Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Pozdrav ekipa. Imam priliku uzet bmwa gs 700. Star 5 godina sa 3500 km . Moze li kakav savjet. Hvala.
 
Last edited:
Pozdrav ljudi ,molim pomoć u svezi unosa motora iz Italije.Naime oču uzeti jedan motor od privatne osobe s tim da motor nije vožen par godina te zbog toga bim ga dofurao u hr na prikolici .Motor ima tablice s tim da tehnički nije valjan ali motor nije odjavljen.Mene sada zanima dali je potrebno ići sa motorom na njihov tehnički za odjaviti motor s obzirom da ga vozim za hr na prikolici?
 
Pozdrav ljudi ,molim pomoć u svezi unosa motora iz Italije.Naime oču uzeti jedan motor od privatne osobe s tim da motor nije vožen par godina te zbog toga bim ga dofurao u hr na prikolici .Motor ima tablice s tim da tehnički nije valjan ali motor nije odjavljen.Mene sada zanima dali je potrebno ići sa motorom na njihov tehnički za odjaviti motor s obzirom da ga vozim za hr na prikolici?
Vrati par stranica, pa pročitaj, sve ti pise,a ostalo sa vlasnikom motora.
 
Hvala ljudi ali nažalost ni jedno ni drugo mi nije od pomoći ☹️ na stranicama prije di se govori o tome je prošlo više od dvije godine tako da je moguće da se svašta promijenilo ,a u drugoj temi di piše čovjek o svom uvozu iz Italije opet je drugo jer ga je on vozio nazad pa je logično da je morao na tehnički da motor bude ispravan za cestu . Ako znate di bim još mogao to saznati slobodno pišite pa ću prokopati. Hvala unaprijed
 
Pozdrav ekipa,
Trebam savjet! Vozim motor zadnjih 6 godina (KTM 1290 ADVENTURE) i htio bi poceti voziti motor sportskih korjena 😁 (R6, R1, ninja ...) S obzirom da nikad nisam vozio nista slicnog, trebao bi pomoc oko odluke sto uzeti.
Volio bi uzet voziti R1M, Ducati Panigale v4 ili BMW M1000RR, al frendovi s iskustvom kazu da cu se razbiti kod prvog zavoja.
Nit jurim, nit sam "bedak" da uletavam u škarice i sl. Čovjek sam od 38g koji uziva u vožnji i nije mi cilj juriti ko muha bez glave, ali nisam ni "dedek" da se vozim 50km/h.
Pa vas molim kak da krenem, tj. S kojim motorom

Lijep pozdrav,
Toni
 
  • Haha
Reactions: t0malito
Pozdrav ekipa,
Trebam savjet! Vozim motor zadnjih 6 godina (KTM 1290 ADVENTURE) i htio bi poceti voziti motor sportskih korjena 😁 (R6, R1, ninja ...) S obzirom da nikad nisam vozio nista slicnog, trebao bi pomoc oko odluke sto uzeti.
Volio bi uzet voziti R1M, Ducati Panigale v4 ili BMW M1000RR, al frendovi s iskustvom kazu da cu se razbiti kod prvog zavoja.
Nit jurim, nit sam "bedak" da uletavam u škarice i sl. Čovjek sam od 38g koji uziva u vožnji i nije mi cilj juriti ko muha bez glave, ali nisam ni "dedek" da se vozim 50km/h.
Pa vas molim kak da krenem, tj. S kojim motorom

Lijep pozdrav,
Toni
Mora biti 1000 ... Zbog zavidnih pogleda ispred birtije. I naravno skuplji zbog pogleda pripadnica drugog spola 💪
 
Po tvome opisu...ne juris...ne ulijeces...uzivas u voznji...onda ostavi se jurilice...uzmi Stroma i nastavi uzivati i dalje kao covjek...
Ne treba mi Storm, KTM ostaje. Pridružio bi još jednog člana porodici. Samo trebam savijet dal' da uzmem ko početnik 600ccm il' bi bilo ok počet s 1000
 
Last edited:
Prvo s obzirom da nisi nikad vozio ništa sličnog idi probaj voziti neki takav motor pa vidi da je to 100% to što želiš ... ( iako kad ovdje postavljaš pitanja mislim da si vjerojanto već odlučio da kupuješ "ležaljku :) ) ... Ide obavezno novi ili može i rabljeni? ...
Kaj će ti takav motor ak ne misliš juriti? Ja to sebi namjerno nebi kupio jer znam da bi jurio nema šanse da ga nebi čepio čim bi se malo na njemu osokolio a još sam malo stariji od tebe :) :) ...
Vrag je to ko i baba da ti jednom dvaput pa ajde poznamo se godinu dana može i bez zaštite i frende za čas si u braku i imaš dvoje djece :p ...
Mislim da sa 600 / 650 nebudeš pogriješio pogotovo ako stvarno stojiš pri tome da se nebudeš ganjao ... makar budeš sigurno i tih 600 bude ti sasvim dosta jer ako malo pogledaš kak ti motori ubrzavaju i koja im je maksimalna brzina mislim da ti više netreba ... ja bi osobno volio imati isto nekaj s 4 cilinda sportsko jer mi je zaj zvuk 4 cilindra brutalan :) :)
 
