Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

ne lazu Japanci,nego pistolji benzinskih pumpi...nedavno sam stao na rezervi u Pirovcu na pumpu, i stane mi do cepa 22 litre...paa bilo je jos sigurno litra ipo rezerve...znaci da je 23 Litre tank od Stroma...sto nije nikad bio...ponovio sam istu stvar, juce ulijem u zadru na Boriku do cepa,stalo je tocno 17,5 lit...e to je vec OK...
 
ne lazu Japanci,nego pistolji benzinskih pumpi...nedavno sam stao na rezervi u Pirovcu na pumpu, i stane mi do cepa 22 litre...paa bilo je jos sigurno litra ipo rezerve...znaci da je 23 Litre tank od Stroma...sto nije nikad bio...ponovio sam istu stvar, juce ulijem u zadru na Boriku do cepa,stalo je tocno 17,5 lit...e to je vec OK...
Ovo mi se desilo na motoru par puta, stavim pištolj na vrh i krenem točit gledam i ništa ne curi, pogledam brojilo već je naračunao 4 litre a ni kapi nije pustio, kad sam rekao to na blagajni, rekli su da je to nemoguće da su njihovi uređaji redovito kalibrirani i sl. klasična hrvatska posla.
 
Ovo mi se desilo na motoru par puta, stavim pištolj na vrh i krenem točit gledam i ništa ne curi, pogledam brojilo već je naračunao 4 litre a ni kapi nije pustio, kad sam rekao to na blagajni, rekli su da je to nemoguće da su njihovi uređaji redovito kalibrirani i sl. klasična hrvatska posla.
Rade na principu taksimetra, čim si skinija pištolj s nosača, zaračuna ti početnu cijenu od 4-5 litara.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Rade na principu taksimetra, čim si skinija pištolj s nosača, zaračuna ti početnu cijenu od 4-5 litara.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Na tifonu ili croduxu mi se to nikad nije desilo, ali na ini nekoliko puta, pa onda izbjegavam inine pumpe.
 
Nije mi se to nikad desilo, a da i je, vratio bi odmah pištolj na mjesto i ne bi platio ništa. Često kupujem gorivo na način da točim u kanistere, auti su na plin pa bengu više trebam za radne strojeve doma, a iz njih dotočim i motore do čepa, teško bi mi prodavač na benzinskoj prodao foru da u kanister od 10 L stane 14-15L 😁.
 
Zajeb je kad gurnes pištolj u tank pa ne vidiš dal ide il sam vrti.. Pogotovo kod auta
 
mislim da malo hićete, al dobro... ja znam da kad utopim pištolj, napunim, dignem ga do ruba, i onda idu još skoro 2 litre... s tim da 2 litre u 1.mjesecu i 7. nisu isto...
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Ne vjerujem da kradu a i da kradu ne bi to skuzili jer bi to toliko sitna razlika bila da nemas sanse da skuzis. Ako tebi ukradu toliko zamisli autobusu koliko bi uzeo..
 
Crijevo je uvijek puno sve do pištolja, kad ovaj ispred tebe nalije gorivo i prekine, dovod goriva se prekida na glavi pištolja a ne u agregatu.

Da bi naišao na situaciju gdje je crijevo prazno to bi značilo da je kompletan tank od pumpe ostao bez goriva u trenutku istakanja sa točno tog pištolja, pa je onda došla cisterna, napunila tank od pumpe i ti prvi naiđeš nakon otvaranja - e tad brojčanik može odvrtit u prazno dok se sistem ne napuni.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Pozdrav ljudi, uskoro kupujem prvi motor no imam samo A2 licencu pa bih Vas zamolio za pomoć. Zbog svojeg stasa, tj. visine i težine nisam siguran koji bi mi motor najviše odgovarao. Visok sam 190 cm i težak 120-130 kg, gledam uzeti neki cruiser, tj. chopper s obzirom da mi je već dugo san proći barem dio lijepe naše na motoru. Do sad sam oko bacio na Yamahu Dragstar 650, Hondu shadow 600 i Shadow 750 pa me zanima ima li možda još neki motor da bi mi više odgovarao ili ako ne, koji od ova tri biste mi s obzirom na kilažu i visinu preporučili? Bilo bi dobro da mogu i curu smjestiti na motor u slučaju da je uspijem nagovoriti, oko 60ak kila. Budžet bi mi bio 3000-4000€ no svakako u obzir dolaze i nešto veće cifre (ne preko 5000€) u slučaju da se radi o nečem što bi mi bolje odgovaralo. Hvala unaprijed!
 
Pozdrav ljudi, uskoro kupujem prvi motor no imam samo A2 licencu pa bih Vas zamolio za pomoć. Zbog svojeg stasa, tj. visine i težine nisam siguran koji bi mi motor najviše odgovarao. Visok sam 190 cm i težak 120-130 kg, gledam uzeti neki cruiser, tj. chopper s obzirom da mi je već dugo san proći barem dio lijepe naše na motoru. Do sad sam oko bacio na Yamahu Dragstar 650, Hondu shadow 600 i Shadow 750 pa me zanima ima li možda još neki motor da bi mi više odgovarao ili ako ne, koji od ova tri biste mi s obzirom na kilažu i visinu preporučili? Bilo bi dobro da mogu i curu smjestiti na motor u slučaju da je uspijem nagovoriti, oko 60ak kila. Budžet bi mi bio 3000-4000€ no svakako u obzir dolaze i nešto veće cifre (ne preko 5000€) u slučaju da se radi o nečem što bi mi bolje odgovaralo. Hvala unaprijed!
Imaš solidnih izbora "middle weight" cruisera do 4000 eura,po njuškalu vidim da za do 4000 eura ima Kawasaki EN500, Yamaha Virago 535, Honda Shadow 600, Suzuki Savage i Marauder 800,a nađe se i koji Kawasaki VN800, Yamaha Dragstar 650 i Honda Shadow 750. Za visinu i težinu najbolje isprobat par motora i vidit koji ti najbolje paše,ja imam 184 cm i podjednako sam težak kao i ti,pa mi je po udobnosti sasvim dobra i mala Aprilia Red Rose Classic.
 
kakva su iskustva sa CBF 250?
pouzdanost, odrzavanje, potrosnja, servisi, ponasanje u voznji (da znam da nije 100ccm :mrgreen: ) itd
 
Kako funkcionira kupovina novog motora kod nas?

Prije par godina dok sam bio u americi, s prijateljem sam isao po salonima traziti tada novu R1-icu. Tocnije trazio je kupiti model iz 2018 kada je izlazio model 2019 i gotovo svaki salon koji smo posjetili je bio spreman nešto spustiti cijenu od "sticker price" s obzirom da je uzimao proslogodisnji model i sve je placao u kešu odjednom.

Da li ja takva situacija i kod nas ili ako pise 10k€ onda je to 10k€ fiksno?
Planiram sad na zimu u kešu kupiti motor pa da se znam pripremiti
 
Kako funkcionira kupovina novog motora kod nas?

Prije par godina dok sam bio u americi, s prijateljem sam isao po salonima traziti tada novu R1-icu. Tocnije trazio je kupiti model iz 2018 kada je izlazio model 2019 i gotovo svaki salon koji smo posjetili je bio spreman nešto spustiti cijenu od "sticker price" s obzirom da je uzimao proslogodisnji model i sve je placao u kešu odjednom.

Da li ja takva situacija i kod nas ili ako pise 10k€ onda je to 10k€ fiksno?
Planiram sad na zimu u kešu kupiti motor pa da se znam pripremiti
Tesko ces dobit popust kod nas .