Popravka "iskinutog" navoja

heli coil se prodaje u Louisu.. nije jeftin ali je covik, kad ga oblije hladan znoj nakon sta je razvalija navoj, npr. na bloku motora, sritan da tako nesto uopce postoji :mrgreen:
 
jel se može to napravit na karteru xjr-a,neznam koliko je stjenka debela
 
Dakle ovak;

razjebo mi se navoj M6 na aluminijskom bloku motora, odnosno, jedan od navoja u koji ide šaraf kojim se učvršćuje automatski natezač faznog lanca.
Mesa na bloku ima, na španeru nešto manje ali za ovu priču to i nije bitno jer mi je namjera ubaciti helicoil/recoil. Na kučištu španera, naravno, nema navoja, samo jupica.

Puškice/opruge imam, ostatak nemam.

Kranjec oće 400kn za set alata, vjerojatno bih ga i kupio s vremenom ali trenutno, s obzirom na tekuće troškove ne mogu....

Dakle, tražim dobru dušu koja ima svrdlo, ureznicu i onaj alat za ubacivanje opruge koja bi isto bila voljna posuditi u zamjenu za razumnu naknadu.
Ja sam u centru ZG-a...

Hvala!

M.
 
ja nemam takav set koji tražiš ... ali sam ti voljan to napraviti po cijeni potrošenog materijala...  (y)
 
meni je otišel navoj od svječice na prednjem cilindru pa sam napravio puškicu, zalijepio i još sam na spoju dva navoja ubušio rupu od 2mm te stavio štift  kao osigurač ako ljepilo slučajno popusti kod odvrtanja svječice i stvar funkcionira
 
vidim da se tu piše o navojima, a meni treba nešto slično... :mrgreen:

di se mogu nabavit brzi vijci?
zanimaju me ili oni što imaju na vrhu D-ring, pa se mogu rukom odvidat (ko što imaju neki RR-ovi na oklopima), ili oni što imaju feder i trn pa se okrenu samo za pola kruga i drže..
 
Razje... mi se navoj na nosacu kofera!
Gdje mogu to popraviti Vijci Kranjec ili sl ???
I molim bez glupih komentara tipa kupi novi nosac!!!
 
Ima i kod nas za kupiti puškice,,, ali samo set koliko sam ja vidio cca. 15kom, raličite dužine a sve za isti promjer npr M 14x1.25 = navoj sviječice.
Ako imaš nekog tokara :mrgreen: u blizini, on ti može napraviti.... ako nemaš, napravim ti ja i pošaljem.

Pozdr.
 
Ok zn li gdje se mogu nabaviti Loctite lijepila za navoje, :misli: Konkretno 270…. Na netu samo veleprodaja ispzd.. sam vise?? :undecided:
 
singlica said:
Ok zn li gdje se mogu nabaviti Loctite lijepila za navoje, :misli: Konkretno 270…. Na netu samo veleprodaja ispzd.. sam vise?? :undecided:
Lagercomerc Sesvete.
 
shebo sam navoj na celjusti gdje ulazi lajtung...radi se o celjusti od auta..skinuo sam lajtung..skinuo sam celjust i trazim nekoga tko to moze sutra u zg sloziti a da nije skup ko ravljena celjust  :mrgreen:
 
Koristim godinama helicoil na poslu i to je definitivno najbolje rješenje za popravak navoja.
Setovi nisu jeftini,ali kad prdne navoj na glavi,ili nekom drugom skupom dijelu,čovjek ne pita...

 
Popravak navoja u glavi DR-a.


Bez pomocnika nema dobro odradjenog posla. :)

Gotovo.