Porezni nadzor na moto susretu

biker4life said:
Da... i da ne govorimo da se usput neka prijateljska atmosfera gdje klub drži šank pretvara u branje love od strane nekoga kome je svejedno dali je nasuprot njega bajker, motorist, netko tko je doputovao od to zna kud da posjeti klub domačin i susret koji rade ili turist vulgaris na lokalnoj plaži... pa onda krenu one fore di ako ne gledaš dobiješ 8 ili 9 čevapa a ne 10, uz to što su veličine smokija, pola bire je pjena i sl. Na jednom susretu su mi tako nevoljko dali dvije fete kruha uz čevape jer kao inače daju jednu (wtf!?), a kruh valjda star jedno 5 dana... [emoji38]

Osobno kad negdje idem volim podržati klub koji to organizira i njima ostaviti novce, nije to puno, ali cuga, dvije, porcija čevapa, eventualno majica ili prišivak, skupi se toga. Izbjegavam ići do grada ili negdje drugdje jesti jer mi onda "to nije to", međutim lani smo prvi put i tako postupili - da ne imenujem ali nije mi se davalo 50 kn za porciju čevapa upitne kvalitete koje sam morao pojesti na nogama jer nije bilo dovoljno stolova i jednostavno sam odustao.

Jedno je kad negdje prođete đir usput dok se vozite, pa na susretu popijete cugu i idete dalje - nije to neka razlika u lovi da se ide po cugu ili klopu van kampa - međutim kad ste negdje 2, 3 dana, po ovim cjenama koje neki imaju bilo bi mi jeftinije u hotelu sa 4*, a razina "usluge" mi je ista jer tako i tako ugostitelj drži šank pa nemam s kime niti razmijeniti riječ dvije dok čekam da mi donesu...

Razumijem ja i drugu stranu jer sam i sam bio u tom điru davnih dana, ali trebalo bi se to bolje iskomunicirati. Kad su cijene niže nerijetko se ljudi opuste i krenu ture za cijelu ekipu i mislim da je onda ukupna potrošnja i veća nego kad su cijene visoke.

Posebice se sve ovo odnosi na susrete blizu granice, gdje pretežno dolaze Slovenci, Talijani i Austrijanci, njima je sve to i dalje jeftino međutim nama "lokalcima" nije.

Sve navedeno nije utjecalo da to dali negdje idem ili ne idem, odem jer to volim i jer vidim ljude koje nisam dugo vidio, upoznam neke nove, ali da se kalkulira oko hrane i cuge - kalkulira se jer bih u suprotnom potrošio 500 kn bez da trepnem...
Mogu potpisati ovo sve,naravno da i dalje volin otići i pozdraviti dobre prijatelje i kolege iz ovog svita,upoznati nove ali neke stvari jednostavno nemaju smisla.Bija san na susretu kad je u ranim noćnim satima nestalo pive (sve je u koncesiji ugostitelja) koja je koštala negdi oko 18-20 kn za tih " 0,5" pa je nakon toga stigla nova isporuka po 25 kn za po litre.Jebeni užas,piješ najgoru kvalitetu pive po najvećoj cijeni....
Scena je dobrim dijelom uništena i srelovito pada a vrlo često je razlog upravo ovaj :(
Jbt pa te cifre san plaća na koncertu Metallice u Beču di su me posluživali dok san gleda jedan od najboljih bendova današnjice a ne pija na komadu daske 3 deca najlošije pive i 2 deca pjene [emoji38]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Vecina nas motorista je na prvom mjestu druženje i ekipa, puno toga se spremi i u koferu mislim na cugu neko i pregrist.Nebi bilo loše neke cijene piva i klope posliti realne. :wink:
 
Ne miješaj motoriste i rišpekte iliti bajkere.
Znači, ja vozim motor, spadam u motoriste, a prije bi si pucal u glavu nego posjetio neku tu debilanu o kojoj baljezgate...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 
DADO+ said:
kako je stigla korona, skoro da sam se stvarno zaželio moto-susreta  :LOL:

sad će i to krenuti, vidiš da se popuštaju mjeRRe :mrgreen: pokušaj se strpiti još malo :LOL:


Fronius said:
Ne miješaj motoriste i rišpekte iliti bajkere.
Znači, ja vozim motor, spadam u motoriste, a prije bi si pucal u glavu nego posjetio neku tu debilanu o kojoj baljezgate...

svako ima svoje veselje :mrgreen:

nisam od onih koji ide na svaki susret jer jednostavno vremena i novca nikad dosta, a većinu vremena na motoru ipak provedem na putu ili na nekoj vikend vožnji, međutim ima susreta gdje rado odem, gdje mi odgovaraju i atmosfera i lokacija a nerijetko poznam i članove kluba organizatora pa ne vidim ništa loše u tome da idem - sigurno ću radije "izaći" na moto susret nego na neke cajke npr. di nebi išao ni da me plate :mrgreen:

p.s. jednom prilikom mi je rečeno da nit sam bajker niti ću to ikad biti :( , pa samim time ne osjećam se ugRRožen dok sam na takvoj manifestaciji - dapače mogu uživati mirne duše bez straha da će me forumaši etiketirati na negativan način :lolcry: :LOL: :LOL:
 
