Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Motor je bolje znat ne vozit...onda vozis i uzivas po pravilu,a najvaznije je da si onda i medju zivima i cilom komadu pa makar takve nazvao i Budalama...a ja Stroma nebi dao za tih tvojih ni za 5-6 komada,erovaa...stvar ukusa i zasto ti triba motor...
tvoje je pravo voziti što želiš i kako želiš, a isto tako je tvoje pravo pričati kako je vstrom bolji motor od shivera iako jedan s drugim nemaju nikakve veze, sva sreća što nam je naša borba omogućila takve slobode pa svi danas imamo pravo na pristup internetu i pravo na iznošenje (i nametanje) svojeg mišljenja
 
  • Like
Reactions: drifter947
Di je Shiver naspram Vstroma 😂😂😂😂


I ovdje postaje zanimljivo vidim... :)

Prijedlog svim početnicima, Yamaha R1, 03-06 godište, otvoreni ispuh, bez žmigavaca i rege ;)

Nemoj bas 2005-2006 to su meni osobno iz te ere najljepsi eRRovi 😊
 
Sve stoji, ali treba nekad i razmisliti što se preporučuje nekom početniku koji je napravio par stotina km na skuteru 50ccm, vožnja motora od 100+ konja bi mogla završiti prije nego i počne. Ispadne najjeftinija varijanta platiti si 5-10 sati autoškole, još odabereš onu koja ima otprilike motor na koji "pucaš".
 
Nemoj bas 2005-2006 to su meni osobno iz te ere najljepsi eRRovi 😊
Može i ZX9R... sve šta ide približno 3 glave a staro skoro 20 godina, čim lošije gume, da su se lanac i lančanici sljepili, kočnice moraju da bacaju iskre.. to je to, to su najbolji motori!!! A ne ove Štromove i kojekakve bicikle sa 75 konja.... 2018 godište??? pih... senzori prdnu kad ga pogledaš, a injektori se začepe kad prometnu staviš pod sic...
 
Jeee...kako si...Stromom ljudi obilaze svit bez i jednog kvara,ne hvalim ga,ali povjest tako kaze,pa i dan danas,uvik je ili prvi ili drugi...malo procitaj revije pa se upoznaj,a o tim jurilicama ja ne citam,nit znam sta o njima nit me brige za njih...
Upravo ovakvi ignorantni i subjektivni postovi me tjeraju da pišem onakve gluposti... Da je V-Strom dobar motor, u bilo kojoj generaciji nema sumnje, ali je daleko od najboljeg u nekom specifičnom području, i to što je tebi idealan je odlično, ali ne znači da će i drugima biti, ili da uopće žele da bude.
Razmisli o nekoliko postova koje si postavio i o postovima drugih ljudi zbog kojih si postao. Budi objektivan i prihvati da nemamo svi isti ukus i da nije jedino tvoje iskustvo relevantno (ali i dalje može pomoći)...

P.S. Ja volim ženske s velikim nosom, kaj bi se reklo, "kljukom", pa ne znači da je lijepo...
 
  • Like
Reactions: BreakM
Ma nitko ne govori protiv nikoga, nego jednostavno svatko ima svoje preferencije oko odabira motocikla...
Nikako ne treba generalizirati, a još manje nametati svoje iskustvo drugome, posebno početniku.
Evo ja npr. trenutno vozim fz6, ali rado bih za koju godinu a možda i prije na neki dualsport, jer sve češće i dulje vozim u dvoje
 
Ma ne govori niko protiv Stroma, ali postoje ljudi koji vole trkaljke i choppere, a Strom nije baš mali motor, i znam da je meni i dan danas malo "zastrašujuć" svojom pojavom... koliko god ja ne volio MT07, činjenica je da je kompaktan i lagan motor, i za nekog totalnog početnika, poprilično dobar izbor... čak i bolji od Stroma... a opet s druge strane, postoji netko kome će ER5 biti najbolji na svijetu, iako je motor po svim performansama prosječan...
 
STA CE TI TO...UZMI novijeg Stroma...samo nek je od 2007 god...pa nadalje...neces nikad falit...


Pljuvanje u rukavicama svega osim sto je Strom. Dakle ne branis ti Stroma nego si se malo prosuo.

Vozio sam stroma i ima ciklistiku BMXice u usporedbi sa nekim drugim motorima, da ne pricam o ovjesu koji je tako dobar da imam osjecaj da gledam babu objesenih sisa bez korpica kako utrcava u autobus.

