Pomoć oko kupnje kacige

Cakic

Member
Pozdrav svima, evo napakon se razmišljam o kupnji kacige imam HJC CS-15 ali nisam zadovoljan. Pošto tek imam 16 i vozim samo 125cc gledam uzet nešto da nije preskupo. Našao sam dvi kacige koje mi se sviđaju prva AGV K1, znam da je AGV poznata marka i dobra ako neko ima tu kacigu mišljenje bi mi puno pomoglo. Druga kaciga je NEXX SX100R nisam čuo za tu marku ali malo sam istraživao i našao da je iz portugala i da su im kacige dobre kvalitete bar po recenzijama. Razlika u cijeni je samo 100kuna između te dvije kacige. Bilo koja pomoć bi mi super došla i naravno ako neko ima još neku kacigu za predložit samo naprijed samo da su sportskog dizajna. Hvala.
 
Poželjno bi ih bilo probat (ako ima negdi) prije kupovine, da se ne desi da naručiš kacigu koja ne paše na tvoj oblik glave.
Estetika je zadnja stvar koja te triba zanimat dok još ne znaš koje kacige (brandovi) ti fizički pašu, a koje ne.
 
A koji je razlog nezadovoljstva tom kacigom? Imaj na umu da te kacige koje izgledaju sportske obicno i jesu napravljene za sportsku voznju pa takva najbolje radi u sportskom polozaju ilitiga lezeci polozaj na R motorima. U uspravnom polozaju stvarat ce ti se velika buka od vjetra itd. To vrijedi i obrnuto za neke touring kacige da vozis u lezecem polozaju.

Ja sam isto prije vazda se lozio na izgled kacige i godinama uzimao krivo.. vjeruj mi samo da me netko vidi sa lijepom kacigom ne vrijedi buke u mojim usima.
 
  • Like
Reactions: neven
Ova HJC koju imam nije loša malo mi je teška pa me krene bolit vrat, a magli se vizor cijelo vrijeme zato gledam uzet ovu AGV i onda njihv vizir navodno se ne magli. Sad neznam jel mi se onda isplati uzimati sportsku sa ovom HJC nisam imao problema sa bukom a vozim XT 125 kao mali supermoto što znači da sam uglavnon u uspravnom položaju znam da većina ljudi uzima mx kacige ali non stop letu kamenčići ode pa ne želim da mi dolete u facu, a i mx mi nije baš zimi praktična. A što se tiče ove nexx nije baš no name marka i ima više dodataka kao onaj drop down vizir mislim da K1 to nema.
 
Mozda sam u krivu ali svaki ce ti se vizir magliti ali zato postoji pinlock. U slucaju da nema pripremu moze se i to srediti da se probuse rupe i stave oni kurcici za nataknuti pinlock. A polako sad ce fino vrijeme ubrzo pa ce potreba za njim biti sve manja pa si stignes pomalo skupiti novce.
 
Cini se drugaciji pinlock taj jos nisam vidio..
 

Attachments

  • Screenshot_20210310-124720_eBay.jpg
    Screenshot_20210310-124720_eBay.jpg
    71.3 KB · Views: 49
Da trebalo bi taj pinlock uzet, ali moram se još razmislit koju od ove dvije sad vozim taj supermoto ali nakon 18 gledam uzeti MT-07 sa restrikcijom ili R3 uglavnom nešto sportsko, tako da ipak mislim uzed sportsku. Samo evo ova NEXX se čini udobnija malo i ima taj drop down vizir jel to iko koristi ja sam koristio od prijatelja kacigu s tim ali nikad ga nisam spuštao.
 
Evo došla je AGV K1, uzeo sam L kao i HJC prethodnu. Kaciga mi leži savršeno jedini na što se moram naviknut je vezivanje naučen sam na ono zaključavanje na zub. Vizir se magli ali brzo ću uzet pinlock sve u svemu kaciga je udobna i lagana sve u svemu prezadovoljan sam.