Pompeia, Corsica, Pisa, Cinque Terre, Lago Iseo, Dolomiti

doktor dare

Active member
Spremam se na svoju godisnju turu u maju. Put bi trebao trajati 10 dana(9 nocenja) i okvirni plan je sledeci:

Kraljevo-Bar-Bari-Pompeia-Corsica-Livorno-Pisa-Cinque Terre-Lago Iseo-Dolomiti-Ljubljana-Kraljevo

Prva noc-ferry Bar-Bary, druga noc ferry Civitaveccia-Olbia(Sardinia, nema direktno do Corsice), Corsica (3 nocenja), Pisa, Lago Iseo, okolina Cortine, Ljubljana

  Dosta toga sam trazio po netu i puno toga video...naravno, uvek postoji nesto vredno paznje, a da to ne znam. Posto je plan okvirni, podlozan je izmenama pa su predlozi dobrodosli-sve cega se setite, dobri putevi, mesta, zanimljivosti, smestaj...

Ovo je preliminarna ruta
 
Koliko dana planiraš za takav pothvat? (sad sam skuzio...) hm...

Koliko love se nosi, ono okvirno me zanima...
 
Swordfish said:
Koliko dana planiraš za takav pothvat? (sad sam skuzio...) hm...

Koliko love se nosi, ono okvirno me zanima...

Mislim da se uklapam u nekih 1500 za dvoje, zena i ja. Spavanje u B&B, hostelima i slicno (u predsezoni je jeftinije), trajekti (takodje su jeftiniji u predsezoni i ako se ranije rezervisu), benzin, oko 3500km...
 
Možda da od Livorna presječeš preko Firence do San Marina pa tamo posjetiš onaj poznati zabavni park sličan Gardalandu :misli:
 
Bansi said:
Možda da od Livorna presječeš preko Firence do San Marina pa tamo posjetiš onaj poznati zabavni park sličan Gardalandu :misli:

San Marino je u nekom planu kad budem u blizini...Ovako me udaljava od Dolomita, a i morao bi da se vozim onom dosadnom ravicom...Taj potez oko Firence, Toscanu sam prosao 2007.
 
ja sam u planovima, ali....

planirao sam  Toscanu i Korziku, onda shvatio da ima toliko toga za vidjet, a nemam baš namjeru svake se godine vraćat, da bi mi za oboje trebalo min 10 dana..

pogotovo kad sam čitao putopis na forumu o Korzici, na kojoj je čovjek bio 8 dana i još mu bilo malo.... tako da... :misli:
 
doktor dare said:
Spremam se na svoju godisnju turu u maju. Put bi trebao trajati 10 dana(9 nocenja) i okvirni plan je sledeci:

Kraljevo-Bar-Bari-Pompeia-Corsica-Livorno-Pisa-Cinque Terre-Lago Iseo-Dolomiti-Ljubljana-Kraljevo

Prva noc-ferry Bar-Bary, druga noc ferry Civitaveccia-Olbia(Sardinia, nema direktno do Corsice), Corsica (3 nocenja), Pisa, Lago Iseo, okolina Cortine, Ljubljana

  Dosta toga sam trazio po netu i puno toga video...naravno, uvek postoji nesto vredno paznje, a da to ne znam. Posto je plan okvirni, podlozan je izmenama pa su predlozi dobrodosli-sve cega se setite, dobri putevi, mesta, zanimljivosti, smestaj...

Ovo je preliminarna ruta

Bili mi 2002:

http://zoltan.vastag.com/korzika/

Onako, odokativno, mislim da vam je plan dosta natrpan. Mi smo na Korzici bili 4 dana pa smo se opet zurili.

Ako imas pitanja, samo pucaj.  (y)
 
U Baru navratiš do Gashe i saznaš većinu iz prve ruke.  (y)
 
@ Zoltan BB

plan jeste malo natrpan, ali nekako moram zatvoriti krug. Bicu na Corsici 4 dana. Ne mogu tamo i nazad autoputem...i ovako ga vec ima na pretek, a i na svakom putovanju, prihvatio sam davno, nesto moras zrtvovati. A i Italija je skoro uvek na putu. U svakom slucaju, videcemo kad se vratim.
Postuj ako imas neki tip sta ne bi trebalo propustiti.

