih 600igrackica a ima par konja prem r6? Malo filozofsko pitanje, al se nadovezuje na komentar
 
bude popusta na kraju godine, al ako je model koji se dobro prodaje onda nema nista od tog, i cini mi se da proizvodnja motora od korone ne ide najbolje pa se mora cekat na motor. Pogledaj cjenike vidjet ces te popuste, cjenkanje u trgovini mislim da nece proc, ameri imaju skroz drugi sistem prodaje vozila
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Zašto?
I što je pravi motor? Recimo r6 sa hrpom konja il harley sa hrpom kubika prema kojem je ovih 600igrackica a ima par konja prem r6? Malo filozofsko pitanje, al se nadovezuje na komentar

Pa cak bi se slozio sa Njim jer ces prije kasnije prodat i kupit ono sto zelis. Nije stvar kubika....
 
Kako funkcionira kupovina novog motora kod nas?

Prije par godina dok sam bio u americi, s prijateljem sam isao po salonima traziti tada novu R1-icu. Tocnije trazio je kupiti model iz 2018 kada je izlazio model 2019 i gotovo svaki salon koji smo posjetili je bio spreman nešto spustiti cijenu od "sticker price" s obzirom da je uzimao proslogodisnji model i sve je placao u kešu odjednom.

Da li ja takva situacija i kod nas ili ako pise 10k€ onda je to 10k€ fiksno?
Planiram sad na zimu u kešu kupiti motor pa da se znam pripremiti
O pali keš i kod nas, ja tako kupio tri nova auta, svi se nešto drže dok ne pokažeš pare, onda ide cijena dole, moj stari je ujutro izabrao auto, ostavio pare i dok je završio kontrole na rebru otišli smo po auto koji ga je čekao sa naljepljenim probnim tablicama, tako da teorije i nagađanja su jedno, a ovo što sam ti napisao se zapravo događa. 141kkn puna cijena, 114kkn sam platio gotovinom. VEć sam negdje na forumu pisao o tome, da nisu osobni podaci na računima postavio bi ih ovdje da ekipa vidi, no nije mi bit nikome dokazivati nedokazivo, samo ti ponesi pare i da vidiš kako se traže alternative u papirologijama isl glupostima, sve se riješi za jedno prijepodne, pa na ručak odeš već sa novim motorom, mi smo tako i svaki puta radi. Sretno i dobar ulov.
 
O pali keš i kod nas, ja tako kupio tri nova auta, svi se nešto drže dok ne pokažeš pare, onda ide cijena dole, moj stari je ujutro izabrao auto, ostavio pare i dok je završio kontrole na rebru otišli smo po auto koji ga je čekao sa naljepljenim probnim tablicama, tako da teorije i nagađanja su jedno, a ovo što sam ti napisao se zapravo događa. 141kkn puna cijena, 114kkn sam platio gotovinom. VEć sam negdje na forumu pisao o tome, da nisu osobni podaci na računima postavio bi ih ovdje da ekipa vidi, no nije mi bit nikome dokazivati nedokazivo, samo ti ponesi pare i da vidiš kako se traže alternative u papirologijama isl glupostima, sve se riješi za jedno prijepodne, pa na ručak odeš već sa novim motorom, mi smo tako i svaki puta radi. Sretno i dobar ulov.
A kako to u praksi provedeš?

da ih samo pitam kolika je cijena za keš ili da ja njima napravim ponudu?
Dobra stvar je sto imam par motora na umu pa bih mogao igrati na foru koji salon mi da najbolju ponudu, dobije pare.

Npr. odem u Yamahu pitam za koliko bi dali novog MT-a, i onda s tom ponudom odem npr. kod Viktora i kažem da ako mi mogu dat bolju ponudu za neki od svojih motora, kupit ću kod njih
 
