Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Ne razumin... Šta se sekiraš... Kle 3 kEur, skupo.... Golf 3...skupo... Pa imaš Punto... Hyusong... Keeway... Ja riči nisan reka za svoga. Tip mi je lipo reka, može doli 50 eur i kraj priče... Moj je problem što imam 3 kEura za motor, vozačku, kacigu, odjeću...
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Motor star 5 godina 50% cijene novog.
Motor star 10 godina ide mukte.
A kad se prodaje motor stariji od 10 godina, stari vlasnik plaća kupcu 50% cijene novog da ga nosi!
To je jedino pošteno.

#nemalabavo
😎
 
Tako nije ni kod auto vec jako dugo...a pogotovo nije kod motora...

Vani je ista situacija...bar motora koje ja pratim...

Pa u biti da. Sto valja ima vrlo slicnu cijenu. Ali ne bi ljudi isli gore da se ne isplati jbg
 
Ne razumin... Šta se sekiraš... Kle 3 kEur, skupo.... Golf 3...skupo... Pa imaš Punto... Hyusong... Keeway... Ja riči nisan reka za svoga. Tip mi je lipo reka, može doli 50 eur i kraj priče... Moj je problem što imam 3 kEura za motor, vozačku, kacigu, odjeću...

Ne bi Hyosung ni da mi poklone
 
KLE 500 se pokaza peri/deri, jeftina registracija i odrzavanje.
Danas nemas takav motor nov za kupit zato drzi cijenu.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Hyusong su ok makinje dapače, nego paralela sa Golf 3.

Doduse, znam jednog jedinog lika i taj motor je stalno na popravku. Cak je i ventile mjenjao. Radi veliku kilometrazu istina ali godisnje treba bar 5000 kuna bez promjena ulja i ostalih pizdarijica. Da, covjek zaista pazi i ulaze u njega ali nema sta covjek nije promijenio na njemu. Evo neki dan mu posla rucna kocnica. Sjebo se cilindar..

Tako da...ne hvala... radije bi apriliu 😂
 
Ja mislim da je problem u tome sto se ljudi jako vežu za svoje motocikle. Motore, za razliku od auta, rijetko tko vozi zato što mora nego zbog gušta i zato što to voli. I samim time, kada dode vrijeme za prodaju, motor stave 1000-3000€ iznad trzisne vrijednosti (ovisno o motoru) zato sto taj motor njim osobno puno vise vrijedi nego li je njegova prava vrijednost.

Ja se jednostavno ne mogu pomirit s cinjenicom da netko misli da npr. R6 iz 2006 vrijedi 6000€
 
Pratim oglase skutera i već jedno dvije godine ih ima par istih i nisu ni kune spustili cijenu, stvarno ne znam kakva ti je to računica da držiš skuter dvije godine da ga ne voziš.
 
Ja mislim da je problem u tome sto se ljudi jako vežu za svoje motocikle. Motore, za razliku od auta, rijetko tko vozi zato što mora nego zbog gušta i zato što to voli. I samim time, kada dode vrijeme za prodaju, motor stave 1000-3000€ iznad trzisne vrijednosti (ovisno o motoru) zato sto taj motor njim osobno puno vise vrijedi nego li je njegova prava vrijednost.

Ja se jednostavno ne mogu pomirit s cinjenicom da netko misli da npr. R6 iz 2006 vrijedi 6000€

Problem je sta ti kupujes prvi motor i nemas novaca za nesto sto ti se svidja i sad ti krive cijene polovnih motora.
Provrti oglase vani,sve sta vridi drzi cijenu jedino sta vani imas veceg izbora.
 
  • Like
Reactions: Shepa
Pa u biti da. Sto valja ima vrlo slicnu cijenu. Ali ne bi ljudi isli gore da se ne isplati jbg