@dr.chala

u Pulenu svracam sigurno, necu sedeti uluci dok cekam trajekt...jos samo da Gasho bude tamo. :)

@ SM Blade

2007. sam prosao Toscanu, predivna je. Ove godine mi zapada da nocim u Pisi i to je od Toscane. Inace, u pravu si, ako zelis sve videti, uvek nedostaje dana, samo biraj sta ces preskociti.
 
doktor dare said:
Ovo je preliminarna ruta

Ruta po Korzici ti nije dobra - drži se ceste uz obalu po zapadnoj strani,
jer ovako kako si zamislio, od Ajjacio pa u unutrašnjost, to je izbjegavanje
najljepšeg dijela otoka. Od Ajjacio-a vozi uz obalu na Sagone, Piana, Porto,
Olmu i onda uz obalu u Calvi, i onda vrh Korzike uz obalu na Cap Corse i
istočnom stranom u Bastiu. (y)

Također, kada dođeš u Bonifacio sa Sardinije, bolje ti je ići kroz planine južnog
dijela otoka do Ajjacio-a, nego na Propriano. Odi na Porto Veccio, Zonza, Aullene,
Zicavo, Frasseto i Cauro do Ajaccio-a. Ovo što govorim vrijedi ako voliš zavoje i
planine, jer prvobitna ruta koja ti je ucrtana je kao da ideš kroz Srbiju od BG do
Niša autocestom.  (y) Cijela ruta koju sugeriram je asfaltirana, i vodi te
kroz idilična mala sela, te izbjegavaš najopterećeniju i poprilično dosadnu cestu.
 
AnteK said:
Ruta po Korzici ti nije dobra - drži se ceste uz obalu po zapadnoj strani,
jer ovako kako si zamislio, od Ajjacio pa u unutrašnjost, to je izbjegavanje
najljepšeg dijela otoka. Od Ajjacio-a vozi uz obalu na Sagone, Piana, Porto,
Olmu i onda uz obalu u Calvi, i onda vrh Korzike uz obalu na Cap Corse i
istočnom stranom u Bastiu. (y)

Također, kada dođeš u Bonifacio sa Sardinije, bolje ti je ići kroz planine južnog
dijela otoka do Ajjacio-a, nego na Propriano. Odi na Porto Veccio, Zonza, Aullene,
Zicavo, Frasseto i Cauro do Ajaccio-a. Ovo što govorim vrijedi ako voliš zavoje i
planine, jer prvobitna ruta koja ti je ucrtana je kao da ideš kroz Srbiju od BG do
Niša autocestom.  (y) Cijela ruta koju sugeriram je asfaltirana, i vodi te
kroz idilična mala sela, te izbjegavaš najopterećeniju i poprilično dosadnu cestu.

Hvala na savetu...bas ovakvi saveti mi trebaju... (y)
Rutu na slici sam postavio samo od ulaska na ostrvo-Bonifacio do izlaska-Bastia. Inace, na ostrvu cu biti min. 4 a po svemu sudeci 5 dana, tako da imam na umu da prodjem sto vise za to vreme, ukljucujuci i zapadnu obalu, Cap Corse, Ajacio, Porto Veccio, Calvi, Corte, Bastiu, dolinu reke Asco... ali me mrzelo da sve ucrtavam na kartu.
Imam na umu da rezervisem smestaj na nekoj poziciji sto blize sredini ostrva kako bi mogao da pravim dnevne ture 200-300+km, mozda okolina Ajaccio-a? :misli:
Na istocnoj obali ima malo toga vrednog ili gresim? :misli:
 
Pozdrav,
Ja sam prosle godine prosao gotovo cijelu Italiju u 2 tjedna i bilo je prekratko :(, kaj se tice rute mislim da bi definitivno trebao posjetiti Firencu, a ni Luca nije za odbaciti (predobra klopa) hehe. Moj ti je savjet da izbjegneš Napulj, spasil bus si zivce i vreme hehe. Ak ti trebaju preporuke smjestaja i restorana samo reci.
 
_tompa said:
Pozdrav,
Ja sam prosle godine prosao gotovo cijelu Italiju u 2 tjedna i bilo je prekratko :(, kaj se tice rute mislim da bi definitivno trebao posjetiti Firencu, a ni Luca nije za odbaciti (predobra klopa) hehe. Moj ti je savjet da izbjegneš Napulj, spasil bus si zivce i vreme hehe. Ak ti trebaju preporuke smjestaja i restorana samo reci.

Firencu sam posetio 2007, isao sam na turu duz citave Italije, od Trsta do Brindisija, a prosle godine malo Dolomita i Lago di Gardu...U Napulj necu svracati ovaj put zbog nedostatka vremena. Imam na umu nesto za ubuduce...
U sustini glavna destinacija je Corsica, a u odlasku tamo imam nameru posetiti samo Pompeju jer mi je prakticno na putu.
Sto se tice smestaja, uglavnom se baziram na B&B varijantama.
Da li neko ima iskustva sa iznajmljivanjem bungalova u kampovima?
 
doktor dare said:
... Spremam se na svoju godisnju turu u maju...... -Dolomiti- ....

Ako planiraš na kraju 5.meseca moglo bi bit OK sa vremenom, a ranije ima puno snega in zbog toga zatvorenih dionica cesta a pogotovo one na najviše prevoje.
Ovako je bilo na sredini 6. meseca prošle godine na Grossglocnerju in na kraju 6. meseca Passo Rombo (granica Italija i Austrije iznad Merana) ...
 
Prosle godine sam bio u Dolomitima neki 10-ak dana ranije nego sto bi trebao ove. Bilo je snega koliko volis. Toliko kod nas nema nikad. Pogodio sam lepo vreme pa je bilo OK. Inace, Stelvio sam izbacio iz razmisljanja bas zbog toga, tako da idem na ove malo nize prevoje.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,143848.0.html
 
Cekam, naravno. Samo ne bi bilo lose da  mi se najavis par dana prije... (y)
 
Gasho said:
Cekam, naravno. Samo ne bi bilo lose da  mi se najavis par dana prije... (y)

I ja, naravno, planiram da svratim... :mrgreen:
Cuo sam se i sa Goranom iz Podgorice (v strom 650), videcu se i sa njim usput...Treba ovih dana da napravim rezervaciju za ferry, planirani datum je 13.05. cetvrtak.
Pozdrav!
 
I ja savjetujem izbjegavanje Napolija ako ne briješ na turistički obilazak grada. Jednostavno, gužva za popizdit.

Ja sam ove godine krenuo od Rima prema Napoliju državnom cestom koja ide uz autoput. Prošao Frosinone, došao u Cassino, dotle sam popizdio od šlepera, sela i ograničenja brzine te odustao od Napolija i skrenuo u unutrašnjost, prema Venafru i Iserniji...

Uz obalu od Napolija do Rima ne znam kako je, ali ne vjerujem da je jako zanimljivo. Izgubiš vrijeme, vjetar bi uz obalu mogao biti jak (inače svugdje južno od Rima dosta puše  :D), mogla bi biti hrpa šlepera. Mene su dočekale nepregledne kolone, jedan iza drugog, svi voze 50-70, vožnja od 50ak km mi se svodila samo na pretjecanje šlepera...

Ja da idem ponovno, išao bih Bari - Foggia - Campobasso - Isernia - Venafro i tu se popeo na autocestu prema Rimu, ili bih dalje nastavio tvojom rutom uz obalu do Rima. Sa Stromom se možeš fino izguštati na cesti od Barija do Venafra, tu skoro da uopće nije bilo prometa (za razliku od ostatka Italije). A vrijeme koje si uštedio na zaobilasku Napolija iskoristiš na Korzici. :)


 
doktor dare said:
I ja, naravno, planiram da svratim... :mrgreen:
Cuo sam se i sa Goranom iz Podgorice (v strom 650), videcu se i sa njim usput...Treba ovih dana da napravim rezervaciju za ferry, planirani datum je 13.05. cetvrtak.
Pozdrav!

Pa onda doleti sa Goranom, tu sam. Ako nisi rezervisao brod, mogu ti ja to uciniti. Evo ti broj od agencije, ako nemas: +382 30 312 366...

Vidimo se...

p.s. sve sto je moover naveo u gornjem tekstu, kao da je mene pitao. Brod za Corzicu imas i iz Civitavechie, pa mislim da ti je odlazak za Napulj samo dodatni napor...