Pomovno formiranje akumulatora

uljez

New member
Imam Japanski akumulator od 16 Ah, koji je na izdisaju.Kako sam gledao po katalozima zamjenski akumulatori tih dimenzija koje meni trebaju imaju sa najviše 14 Ah.Pokušao bih ga na zimu ponovo formirati(kiselina i destilirana voda) pa me zanima kako se radi i koji su omjeri.
Ako netko zna molim pomoć i procjenu koliko bi takav akumulator ispravno radio?
Dobro došla je i preporuka za dobre akumulator po prihvatljivim cijenama.
Potrebno za intrudera 750.
 
Jesi li gledao Louisov katalog?????

Ponovno formiranje akumulatora ti jako ovisi o stanju celija u akumulatoru, obicno ponovno formiranje je kratkog vijeka. A ponekad se desi da akumulator potpuno krepa, kada ga ponovno formiras. Pogtovo ako je stariji.
 
Gledao, o tome se i radi, akumulatori koji su na takvim katalozima u toj dimenziji daju 14Ah max.
Da li netko zna omjere kiseline i vode i postupak formiranja te iskustva sa ponovo formiranim akumulatorom.Ako ne upali negdje ću kupiti novi.
hvala,
 
uljez said:
Gledao, o tome se i radi, akumulatori koji su na takvim katalozima u toj dimenziji daju 14Ah max.
Da li netko zna omjere kiseline i vode i postupak formiranja te iskustva sa ponovo formiranim akumulatorom.Ako ne upali negdje ću kupiti novi.
hvala,

Kod prodavaca aku mozes kupiti vec gotovu razrijedenu kiselinu za akumulator. Do oznake natoci i pricekaj cca 2h.
Dalje znas sam.
Ili neznas... :mrgreen:
 
uljez said:
Imam Japanski akumulator od 16 Ah, koji je na izdisaju.Kako sam gledao po katalozima zamjenski akumulatori tih dimenzija koje meni trebaju imaju sa najviše 14 Ah.Pokušao bih ga na zimu ponovo formirati(kiselina i destilirana voda) pa me zanima kako se radi i koji su omjeri.
Ako netko zna molim pomoć i procjenu koliko bi takav akumulator ispravno radio?
Dobro došla je i preporuka za dobre akumulator po prihvatljivim cijenama.
Potrebno za intrudera 750.


tebi po katalogu ide YB16B-A1 dimenzije 160 x 90 x 161 firma SHIDO cijena oko 570,00 kn
 
:eek: Sada imaš sigurno accu. YUASA. Ovaj akumulator ti radi cirka 5 godina i onda ga možeš bacit u smeče. Ako češ ga otvarat ili mu promenit kiselinu definitivno si ga uništio jer je nutra želatina koja se neče nanovo napojit friškom kiselinom.Ako imaš nekog da ide u Ljubljanu može ti taj akumulator nabavit kod:Gajzar akumulatorstvo tel.+38641853849 po jako povolnoj cijeni.Akumulator od 14A ti košta oko 50 eur. Trgovina ti je pokraj moto trgovine Tivoli comerce.(TC SHOP).