Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Pozdrav ljudi

Evo kupija bi svoj prvi motor sa 33 godine.
Svidja mi se masu motora svaki ima nesto ali nazalost ogranicen san izboron zbog visine 193-194.Iman i 115 kila pa nebi bas da izgledan ka grizli na trokolici...
Dosta san cita proucava gleda usporedjiva oo netu i gleda na onoj cycle ergo stranici al po njoj izgleda svaki motor mali.
Nebi kupova BMW GS i slicno a izbor mi je nekako pa na za prvi motor
1.Yamaha XJR 1300 2005.
2.HD Dyna Super Glide 2004.
3.Suzuki GSX 1400

Nasa san par oglasenih po njuskalu xjrova i nijedan HD, njega san nasa na Autoscout
a gsx1400 ima jedan jedini ili 2 na njuski...

ako moze kakav savjet osin da iden na djetu i da se smanjin i sl bija bi zahvalan :) ;)
jer nema sanse da iden na djetu

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xjr-1300-1300-cm3-oglas-32176578

https://www.autoscout24.com/offers/...7f-e053-e250040a7eb8?utm_source=android-share

Pozdrav
 
Obzirom da si stariji necu ti govorit nego samo pamet u glavu. Valjda si vozio skutere prije nego se odlucio na motor jer moras znati da si odabrao motore koji su po kilazi onako prilicno potezi pa mozda ce biti u pocetku manevriranje zajebano dok ne uhvatis na manjim brzinama. Sve u svemu kupi i uzivaj i pamet u glavu.
 
Pozdrav ljudi

1.Yamaha XJR 1300 2005.
2.HD Dyna Super Glide 2004.
3.Suzuki GSX 1400

Od ovog nabrojanog, XJR je najlakši i "najsportskiji" od ostalih, GSX oće bit zajeban na većim brzinama i malo je teži, ali se uvijek može dobro prodat/mjenjat...

Di se ti micek planiraš vozit, i gdje ćeš se vozit??? ja bi se po tome više ravno... ako će tu biti nešta grada i međugradskih ganjanja, onda se izbor sužava na XJR i GSX-a... Ako ćeš peglat vikendom dulje kilometraže, onda ni Harley nije loš izbor.. Ja bi na taj način odabirao...
 

Zna li netko nešto o ovom motoru? Inače su r6 u oglasnicima skuplje za barem 5k.
Jedino što mi se čini mi se da ima neku jeftinu kopiju akrapoviča (ovo nagađam; nisam siguran).
 

Zna li netko nešto o ovom motoru? Inače su r6 u oglasnicima skuplje za barem 5k.
Jedino što mi se čini mi se da ima neku jeftinu kopiju akrapoviča (ovo nagađam; nisam siguran).
Jedini valjda koji se prodaje za nofce koje i vrijedi...
 
Može li netko od iskusnjara bacit oko na ove fotke i reći što bi sve trebalo zamijeniti da se motor dovede u stanje prije pada.
Što bi potencijalno moglo još otići a da nije vidljivo na fotkama?
Vjerojatno ću otići vidjeti, pa pofotkati iz blizine na dnevnom svjetlu.
Malo mi loše izgledaju metalni dijelovi - zahrđali, a motor samo par godina star?!? Mislim, moguće je ako prijašnji vlasnik živi blizu oceana, no Yamaha to godište bi trebala bolje podnijeti te uvjete.
 
Last edited:
Malo mi loše izgledaju metalni dijelovi - zahrđali, a motor samo par godina star?!? Mislim, moguće je ako prijašnji vlasnik živi blizu oceana, no Yamaha to godište bi trebala bolje podnijeti te uvjete.

Samo u vezi ovog gore: Ne brinite, moj '19 SWM made in Italy isto hrda dok Husaberg '12 (KTM) ne hrda a u Zg sam, a kamoli ova Yamaha made in Indonesia (Java), nije to Japan ni EU nazalost. ;)
Ima razlike u proizvodnji motora od 4000-6,500-8000 Eur.
 
Pozdrav ljudi;
Upravo polažem za motor A kategoriju, pa već sada gledam koji bi motor mogao kupiti?
Inače imam 25 godina i nisam nikad vozio motore, par puta skuter, ali eto sad me nešto došlo da si kupim motor.
Trebam mišljenje svih, a pogotovo iskusnih vozača oko kupnje prvog motora
Osobno mi se sviđaju po izgledu tzv "naked" motori , razmišljao sam o kawasaki Er6n , ktm 390 Duke, ktm 600.
Uglavnom htio bi takve motore po izgledu , jačine od cca 400-600 kubikaže, ali bi htio čuti mišljenje vas koji je motor bolje za kupit, da kasnije imam manje problema sa porpavcima, koji motori su pouzdaniji i dugoročniji i da nema puno popravaka i da naravno htio bi polovnog pa ako imate neke prijedloge gdje pogledati, recimo tata je kupio svog bmw-a u sloveniji tako da dolaze i međunarodne ponude u obzir.
Živi bili gdje god bili :D
 
Obzirom da za istu lovu možeš birati fz6, gsr600, hornet 600, ja bi gledao u tom smjeru.
Svi od reda pouzdani, nisu skupi za održavanje, ima i previše aftermarket opreme za njih, ne gube skoro niš na cijeni, a i lako se danas/sutra prodaju
 
Preporuka za FZ6, položio prije dvije godine i isto mi je prvi motor. Nije prejak, može povuć, mislim da je idealan za početnike. marek je sve rekao da nemam to dodat, osim da možeš pogledat moj oglas :D Prodajem jer sam otišao u Njemačku.
 
Kad ste spomenuli te onda bi preporucio GSR od tih svih iako sam vozio FZ6 5 godina. Najvozniji! Jbg ja sam vozio 2004 fz6 a gsr je 2010 moze biti da je zbog razlike u godinama ali je miljama daleko ispred fz6
 
FZ6 vjecno popularni medu pocetnicima A kategorije :),takoder prvi A motor i bez zamjerke!
 
Pozdrav ljudi;
Upravo polažem za motor A kategoriju, pa već sada gledam koji bi motor mogao kupiti?

Pozdrav, da kupujem 1.motor i imam A kat. uzeo bi KTM Duke 390.
Skoro sam ga uzeo '18 iako nemam A ni A2, ali je prevladao razum.. ;)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: t0malito