Točno tako, potpuno otvoreno.
Dobar dan zanima me ovaj motor, da li se može probat, kolika je cijena za gotovinu?
Onda će ti oni reći da ne mogu za gotovinu nego mora biti virmansko plaćanje pa da ti položiš lovu u banku itd. isl. onda veliš hvala lijepo idem dalje. Onda molim VAs sačekajte idem do direktora pravnice isl. na kraju priče sam izbrojao 83kkn na pult i odvezao se sa probama.
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Točno tako, potpuno otvoreno.
Dobar dan zanima me ovaj motor, da li se može probat, kolika je cijena za gotovinu?
Onda će ti oni reći da ne mogu za gotovinu nego mora biti virmansko plaćanje pa da ti položiš lovu u banku itd. isl. onda veliš hvala lijepo idem dalje. Onda molim VAs sačekajte idem do direktora pravnice isl. na kraju priče sam izbrojao 83kkn na pult i odvezao se sa probama.
Za sve modele koji se brzo prodaju dobit ces minimalni popust .ja sam lani na bmw dobio 50 000 kn popusta , prije toga na octaviu 25 000 , ali sve sam poznavao nekog .
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Kupio MT07 prije cca mjesec dana idu ko alva, nikakav popust za keš nigdje se nije nudio a pitao sam više puta popust za keš? Popust jer je motor izložen u salonu? Ništa... Samo odgovor da ima još zainteresiranih pa ako ga mislim kupiti da ostavim odmah kaparu što nisam napravio isti dan kad sam došao gledati motor. Vele da ih dobivaju na kapaljku, došao dva dana kasnije kad sam riješio financije u drugoj boji bio zakaparen srećom ja sam htio verziju koju sam i kupio. Potražnja je očito velika i trgovci se mogu postaviti tako da ne spuštaju cijene. Na webu i oglasima na njuškalu u ponudi imaju sve modele a u stvarnosti na lageru pola toga nema, mora se naručiti a neki se ni nemogu uopće naručiti čeka se sljedeća godina. Super je ako se nešto da izpregovarati za popust ali bojim se da su dosta "kruti" s cijenama
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Kupio MT07 prije cca mjesec dana idu ko alva, nikakav popust za keš nigdje se nije nudio a pitao sam više puta popust za keš? Popust jer je motor izložen u salonu? Ništa... Samo odgovor da ima još zainteresiranih pa ako ga mislim kupiti da ostavim odmah kaparu što nisam napravio isti dan kad sam došao gledati motor. Vele da ih dobivaju na kapaljku, došao dva dana kasnije kad sam riješio financije u drugoj boji bio zakaparen srećom ja sam htio verziju koju sam i kupio. Potražnja je očito velika i trgovci se mogu postaviti tako da ne spuštaju cijene. Na webu i oglasima na njuškalu u ponudi imaju sve modele a u stvarnosti na lageru pola toga nema, mora se naručiti a neki se ni nemogu uopće naručiti čeka se sljedeća godina. Super je ako se nešto da izpregovarati za popust ali bojim se da su dosta "kruti" s cijenama
Šteta, baš sam gledao uzeti MT07. Kolko se dugo čeka? Plan je kupit ga negdje u prosincu i iskreno ne želim cekat vise od mjesec dana. Kod koga si ti svog kupio?
 
Šteta, baš sam gledao uzeti MT07. Kolko se dugo čeka? Plan je kupit ga negdje u prosincu i iskreno ne želim cekat vise od mjesec dana. Kod koga si ti svog kupio?
U yamaha centru na Trešnjevci, bila 2 u salonu moj ovaj s avatara i skroz crni, u Sibergu su rekli da ima i u plavoj boji. Zovi oba dučana Siberg je imao 3 na lageru. Ja sam svoj dobio drugi dan nakon što sam ostavio kaparu.
 
U yamaha centru na Trešnjevci, bila 2 u salonu moj ovaj s avatara i skroz crni, u Sibergu su rekli da ima i u plavoj boji. Zovi oba dučana Siberg je imao 3 na lageru. Ja sam svoj dobio drugi dan nakon što sam ostavio kaparu.
Jesi li uzeo izložbeni model? Morat cu skoknut do oba salona pa vidjet sa njima ali idealno ja zelim nov nov motor na koji nitko drugi prije mene nije sjeo
 
Jesi li uzeo izložbeni model? Morat cu skoknut do oba salona pa vidjet sa njima ali idealno ja zelim nov nov motor na koji nitko drugi prije mene nije sjeo
Jesam, doduše bili su još u folijama, kako mi je trgovac rekao dobili ih par dana prije nego sam došao kupiti, sad dal je stvarno tako :) ... kako god pripreme ti ga za dan ako ga ima na stanju i isporuka u roku 24 sata
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Gledam CB500x i vele mi u Viktora prodano sve za ovu, skupljaju se prednaružbe za isporuku proljeće 2022.
Kaže mi drugi lik u Rutingu stiže jedna pošiljka na godinu. Što sve to dolazi tako na kapaljku ?
 
kako vam se cini ovaj motor? sto vase strucno oko vidi a moje amatersko ne?
covjek kaze da je kvacilo losije i da ce ga trebati uskoro mijenjati... sto to znaci u brojkama, odn. cijeni popravka (bar otprilike)

sva dobronamjerna misljenja su dobrodosla (i znam da nije R i nema soma kubika i da je za bakice :mrgreen: )
 
Volan, retrovizori i žmigavci nisu tvornički, oba dekla bojana u crno, donji dijelovi satova bojani u crno ili su zamjenski. Što se tiče kvačila malo mi je čudno da treba mijenjati već na 50000, svoj ER5 sam prodao sa 86000 i mijenjanje kvačila mi nije bilo ni u primisli.

Sve ovo ne mora nužno značiti da je motor loš (možda je volan mijenjao radi ergonomije, a žmigavce jer su mu ovi ljepši itd.) ali povlači za sobom dozu opreza (y)
 
2005-a godina ima inox auspuh jer su morali ugraditi katalizator zbog euro norme.
 
  • Like
Reactions: snake123