Prvo s obzirom da nisi nikad vozio ništa sličnog idi probaj voziti neki takav motor pa vidi da je to 100% to što želiš ... ( iako kad ovdje postavljaš pitanja mislim da si vjerojanto već odlučio da kupuješ "ležaljku :) ) ... Ide obavezno novi ili može i rabljeni? ...
Kaj će ti takav motor ak ne misliš juriti? Ja to sebi namjerno nebi kupio jer znam da bi jurio nema šanse da ga nebi čepio čim bi se malo na njemu osokolio a još sam malo stariji od tebe :) :) ...
Vrag je to ko i baba da ti jednom dvaput pa ajde poznamo se godinu dana može i bez zaštite i frende za čas si u braku i imaš dvoje djece :p ...
Mislim da sa 600 / 650 nebudeš pogriješio pogotovo ako stvarno stojiš pri tome da se nebudeš ganjao ... makar budeš sigurno i tih 600 bude ti sasvim dosta jer ako malo pogledaš kak ti motori ubrzavaju i koja im je maksimalna brzina mislim da ti više netreba ... ja bi osobno volio imati isto nekaj s 4 cilinda sportsko jer mi je zaj zvuk 4 cilindra brutalan :) :)
Za pocetak sam mislio uzeti rabljeno, jer ako nije to to manja je steta. Kad sam rekao juriti, nisam mislio da ga nebi stisnuo, ali nebi jurio 200+ izmedju auti (tik sto ih ne zakacim)
Znam da nije igračka i da takvi motori ne prestaju greske (stariji modeli), kao što mi oprosti trenutni motor 😁 (sreca kaj imam svu tu elektroniku)

hvala ti na savjetu, ak se jos ko osjeća kompetentnim slobodno pisite
 
  • Like
Reactions: thommy
Pa i sad voziš ktm 1290 a ne 125, koda on ne ide kad ga se stisne (to se odnosi na frendove i prvi zavoj). Da sam na tvom mjestu, kupio bi onaj koji mi se najviše svidi (vizualno, priča neka iza tog modela), ionako su razlike među njima takve da su zanemarive
 
  • Like
Reactions: Nero
uzmes onaj di te srce vuce i to je to... nema filozofije
meni osobno R-ovi nemaju smisla van staze al mnogima imaju tak da nisam elevantan 😉
 
Pozdrav ekipa,
Trebam savjet! Vozim motor zadnjih 6 godina (KTM 1290 ADVENTURE) i htio bi poceti voziti motor sportskih korjena 😁 (R6, R1, ninja ...) S obzirom da nikad nisam vozio nista slicnog, trebao bi pomoc oko odluke sto uzeti.
Volio bi uzet voziti R1M, Ducati Panigale v4 ili BMW M1000RR, al frendovi s iskustvom kazu da cu se razbiti kod prvog zavoja.
Nit jurim, nit sam "bedak" da uletavam u škarice i sl. Čovjek sam od 38g koji uziva u vožnji i nije mi cilj juriti ko muha bez glave, ali nisam ni "dedek" da se vozim 50km/h.
Pa vas molim kak da krenem, tj. S kojim motorom

Lijep pozdrav,
Toni
Ja sam vozio XJ6 2 godine( prvi motor) te sam se za drugi motor odlučio za R. Dvoumio sam se izeđu 600 i 1000 te sam se na kraju odlučio za CBR600RR. Nakon 3 mjeseca šta je vozim drago mi je da sam se odlučio na 600. Prije svega zato jer nije toliko divlji kao 1000, a opeet kad je vrtis preko 8ooo RPM ide jako dobro. Jurit mozes i sa 600, netko tko zna vozit 600 ce te ocistit koju god litru da imas. Tako da ako si vec gledao R1M, Panigale V4 ili M1000rr onda bi ti bilo bolje da si ljepo uzmes neku 600 za 2-3x manje novaca, a ostale pare uložiš u dobre gume i opremu te školu kod Keca na Grobniku i na stazu.

Usporedbe radi, ako uzmes 1000 i ne iskoristis je kako treba, ti je isto kao da spavas pored Mie Khalife i da je samo poljubis prije spavanja :p
 
Pozdrav ekipa,
Trebam savjet! Vozim motor zadnjih 6 godina (KTM 1290 ADVENTURE) i htio bi poceti voziti motor sportskih korjena 😁 (R6, R1, ninja ...) S obzirom da nikad nisam vozio nista slicnog, trebao bi pomoc oko odluke sto uzeti.
Volio bi uzet voziti R1M, Ducati Panigale v4 ili BMW M1000RR, al frendovi s iskustvom kazu da cu se razbiti kod prvog zavoja.
Nit jurim, nit sam "bedak" da uletavam u škarice i sl. Čovjek sam od 38g koji uziva u vožnji i nije mi cilj juriti ko muha bez glave, ali nisam ni "dedek" da se vozim 50km/h.
Pa vas molim kak da krenem, tj. S kojim motorom

Lijep pozdrav,
Toni
A ne bi otišao do Keca na Grobnik, uzeo program PISTA s njegovim motorima - pa da vidiš jel' to to? Poslije ćeš lako odabrati motor...
 
  • Like
Reactions: gvo, thommy and s2r