popravak nosača beverlya 400

bepipi

New member
:)Evo smatram da bi bilo u redu da podjelim sa vama iskustvo popravka nosača kofera na bevu.
Nesnosno lupetanje kofer koje me je iritiralo navelo me da raskopam isti te da pozatežem vijke .
Gle iznenađenja , nije kufer več središnji nosač na rami skutera, uf već je polomio i nosač svjetala.
Drugi dan u servis, kada tamo opet uf nemre danas već za 3 dana jer tu ima posla za minimalno 3 sata plus varenje
polomljenog nosača na rami .
Kada sam došao doma nije mi vrag dao mira pa kopanje po internetu, pa malo by Lukas, pa Workshop manual za bev. i
odluka je pala - sam ču da ga rastavim.
Krenem ti ja od srednje centralne plastike gdje je uljevanje za benz kada tamo sve zapinje - odustao.
Opet popravni i workshop u ruke.
I evo rješenja  -- skinu se tri vijka i sic ide dolje,bočne lajsne jedan vijak povlačenje lagano unazad pa van, svijetla dva vijka
bočno i jedan mali u sredini , nakon toga poklopac baterije, baterija van, oslobodimo nosač kofera tri vijka i bočne plastike
samo odvidamo kod sica.
to je dovoljno da odvojimo plastike da dođemo do problema.
Kada sam otvorio sve imao sam šta vidjeti polomljen sav nosač, visi samo matica a željezni komad kao da je izgrizao miš.

Rješenje je sljedeće, nova veća šajba u nju zavario maticu, sve izravnao brusilicom , dobro zaštitio plastiku te zavario,  zaštitio temeljnom bojom.
Nakon toga sve vratio na mjesto i nitko sretniji od mene.
za ovu avanturu trebalo mi je 2 sata .
Ako nekome pomognem ili treba savjet neka se javi pozdrav, i ne uzimajte olako olabavljene kofere jer kada pukne taj nosač šteta može biti kudikamo veća jer nakon nje lomi i far te plastiku oklopa
Pozz