Ja sam svoju osmicu dovezo iz njemacke...
2014godina, 2019 sam je uvezo...
Sa putom i davanjima me izasla 7000e
Imala ke dobru kilometrazu...9000km i rjetku boju, a bas sam taku boju htjeo...
Trazio ke decko 6250, prvo ke spustio na 6100, onda na 5900...
Prije nego se pojavio taj u oglasu za 5900 je bio jedan crni i jedan onaj prljavo bjeli...kod minchena...mislio sam.izet taj prljavo bjele boje...onda se vrtilo oko 40-45 oglasa za osmice
Taman osli kad sam digo kredu...
Pojavio se taj sto sam ga uzeo u pripizdini...skroz gore na sjeveru njemacke...
Oko 7000e su trazili i tu...doduse s vecom kilometrazom...
Al 3 dana puta do tamo i nazad,
Jebada...ne znam nje.acki...ni taj lega sto je vozio ne zna...
Ajd kupio sam polovni motor, bas kaki sam htjeo, s malo kilometara, neki profesor ga ke vozio, cak se i boja potrefila, iako je super rjetka...
Da sam.ka tu nesta povoljno proso...nisam bas...
To su bila samo ta 3 po toj cjeni...inace su otprilike ko i kod nas...sam kod nas ih ima jos manje...
Sad imas na oglasu 2014 za 5 i nesta...
Izgleda po slikama ok motor....
A imas i ludjaka koji ke bio stavio za 2014 na index 60 000kn...jel eto...njegov motor je bolji od ostalih...😂😂😂😂
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Problem je sta ti kupujes prvi motor i nemas novaca za nesto sto ti se svidja i sad ti krive cijene polovnih motora.
Provrti oglase vani,sve sta vridi drzi cijenu jedino sta vani imas veceg izbora.
Pa kolko bi para trebo imat? Kao sto sam napiso imam 5000€ u kešu, nije previse trazit da se motor koji nov dode 6100€ moze kupit za cca 4000€ nakon 4 godina
 
Last edited:
Ako fali 1 kEur, uzmeš novo. Ja nisam imao opciju... Najjeftiniji mali kruzer novi je Honda CMX500, 7 kEur... Da je bilo nešto novo za 3-3,5 kEur uzeo bi novo...
 
Cijene polovnih motora i auta su i ovamo u Njemackoj otisle u nebo. Ja prodao prije godinu dana svog VN900 iz 2009te sa 20k na satu jedva za 4300€ i to se vrtio 3 mjeseca na oglasu. Sada ga nema ispod 6000€. BMW F11 kupio prije godinu i pol po realnoj trzisnoj cijeni tada (znaci nije bila neka superpovoljna prilika) i sad da ga prodajem bih bez problema zaraditi 2-3000€ na njemu.
Gledam sad da kupim nesto smisleno i svemu su cijene otisle gore. Versysi 650 koji su prosle godine po 3000€ bili, sad ih nema ispod 4000€ recimo. Z1000SX nemas ispod 7500€, prosle godine ih bilo 10 ispod 6000.
Raspitivao sam se malo kod ljudi koji rade sa autima i motorima i izgleda da je radi ove korone proizvedeno manje novih auta i motora, pa je polovnima skocila cijena zbog povecane potraznje.
 
Cijene polovnih motora i auta su i ovamo u Njemackoj otisle u nebo. Ja prodao prije godinu dana svog VN900 iz 2009te sa 20k na satu jedva za 4300€ i to se vrtio 3 mjeseca na oglasu. Sada ga nema ispod 6000€. BMW F11 kupio prije godinu i pol po realnoj trzisnoj cijeni tada (znaci nije bila neka superpovoljna prilika) i sad da ga prodajem bih bez problema zaraditi 2-3000€ na njemu.
Gledam sad da kupim nesto smisleno i svemu su cijene otisle gore. Versysi 650 koji su prosle godine po 3000€ bili, sad ih nema ispod 4000€ recimo. Z1000SX nemas ispod 7500€, prosle godine ih bilo 10 ispod 6000.
Raspitivao sam se malo kod ljudi koji rade sa autima i motorima i izgleda da je radi ove korone proizvedeno manje novih auta i motora, pa je polovnima skocila cijena zbog povecane potraznje.

Nema to veze s koronom...To ke godinama vec tako...
Bit ce da oce napravit ko ima za novo da kupuje novo, a mi koji nemamo ni za polovno nek idemo pjeske...😂
 
Nije to vec godinama vec evo ovu godinu tek i itekako ima veze sa koronom. Vec godinama pratim cijene auta i motora i ovaj enormni skok cijena se desio ove godine.
 
Prije je uvijek bila najbolja opcija ubost 2,3 godine starog polovnjaka odrzavanog za 30% manju cijenu od novog.. sad je bolja opcija kupiti novo pa za 2,3 godine prodati za 5-10% manju cijenu od novog 😆
 
  • Like
Reactions: Putnik_36
Nije to vec godinama vec evo ovu godinu tek i itekako ima veze sa koronom. Vec godinama pratim cijene auta i motora i ovaj enormni skok cijena se desio ove godine.

Oprosti ja s kolegama sto sam prico 2019 i prije da su cjene prenapuhane polovnih smo bili na lsd-u pa smo halucinirali...ili vidili budicnost


Jel i gore ovaj oglas skocila cjena?