Porezni nadzor na moto susretu

vlado2110

Member
Jel netko od moto klubova u 2019. godini imao bliske susrete sa ovom problematikom iz naslova?
Nadovezat ću se da Vukovarsko-srijemska županija jeste...
 
MK BROD nije imao problema kako si ovdje naveo jer se radi sukladno važećim propisima ali je nekoliko inspektora cijelo vrijeme bilo nazočno i provjeravali su dali se računi fiskaliziraju i ostalo iz domene njihovih ovlasti,dakle problema nema ako se posluje u skladu s  zakonom i ako se sve potrebne dozvole ishoduju na vrijeme
 
vlado2110 said:
Jel netko od moto klubova u 2019. godini imao bliske susrete sa ovom problematikom iz naslova?
Nadovezat ću se da Vukovarsko-srijemska županija jeste...

kakvi su bili? Jesu kaznili nekoga?

Kod nas isto nisu bili da  :kuca:
 
Bešo naravno ako sve napravis u skladu sa zakonom i izdajes racune za izdano piće da su male šanse za problem sa poreznom.
Poznato je da većina moto klubova prodaje bonove bez ikakvih izdanih računa.

U 2019. godini je bio porezni nadzor na tri moto susreta u Vukovarsko-srijemskoj županiji. Utvrđene su nepravilnosti i naplacene kazne. I najavljen ponovni nadzor u 2020... :misli:
 
Na ulaznim vratima od ClubHousea je pisalo "Privatna zabava!" nije niko od tih žbirova dolazija...
 
vlado2110 said:
U 2019. godini je bio porezni nadzor na tri moto susreta u Vukovarsko-srijemskoj županiji. Utvrđene su nepravilnosti i naplacene kazne. I najavljen ponovni nadzor u 2020... :misli:

Tu je sad naravno jako bitno znati u čemu točno su utvrđene nepravilnosti.
Recimo, ono što svi radimo, prodajemo prišivke i ostale picaboce. To nije dozvoljeno, osim ako MK nema registriranu takvu djelatnost, a tko je ima..
A makinacije s cugom, bonovima, plesačicama i sl. neću ni spominjati.

Bilo je samo pitanje vremena kad će porezna početi nadzirati rad udruga. Ništa me ne čudi.
 
Dok je piva bila kunu, a šnicel 4 sve je bilo OK.
Kad su se počeli raditi susreti da se obrne što više love eto i porezne.
 
chasingdog said:
Tu je sad naravno jako bitno znati u čemu točno su utvrđene nepravilnosti.
Recimo, ono što svi radimo, prodajemo prišivke i ostale picaboce. To nije dozvoljeno, osim ako MK nema registriranu takvu djelatnost, a tko je ima..
A makinacije s cugom, bonovima, plesačicama i sl. neću ni spominjati.

Bilo je samo pitanje vremena kad će porezna početi nadzirati rad udruga. Ništa me ne čudi.
A kaj, rišpekti su nekim dekretom oslobođeni plaćanja poreza?

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 
  • Like
Reactions: tetrijeb
Kod nas u Istri se još 2012. - 2013. počelo pričati o tome i bilo je već onda povremenog inspekcijskog nadzora. Prvo je ZAMP bio na tapeti (muzika), a kasnije i financijski i sanitarni nadzor.

Već godinama nisam u klubskom điru (skoro 6 sezona), ali po pričama bivših kolega iz tog klubskog đira više nije toliko izraženo kao do prije par sezona, ali i dalje nalete tu i tamo.

Primjetio sam da je za manja okupljanja praksa, kako je netko već i napisao, imati "privatnu zabavu", međutim neznam kakav bi bio razvoj događaja da se i pojavi kakva inspekcija, jer kad je na jednom mjestu 100-200 ljudi nekako mi djeluje da je to već javni skup, a ne privatna fešta, pa možda netko upučeniji od mene može napisati riječ, dvije, kako bi se razmjenila iskustva oko te problematike i izbjegle neželjene situacije. (y)
 
Jedino riješenje je šankove prodati nekom tko je registriran za ugostiteljstvo, besmisleno je plaćati kazne. Ili organizirati party gdje je sve gratis, kako god vrijeme da članovi kluba prodaju cugu je iza nas
 
ove godine je IN korona i "otkazano", tako da
za porez nema brige :mrgreen: :LOL:

:misli: bit će dobro, ako susjedi i mi otvorimo sve granice,
pa i ove naše, unutar HR, za one koji nemaju "ispričnicu" :LOL:


:) ;)
 
samo MC clubovi ne placaju porez..MK klubovi mora da se plati..sto i jes normalno glume bajkere i sad kao necemo mi placat porez :mrgreen:
 
varadero10 said:
Jedino riješenje je šankove prodati nekom tko je registriran za ugostiteljstvo, besmisleno je plaćati kazne. Ili organizirati party gdje je sve gratis, kako god vrijeme da članovi kluba prodaju cugu je iza nas
Točno ali to donosi puno veće cijene jela i pića na samom susretu...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Kod mene imaju dvije feste.

Festa A: sumještani rade organiziraju sve nakon nogometnog turnira. Cevapi od lokalnog mesara peceni na rostilj na ugljen, cijena 25kn, pice po recesijskom cijenama pivo 0.5l 15kn...

Festa B: dan poslje. Sank u najmu. Cevapi 45kn manja porcija nego dan prije, okus uzas peceni na ulju. 0.3l pive 20kn...

Ovi prvi prodali cevapa cca 80kg tj sve sto su imali i pice isto nestalo sve. Ovi drugi potrosili puno manje ali po vecim cijenama jer 200kn ti ode na 1 porciju cevapa i turu pica.

