Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Haha možeš mislit da će ga dati za 4000 eura, ako je tako odmah uzimam
Moze,za taj sitnis kupi novog,a ja ti svog dajem za duplo od toga ... :)
 
Bez ljutnje mislim da nisi dobro skužio.
Paf bi išao na 1000, a svoj 650 prodaje ako sam ja dobro razumio

Pardon u pravu si! Sorry paf xD nisam jos popio kavu do kraja xD
 
  • Like
Reactions: Paf
Maaa sve OK...kakve isprike...ja i tako nagrabusim jer kazem kako je... :)
 
Maaa sve OK...kakve isprike...ja i tako nagrabusim jer kazem kako je... :)


Ma ja tebe volim zajebavat jer si covjek koji se voli zezat i dat zezanciju 😄
Jebo covjeka koji se ne zna zezat
 
Super prilika za 4 godine star motor.
A novi je tisucu eura više :mrgreen:
Kako kome...bice on i za koju godinu isto toliko... sad mu je 3.ipo...a oprema...a god.dana registracija,jos dodaj tisucu ipo...
 
Last edited:
neznam običaje u svijetu motora, pa evo pitanje: jel se vraćaju kilometri kao i na autima ili su motoristi ipak pošteniji :)
gledam par choppera sa njuškala, nema mi logike da motor iz 1994. ima 9000km...
i koliko je dobra kupnja tako starijih motora sa malom kilometražom?

pisao sam prije par strana ovdi, krećem tek, mislio sam krenuti sa 250 kubika, ali sam odlučio ići sa prvim motrom na 500-650 kubika.
uži izbor su Virago 535, Shadow 600 i EN 500... ima ih po oglasnicima za ok novce i u ok stanju, shadow mi je najbliži kući :)
 
Može se naletjeti na svašta, može motor imati 109 tkm i 9, velike razlike je teško sakriti, male lakše. Ako je motor s tom kilometražom, onda je i potrošenost dijelova nikakva, disk ko novi, nogari ko novi, ručice nepotrošene, uzmi nekog iskusnijeg sa sobom da pogleda stanje da li odgovara kilometraži.
 
Dosta tih "čopera" ima iz uvoza iz Njemačke..Vračaju se kilometri na veliko tamo, kako vidim..."To su Nemci-fin narod", kako reče Pavle Vujisić u jednom filmu:mrgreen:
Kod nas je to manje izraženo..Lako se da provjeriti kilometraža na tehničkom za par kuna.. Da, rekao bih da su motoristi kod nas pošteniji od švercera autima..
 
neznam običaje u svijetu motora, pa evo pitanje: jel se vraćaju kilometri kao i na autima ili su motoristi ipak pošteniji :)
gledam par choppera sa njuškala, nema mi logike da motor iz 1994. ima 9000km...
i koliko je dobra kupnja tako starijih motora sa malom kilometražom?

pisao sam prije par strana ovdi, krećem tek, mislio sam krenuti sa 250 kubika, ali sam odlučio ići sa prvim motrom na 500-650 kubika.
uži izbor su Virago 535, Shadow 600 i EN 500... ima ih po oglasnicima za ok novce i u ok stanju, shadow mi je najbliži kući :)
Stvar je čisto teoretska, a tako funkcionira i u praksi... Da li ti se čini da je uvjet da bi netko vozio/prodavao motor "dobar" čovjek koji ti neče uvalit nešta? Ne, ne postoji ta pisana ili nepisana zakonska ili bilo kakva druga osnova.. Svi mogu vozit/prodavat motore, čak i ona stara susjeda, ali ona to ne želi i nije napravila..

Šta se kilometraže tiče, da, moguće je, da li je vjerojatno, da li je baš taj primjerak ona iznimka koja potvrđuje pravilo...
 
Osobno ne vjerujem da u 27 god. ima samo 9000 km (300 km/god.), a ako nekim čudom zaista ima onda se takvi hvale da 27 god. nisu otvorili mašinu što je opet kaos..
Ili laže za km ili ima gnijezdo unutra, dobar nije svakako. ;)
 
Osobno ne vjerujem da u 27 god. ima samo 9000 km (300 km/god.), a ako nekim čudom zaista ima onda se takvi hvale da 27 god. nisu otvorili mašinu što je opet kaos..
Ili laže za km ili ima gnijezdo unutra, dobar nije svakako. ;)
A moguće je i da je dobitak na lutriji na kojemu izmjeniš gume, gumice, ulja i tekućine i sl. i imaš salonski motorin :)

Iako, malo vjerojatno... xD
 
ma da, i meni tih 9 tkm u 27 godina nikako ne ide...

a pogon kardan, lanac, remen? jel tu ima nekih caka, ili je svejedno ako je servisirano uredno.

EDIT: evo oglas za Virago 535 i skužajte nije 9 nego 9800km :)
 
  • Like
Reactions: Lasmo vg
Moja Aprilia je iz 94. i još ima ispod 13000 km (uz to je prije oko godinu i pol postavljena novija mašina).Istina,u usporedbi sa mojim motorićem,EN500, Virago 535 i Shadow 600 su ozbiljne pile sa kojima se može na puno duže vožnje,ali nije da svi stari motori imaju hrpu kilemetara.
Screenshot_20210210-154347_Gallery.jpg