Najvise obozavam nekog kad je fan nekog motora ili neke marke i samo to xD
Bogu hvala na raznolikosti pa si svatko moze uzeti ono sto njemu lezi. 👍
 
Stroma nitko ne napada niti ja imam lose misljenje o njemu, pogotovo na fejsu vidim cesto te sekte Stromaša i gdje je on superioran i uber alles i to me lagano zivcira 😂
Generalno svatko vozi ono sto se njemu svidja i sto si moze priustiti.

Evo jedne anegdote koja i nije bas za ovu temu 😂

Ove zime naidem na poznanika i pohvali se kako je uzeo neki stariji ali jako ocuvani putni bmw. Krene prica kako je Bmw najbolji da jebo sve ove druge marke bla bla. Ja u sebi krenuo kuhat i ispalim kako se bmwima raspadaju getribe i da puno kosta i lik se onako malo naljuti na mene.

Na blagoslovu ga opet vidim nekad u ljeto i krenio da ce doma i nije mu htio upaliti vjv cetkice ili anlaser opcenito. Mislio sam ga pitat jel to bmw koji se ne kvari al nisam imao srca 😂
 
  • Haha
  • Like
Reactions: BreakM and Igor28
Imam sliku motora u profilnoj!

Mora da si kupio neke super dobre led lampinjone za crash bar pa nije bilo za mobitel koji podrzava slike 😂
 
kako ne, pa šta je ovo na mojoj slici nego motor. Ja se čak ne sramim priznat ni da vozim poluproizvod koji nije kvalitetan kao vstrom, ali bože moj opet se vozim
 
ali vstrom 650 je jebeno savršenstvo, zato ga i preziru svi, jer je uvijek prvi, prvi u defileu, prvi na mont everestu, prvi u karavani za život, prvi u misanu, savršeni motor za sve prilike i za svakog čovjeka
ali što ga više mrze, to je jači i bolji, skoro ko 'ajduk 🤯
 
Pozdrav svima,
Zanimaju me mišljenja o Apriliji Shiver 750 kao prvom motoru?
Inače sam vozio skuter na faksu 2 sezone, ali nisam vozio nikada ništa jače od toga.
Visok sam 182 i 90 kg.
Zanima me da li je kod tih "većih" i jačih motora problem samo u njegovoj snazi ili i u kočnicama, ciklistici itd?
Koliko znam taj motor ima cca 95 ks ali i 3 mape za podešavanje snage, pa pretpostavljam da bi motor u najslabijem modu mogao biti dobar za početnika, ali me zanimaju kakve su kočnice i ciklistika i sve ostale stvari koje su bitne za početnika?
Da li opraštaju pogreške koje radi početnik ili ipak taj motor nebi preporučili početniku?
Znam da bi mnogi preporučili motor cca 300-500 cc, 2 cilindra itd (iako aprilia isto ima V2 motor), ali mi je teško naći nešto da mi se baš sviđa kao Shiver ili kao neki R motor. Svjestan sam da R motor nikako nebi preporučili početniku bez obzira koliko netko ima "samokontrole" ali me zanimaju vaša mišljenja o Shiveru.
Hvala na odgovorima :)
Igor 28 je odgovorio na tvoje pitanje, ostalo zanemari.
A da ti pravo kazem, sve je u desnoj ruci,,....:unsure: Ahhhh dapa Igor 28 je to vec rekao.
Ja sam sa Apena, kojega sam vozio prije 20g. zadnji put, sjeo na Tracera 900 prije 4 godine.
Uzmi sto ti se svidja, samo imaj nekog tko se kuzi u drla da ti ne uvale muda pod bubrege.
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Ok nestvarna si osoba. Neciji troll profil. Nasmijao si me 😂😂😂
 
Pozz ekipa. Kupujem prvi motor. Visok sam 1.84 i 103kg. Gledam si uzeti er6n 2013g., nisam ga vozio ni sjeo na motor, dali je mozda premal za moju visinu?
 
  • Like
Reactions: StickyFingers
Pozz ekipa. Kupujem prvi motor. Visok sam 1.84 i 103kg. Gledam si uzeti er6n 2013g., nisam ga vozio ni sjeo na motor, dali je mozda premal za moju visinu?
Ako ti se sviđa, samo grabaj! Pogledaj malo po oglasniku dok se ne pojavi neki dobar, znaju dosta plesat s cijenama, a i zima je tu, kroz koji tjedan će biti dosta više motora na oglasniku...

P.S. izbjegavaj večeru poslije 20 sati... :p