I vec godinama Festa A dolazi sve vise ljudi, Festa B ljudi opadaju...
 
diesel power said:
Kod mene imaju dvije feste.

Festa A: sumještani rade organiziraju sve nakon nogometnog turnira. Cevapi od lokalnog mesara peceni na rostilj na ugljen, cijena 25kn, pice po recesijskom cijenama pivo 0.5l 15kn...

Festa B: dan poslje. Sank u najmu. Cevapi 45kn manja porcija nego dan prije, okus uzas peceni na ulju. 0.3l pive 20kn...

Ovi prvi prodali cevapa cca 80kg tj sve sto su imali i pice isto nestalo sve. Ovi drugi potrosili puno manje ali po vecim cijenama jer 200kn ti ode na 1 porciju cevapa i turu pica.

I vec godinama Festa A dolazi sve vise ljudi, Festa B ljudi opadaju...
Upravo tako,svi moto susreti na kojima se desija slučaj B lagano umiru,nerijetko po Dalmaciji piva košta 20-25 kn za navodne po litre.Češće dobiješ 3-4 deca i ostalo pjene [emoji38]
Za dva ili tri dana provedena na takvim susretima možeš otići na putovanje... ;)
Sve više ljudi radi upravo to,smanjuje broj susreta a povećava vikend vožnje i putovanja,razloga za to ima puno a jedan od tih su sigurno napucavanja cijena na susretima

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Kotizacija, akreditacije i besplatna konzumacija imaocima akreditacija?
 
cadjo said:
Upravo tako,svi moto susreti na kojima se desija slučaj B lagano umiru,nerijetko po Dalmaciji piva košta 20-25 kn za navodne po litre.Češće dobiješ 3-4 deca i ostalo pjene [emoji38]
Za dva ili tri dana provedena na takvim susretima možeš otići na putovanje... ;)
Sve više ljudi radi upravo to,smanjuje broj susreta a povećava vikend vožnje i putovanja,razloga za to ima puno a jedan od tih su sigurno napucavanja cijena na susretima

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Upravo to, zato sam, uglavnom, i odustao od susreta. Osobito ovih na obali. Otputuje se lijepo u Bosnu na susret i jede i pije za normalne novce. Barem za naše plaće. Ovo ovdje je postalo lagano bezobrazno.
U unutrašnjosti zemlje se još uvijek može otići na normalan susret. Mali susreti su po gostoljubivosti daleko premašili velike.
Moram ovdje pohvaliti Virovitičane za prošlogodišnju feštu. Ja došao po klopu, hoću platit', dajem lovu, a žena mi daje pivo. "Ma ne", rekoh, "plaćam klopu, ne mogu više piva.  :mrgreen: " Kaže ona da je klopa bespla. Sva klopa bespla! Jeste li to još negdje u RH doživjeli? Premda, nije to razlog da hvalim Kumove, party im je jednostavno bio odličan. Ne očekujem ništa besplatno, samo normalne cijene, a ne da plaćam očajne ćevape više nego koštaju u rovinjskom restoranu.
 
cadjo said:
Točno ali to donosi puno veće cijene jela i pića na samom susretu...

Da... i da ne govorimo da se usput neka prijateljska atmosfera gdje klub drži šank pretvara u branje love od strane nekoga kome je svejedno dali je nasuprot njega bajker, motorist, netko tko je doputovao od to zna kud da posjeti klub domačin i susret koji rade ili turist vulgaris na lokalnoj plaži... pa onda krenu one fore di ako ne gledaš dobiješ 8 ili 9 čevapa a ne 10, uz to što su veličine smokija, pola bire je pjena i sl. Na jednom susretu su mi tako nevoljko dali dvije fete kruha uz čevape jer kao inače daju jednu (wtf!?), a kruh valjda star jedno 5 dana... :LOL:

Osobno kad negdje idem volim podržati klub koji to organizira i njima ostaviti novce, nije to puno, ali cuga, dvije, porcija čevapa, eventualno majica ili prišivak, skupi se toga. Izbjegavam ići do grada ili negdje drugdje jesti jer mi onda "to nije to", međutim lani smo prvi put i tako postupili - da ne imenujem ali nije mi se davalo 50 kn za porciju čevapa upitne kvalitete koje sam morao pojesti na nogama jer nije bilo dovoljno stolova i jednostavno sam odustao.

Jedno je kad negdje prođete đir usput dok se vozite, pa na susretu popijete cugu i idete dalje - nije to neka razlika u lovi da se ide po cugu ili klopu van kampa - međutim kad ste negdje 2, 3 dana, po ovim cjenama koje neki imaju bilo bi mi jeftinije u hotelu sa 4*, a razina "usluge" mi je ista jer tako i tako ugostitelj drži šank pa nemam s kime niti razmijeniti riječ dvije dok čekam da mi donesu...

Razumijem ja i drugu stranu jer sam i sam bio u tom điru davnih dana, ali trebalo bi se to bolje iskomunicirati. Kad su cijene niže nerijetko se ljudi opuste i krenu ture za cijelu ekipu i mislim da je onda ukupna potrošnja i veća nego kad su cijene visoke.

Posebice se sve ovo odnosi na susrete blizu granice, gdje pretežno dolaze Slovenci, Talijani i Austrijanci, njima je sve to i dalje jeftino međutim nama "lokalcima" nije.

Sve navedeno nije utjecalo da to dali negdje idem ili ne idem, odem jer to volim i jer vidim ljude koje nisam dugo vidio, upoznam neke nove, ali da se kalkulira oko hrane i cuge - kalkulira se jer bih u suprotnom potrošio 500 kn bez da trepnem...