Popis prijevoja u Alpama

Pudla

Active member


Popis najviših asfaltiranih prijevoja u Alpama iz kjige Motorcycle Journeys Through the Alps and Corsica.

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1884313329/qid=1131537213/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-7915558-4813668?v=glance&s=books
 
Pudla said:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1884313329/qid=1131537213/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-7915558-4813668?v=glance&s=books

Vrlo upini podaci, a i outdated. A i Bonette su "podigli" uvis jedno 60 m :D Fali cesta u Austriji na skijalište , tj. Otztaler Gletcherstrasse, mislim da je to trenutno najviši asfaltirani peak, oko 2822 mnv. Ovo je dobra tablica glede asfaltiranih cesta, točnija od ove tvoje:




Btw, jel ima u toj knjizi offroad tura-tripova?
 
AnteK said:
Btw, jel ima u toj knjizi offroad tura-tripova?

Nema, znaš da se ja ne vozim po šoderu. :mrgreen:

Peak nije prijevoj. Što je točnije, nije baš lako utvrditi. Za Bonette se slažem, vjerojatno je tipfeler. Sada jel Iseran visok 2770 ili 2769 metara nije važno. Istina je da se visine u "mojoj" tablici ne poklapaju sa onim što piše na vrhu nekih prijevoja. Moj je dojam da se "mulja" sa visinama, da bi se privukli turisti. Npr. na Iseranu sam kupio naljepnicu na kojoj piše da je upravo to najviši prijevoj u Alpama, u većini tablica je prvi la Bonette, koji je "lažni" prijevoj.

Dokaz da na Iseranu stvarno piše 2770 :wink:



Ove godine su Francuzi na Madeleineu gradili cestu oko brda, pa se ne bi začudio da se povisi za par sto metara.
 
Pudla said:
Ove godine su Francuzi na Madeleineu gradili cestu oko brda, pa se ne bi začudio da se povisi za par sto metara.

Uuuuuuuu, koja cesta u pozadini, ne bih odolio :D
 
AnteK said:
Uuuuuuuu, koja cesta u pozadini, ne bih odolio :D
Bilo je zanimljivo gledati kako ekipa vozi kamione po toj cesti. Moj dojam je bio da rade "ozbiljnu" cestu, s obzirom na mehanizaciju koju su upotrebljavali.
 
Vrlo upini podaci, a i outdated. A i Bonette su "podigli" uvis jedno 60 m :D Fali cesta u Austriji na skijalište , tj. Otztaler Gletcherstrasse, mislim da je to trenutno najviši asfaltirani peak, oko 2822 mnv. Ovo je dobra tablica glede asfaltiranih cesta, točnija od ove tvoje:


Bili dr. Chala i gđa., Super Jura i gđa., Tom i ja ovo ljeto. Led u tunelu na drugu stranu brda. Ipak ja to ne bih nazvao prijevojem, cesta ne vodi nikamo
 
Samo da se pohvalim!Ovo sam osvojio do sada:

1
2
3
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
18
19
21
22
:D
 
"lažni" prijevoj.

Dokaz da na Iseranu stvarno piše 2770

http://img265.imageshack.us/my.php?image=iss9nx.jpg


Istina,samo se cesta(slijepa)odvaja još par km uzbrdo!Nešto poput Edelweisespitze na GG!

Ali čovjeka veseli! :cool:
 
Pudla said:
Meni fale 19. i 20. :mrgreen:

Ovo sam i pokrenuo da bi se mogli hvaliti. :B:

Za neke s popisa nisam ziher,moram doma to po fotkama i naljkama provjeriti!Budem ovaj vikend u miru prelistal uspomene! 8)
 
Dodao bih još i jedan Španjolski prijevoj koji u kartama tog područja nazivaju najvišim u Europi,ali je i to prijevara jer asfaltirana cesta završava malo iza nastanka ove fotke a rangeri dalje ne puštaju bez dozvole iz ureda u Granadi!
Naravno cesta prelazi u makadam,ali i to bi pregrmil (naravno samo do vrha,pa natrag)da nije bilo zabrane od strane rangera!




BTW cesta prelazi 3000 m nadmorske visine,a sa druge se strane jaaaaaako strmo spušta prema Sredozemnom moru!Zamislite pogled sa vrha??? :cry:

Ovo su područja samo za AnteK.a!

 
dr.chala said:
Ovo su područja samo za AnteK.a!


Da, to je prijevoj Pico Veleta, najviši u Europi, 3249 mnv, makadam. Pri vrhu se odvaja cesta koja ide do kote 3350 mnv. Spust s južne strane je dosta nezgodan po pričama sa HU, no ulaz je zabranjen bez dozvole koja se vadi negdje u gradu Granada. Inače, na toj južnoj cesti je poginulo nekoliko ljudi pri spuštanju.