Fronius said:
Ne miješaj motoriste i rišpekte iliti bajkere.
Znači, ja vozim motor, spadam u motoriste, a prije bi si pucal u glavu nego posjetio neku tu debilanu o kojoj baljezgate...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Molim te objasni mi zbog čega.Jesi li toliko asocijalan da ti smetaju ljudi i druženja ili ne možeš doći do izražaja u masi???
Možda je problem i dublji,tko zna???

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
  • Like
Reactions: martinx
Bullet1275 said:
Pa i nema neke razlike. U biti ima, na cajkama je kulturnije.  :mrgreen:
Po ovom postu se da zaključiti da si puno više vrimena proveja na cajkama nego na susretima.Opusti se,život je lip ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
  • Like
Reactions: martinx
cadjo said:
Molim te objasni mi zbog čega.Jesi li toliko asocijalan da ti smetaju ljudi i druženja ili ne možeš doći do izražaja u masi???
Možda je problem i dublji,tko zna???

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Ne smetaju mi ljudi, ali sam alergičan na retarde...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

 
Fronius said:
Ne smetaju mi ljudi, ali sam alergičan na retarde...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Retarda ima di god dođeš,to ne opravdava vriđanje ljudi koji se trude napraviti nešto....
Ako ti se ne sviđa nema potriba pisati o tome ali očito je da si tija ispasti važan jer eto ti ne podržavaš bikerske skupove.Znan nekoliko ljudi koji su se kleli da neće ići dok nisu upoznali pravu ekipu i skužili smisao ;)
Vjerovatno nisi nikad ni bija na susretima pa se neću truditi objašnjavati koliko san poznanstava,velikih prijateljstava i lipih trenutaka proživija na susretima ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Bullet1275 said:
Pa i nema neke razlike. U biti ima, na cajkama je kulturnije.  :mrgreen:

Na cajkama kulturnije  :shock: :shock:  :LOL: :LOL: :LOL:
 
gvo said:
Ključna prednost; na cajkama ima žena. :mrgreen:
[emoji38] ima ih i na moto susretima i isto postaju sve lipše s povećanim unošenjem alkohola u organizam,štoviše iza pola noći bih sve ženija ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
MOONSHIELD said:
nije baš da je kulturnije, ali nije ni daleko :mrgreen:

Na cajkama je bar manja vjerojatnost da će mi kakav pijani kreten nakon petnaest piva u guzici razbiti motor nakon što krene u pohod paljenja gume i pucanja iz auspuha po blatnjavoj ledini. A predstavlja se kao ljubitelj motora. :D


https://www.youtube.com/watch?v=XSCZiQkTPVg

Inače, uvijek ću otići ako je kakav dobar koncert, ali čitav taj koncept gdje se okuplja dosta likova koji bi došli i da je korida pretvara te događaje u seoski vašar. Draže mi je voziti se. :mrgreen:
 
jebiga, na pravoj cajki bez problema popušiš batinu ili metak ako krkana krivo pogledaš :mrgreen:

s druge strane, ne sjećam se kada sam zadnji puta uživao u glazbi na moto susretu, karabaje, moroni i žuti kišobrani, mislim da i cajku lakše probavim :LOL:

a ti kreteni koji rade budale od sebe i majmune od svojih motora su ionako highlight svakog susreta, u mojim krajevima odavno izumro folklor, čak i zabranjen od strane organizatora :(
 
a najjače mi ono, vidim drage ljude.. šta se imaš gledat, več 20 godina se gledaju jedni te isti svaki vikend..dok mogu gledat.. :LOL:
ćevape nikad u životu nisam na susretu pojeo da su valjali, uvijek lepinja ili kruh bude drvo.. :palacdolje:
a ona napumpana piva koja ti napumpa glavu nakon dva komada, a moraš ju popit u roku šest minuta, poslje je pišaka, da ne spominjem..
dođem, pogledam ako ima kakva dobra pila i bjeeeež..
 
go-go said:
a najjače mi ono, vidim drage ljude.. šta se imaš gledat, več 20 godina se gledaju jedni te isti svaki vikend..dok mogu gledat.. [emoji38]
ćevape nikad u životu nisam na susretu pojeo da su valjali, uvijek lepinja ili kruh bude drvo.. :palacdolje:
a ona napumpana piva koja ti napumpa glavu nakon dva komada, a moraš ju popit u roku šest minuta, poslje je pišaka, da ne spominjem..
dođem, pogledam ako ima kakva dobra pila i bjeeeež..
Najbolje ti je ni ne dolaziti ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk