Ponoćka '80-Paićeva

Zog

Well-known member
U splitu su se osamdesetih god. na Badnjak vozile "utrke" motora u samom centru grada. Vozilo se kružni tok: Riva, Zagrebačka ul., Marmontova, i opet Riva, a motori su uglavnom bili: MZ, Jawa-ČZ, Tomos.
Milicija je tada imala pune ruke posla, a mi na motorima smo vozili, bježali, padali, itd....

Ekipa iz moje ulice(tada Paićeva u kojoj se također odvijao dio tog "folklora") odlučila je evocirati uspomene, ponovo organizirati vožnju za Ponoćku 2011.g., pa evo malo slika:
 
.... a sičaš li se nočnih trka od opčine priko prime i marmontove, čoša kod Fife pa do Bobisa na Zvončacu i nazad iston rutom?
 
... ili dokazivanja ko sa kozon može u for gasu proč čoše kod Fife, etc etc ...
 
Charlie said:
.... a sičaš li se nočnih trka od opčine priko prime i marmontove, čoša kod Fife pa do Bobisa na Zvončacu i nazad iston rutom?

Vozija, a ne dali se sićan. :)
 
... a nediljon moto trke na parkingu ispod Sustipana, a na brdima Grand prix na parkingu kod vrtića(kod Kauflanda) ...
 
Charlie said:
... a nediljon moto trke na parkingu ispod Sustipana, a na brdima Grand prix na parkingu kod vrtića(kod Kauflanda) ...

Za te na brdima znan, ali ih nisan gleda ni vozija. :LOL:
 
... a skakanja po gumi od  INA pumpe kod Yahta za izvuć par litara benizine ...
 
odlicna tema  (y)

triba ubacit starih slika (y)

samo mi nije jasno kako se ovi sa zakrpama po sebi svugdi uvale :misli:
 
još jedna tema koja dokazuje "prije je bilo bolje"..

(y)

 
Prije je bilo manje motora, teže je bilo nabavit djelove za bilo kakve prerade i tuninge ali se više uživalo u svemu tome. NHF
 
E, a  tribalo ti je samo par litara benzine i kutija Stoše ili Croacije i cila dan si bija sritan.
 
Charlie said:
Prije je bilo manje motora, teže je bilo nabavit djelove za bilo kakve prerade i tuninge ali se više uživalo u svemu tome. NHF
žao mi šta nemam slika iz tog vremena.
jebg od kud sirotinji tad aparat..
 
kz 900 said:
E, a  tribalo ti je samo par litara benzine i kutija Stoše ili Croacije i cila dan si bija sritan.
i par kapi ulja za mješavinu  :021:
 
skuco said:
žao mi šta nemam slika iz tog vremena.
jebg od kud sirotinji tad aparat..
Najbolje su te slike šta su ostale u glavi