Porez na CMV... WTF?

Gjuro

Member
Situacija sljedeća:

prodao skuter 2005. godine. Napravio kupoprodajni, ljudima donirao tablicu.
Za 2006. mi dolazi porez na CMV. Smiješna cifra, ali svejedno. Nazovem PU, baba veli da "mup valjda nije proknjižio to". ?!?!?!
OK, za tu godinu računam da ću im oprostiti. Dolazi mi porezno rješenje za 2007. i opet isto! Porez na skut koji sam prodao prije 2 godine!
Odem na PU osobno (danas), pokažem gospođi ovjeren kupoprodajni, na što mi ona ladno odgovara "trebali ste odjavit motor".

Nije mi jasno:
1. na koji način da poklonim tablice kupcu ako iste odjavim na policiji
2. kako netko bez moje osobne i punomoći 2 godine uspijeva registrirat skuter (a ja bez žene ne mogu vlastito auto :))

Ako mi netko može prosvijetlit misterije hrvatskog zakona, bt ću zahvalan.
 
pa ti si njemu poklonio tablicu (samo komad lima sa brojkama i slovima) a ne sve što ide uz njih... odjavu si trebao napraviti! A što se rege tiče... sve se da kod nas  :mrgreen:
 
Bio sam u toj situaciji  i NISI MORAO napraviti odjavu, a niti mogao. Tako mi je rekla baba na MUP-u. Dosta ti se žalit na poreznu i pokazati kupoprodajni...
 
Ibiza said:
Bio sam u toj situaciji  i NISI MORAO napraviti odjavu, a niti mogao. Tako mi je rekla baba na MUP-u. Dosta ti se žalit na poreznu i pokazati kupoprodajni...

Eto. A meni ova sa porezne kenja kako "ne trebam uopće ić na MUP jer će mi oni reć isto"... strašno |ebote a u istoj su zgradi!
 
Stinky said:
pa ti si njemu poklonio tablicu (samo komad lima sa brojkama i slovima) a ne sve što ide uz njih... odjavu si trebao napraviti! A što se rege tiče... sve se da kod nas  :mrgreen:

Pa ne znan kako onda poklonit tablice kupcu ako ih pri odjavi moram vratiti na MUP?
 
Gjuro said:
Pa ne znan kako onda poklonit tablice kupcu ako ih pri odjavi moram vratiti na MUP?

neznam dali pojam odjave striktno uključuje vračanje tablica.

Dali je motor na mupu prijavljen na tebe?

Motor se može odjavit (odjavit vlasništvo sa njega) a da se tablice i ne predaju... jer ugovorom ih možeš darovat što si i napravio.

Ali si morao (i to provjeri) odjavit vlasništvo
 
Evo sad mi frend na poslu priča isto. Doduše auto je u pitanju, ali ista stvar.

Poklonjene tablice=zajeb?

Za pegulu ne mogu nać kupoprodajni doma... to je sigurno ova baba iz PU nanjušila! :D  :punk:
 
Gjuro said:
Evo sad mi frend na poslu priča isto. Doduše auto je u pitanju, ali ista stvar.

Poklonjene tablice=zajeb?

Za pegulu ne mogu nać kupoprodajni doma... to je sigurno ova baba iz PU nanjušila! :D  :punk:

jesi odjavio motor na policiji? to si morao napravit...

e sad dali se da svejedno porez "povuć" ako pokažeš ugovore neznam...ali motor si morao odjavit
 
lijepo napises citabu koju ces dostaviti u MUP i u poreznu... i time ces rjesiti problem. kupac ocito nije na sebe prenio skuter, cime je prevario drzavu za 2 poreza i da ne duljim.

slicaj slucaj kod mene, al sa kaznama, jer kupac nije prenio na sebe 2 godine, a ti nisi mogao odjaviti jer nemas potrebne papire i tablicu...

ako trebas kak citaba treba izgledati cimnim me na PP, pa ti slozim nekaj..



dodatak, ako na kupoprodajnom ugovoru pise da tablice ostaju na vozilu onda ti ne odjavljujes to vozilo vec kupac mora prijaviti na sebe.
naravno, najprakticnije je za prodavaca da odjavi auto, ponisti prometnu i onda kupac odmah mora prepisat na sebe, ovako samo problemi, ali nije morao odjaviti ako je na ugovoru napomena da tablice ostaju na vozilu.
 
Ja sam prodao preko nekoliko dvokotača i četverokotač jedan
Svima sam poklonio tablice i svima sam odjavio vozilo

Jer me jedan davno zaje....
Dakle poklanjanje tablica definitivno ne isključuje odjavu
Nju kupac može napravit, ali mi to nitko ne garantira tako da ga ja odjavim i poslije toga miran ko bubica  :mrgreen:
 
Prije par godina prodam skuter koji mi je ionak samo stajao, poklonim tablice = cirkus i problemi
Prije 3 tjedna prodam motor, vjerujem debilu na riječ da će poslati tablice čim dođe doma, da ne mora vaditi probe itd.itd...diler dila motor dalje  :x  :x  :x = cirkus, problemi i je**nje majki preko mobitela  :palacdolje: :palacdolje:

ubuduće, odjavljujem motor, tablicu skidam motorkom s istoga i cirkularom režem na 100 komadića  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrav
 
Gjuro said:
Ali čime ga odjaviš ako kupcu daš prometnu i knjižicu vozila?

A jesi ti bio kod javnog bilježnika s ugovorom? Ako jesi i znaš gdje si bio on bi trebao imat kopiju tvoj ugovora koji je ovjeravo, pa s tim u poreznu upravu.

Ja nekoliko puta ostavljao tablice na vozilu i to napišeš kao napomenu u ugovoru da tablice ostavljaš novom vlasniku vozila, naravno ak je isti grad, i nikad problema, ali uvijek i odmah kod bilježnika na ovjeru i s tim doma u arhivu.

Ako nisi bio kod bilježnika ugovor ti ne vrijedi ništa.
 
Ljudi naučite već jednom:
KAD PRODATE OBAVEZNO ODJAVITE VOZILO BEZ OBZIRA ŠTA JE REGISTRIRANO JOŠ PAR MJESECI I NIKAKVIH PROBLEMA NEĆETE IMATI!


Nekidan je tip sa mojom prastarom Vespom udario u BMW X5 i pobjegao i nekidan je prvo policija meni došla na vrata
 
Nike said:
BEZ OBZIRA ŠTA JE REGISTRIRANO JOŠ PAR MJESECI
novom vlasniku nije bitno, polica osiguranja i tehnicki ce i dalje vrijediti samo mora napravit prijavu...
 
Kod odjave na MUP-te pitaju da li kupcu ostavljaš tablice ili ih oni čuvaju za tvoje slijedeće vozilo (mislim 6 mjeseci). Takav papir i potpisuješ, te s njim podižeš iste ako kupiš novo vozilo.

Druga je stvar što poreznici u godini prodaje-kupnje terete za CMV-porez obojicu.
 
Gjuro said:
Situacija sljedeća:

prodao skuter 2005. godine. Napravio kupoprodajni, ljudima donirao tablicu.
Za 2006. mi dolazi porez na CMV. Smiješna cifra, ali svejedno. Nazovem PU, baba veli da "mup valjda nije proknjižio to". ?!?!?!
OK, za tu godinu računam da ću im oprostiti. Dolazi mi porezno rješenje za 2007. i opet isto! Porez na skut koji sam prodao prije 2 godine!
Odem na PU osobno (danas), pokažem gospođi ovjeren kupoprodajni, na što mi ona ladno odgovara "trebali ste odjavit motor".

Nije mi jasno:
1. na koji način da poklonim tablice kupcu ako iste odjavim na policiji
2. kako netko bez moje osobne i punomoći 2 godine uspijeva registrirat skuter (a ja bez žene ne mogu vlastito auto :))

Ako mi netko može prosvijetlit misterije hrvatskog zakona, bt ću zahvalan.
1. npr: na ugovoru napišeš da tablice ostaju novom vlasniku. odjaviš motor i vratiš tablice i prometnu. napomeneš da ti stave tablice na čuvanje. novom vlasniku daš potvrdu da si odjavio motor i potvrdu da su tablice deponirane. on s time registrira motor na svoje ime sa tim tablicama. mislim da tako ide....
kad smo već kod toga, zašto se uopće maltretirati sa poklanjanjem tablice?
2. ako si ti dobio porez ne znači nužno da je on 2 godine registrirao motor na tvoje ime. jednostavno motor nije odjavio. dakle istekla mu je registracija, ali nije ODJAVLJEN. a porez se ne plaća samo na ODJAVLJENA ili nikad registrirana vozila. a mup uredno šalje jednom godišnje popis registriranih vozila (u koje se ubrajaju i ona kojima je registracija istekla, ali tablica nije vraćena) poreznoj upravi. i eto vraga :mrgreen:

kada smo kod žalbe i slanja kopije kupoprodajnog ugovora poreznoj upravi.... ima onaj zgodni odlomak koji se zove "uputa o pravnom lijeku" u kojem stoji "na žalbu se plaća 50,00 kuna upravne pristojbe prema tarifnom broju 3......"  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
1. npr: na ugovoru napišeš da tablice ostaju novom vlasniku. odjaviš motor i vratiš tablice i prometnu. napomeneš da ti stave tablice na čuvanje. novom vlasniku daš potvrdu da si odjavio motor i potvrdu da su tablice deponirane. on s time registrira motor na svoje ime sa tim tablicama. mislim da tako ide....
kad smo već kod toga, zašto se uopće maltretirati sa poklanjanjem tablice?
2. ako si ti dobio porez ne znači nužno da je on 2 godine registrirao motor na tvoje ime. jednostavno motor nije odjavio. dakle istekla mu je registracija, ali nije ODJAVLJEN. a porez se ne plaća samo na ODJAVLJENA ili nikad registrirana vozila. a mup uredno šalje jednom godišnje popis registriranih vozila (u koje se ubrajaju i ona kojima je registracija istekla, ali tablica nije vraćena) poreznoj upravi. i eto vraga :mrgreen:

kada smo kod žalbe i slanja kopije kupoprodajnog ugovora poreznoj upravi.... ima onaj zgodni odlomak koji se zove "uputa o pravnom lijeku" u kojem stoji "na žalbu se plaća 50,00 kuna upravne pristojbe prema tarifnom broju 3......"  :mrgreen:
Bude još stari (aktualni) vlasnik dobio čestitku od MUP-a jer tablicu nije vratio  :shock:
 
DADO PU said:
Bude još stari (aktualni) vlasnik dobio čestitku od MUP-a jer tablicu nije vratio  :shock:
što je najgore... i bude!
ali tu će mu pomoći kupoprodajni ugovor i bez 50kn  :wink: