Postoje vozači i vozači no samo je jedan Rossi....

al da ima neka posebna veza izmedu Rossia i njegovih navijaca, koju rijetko di mozemo vidit, ne moze niko osporit.  8)
 
Lucia said:
al da ima neka posebna veza izmedu Rossia i njegovih navijaca, koju rijetko di mozemo vidit, ne moze niko osporit.  8)
Apsolutno. (y)
Čovjek padne u 2-3 zavoju i na proglašenje se čuje samo "VALE, VALE!!" :peace: ***eš ove šta su se mučili cjelu trku, Rossi je btan. :afro:
 
odličan ti je potpis  :mrgreen:

ma Rossi je jedini bitan, dzaba nekima  :LOL: 5 sec prednosti kad ga niko ne bi ni pogledo da se Rossi prosetao tamo kraj postolja na kraju. a talijani su zakon i munjeni sta se tice motosporta i Rossia i navijanja. postao je ikona i to niko ne mpze prominit.  8)
 
Lucia said:
odličan ti je potpis  :mrgreen:

ma Rossi je jedini bitan, dzaba nekima  :LOL: 5 sec prednosti kad ga niko ne bi ni pogledo da se Rossi prosetao tamo kraj postolja na kraju. a talijani su zakon i munjeni sta se tice motosporta i Rossia i navijanja. postao je ikona i to niko ne mpze prominit.  8)
(y)

Baš tako (y)
 
Ne znam sta uopce pokusavate napravit sa ovakvim topicom, svi znaju tko je Rossi i sta je napravio u ovom sportu, svaka rijec u vezi njega je suvisna.

Jedan lock bi sjeo predivno  :mrgreen: (y)
 
PacicLittle said:
Ne znam sta uopce pokusavate napravit sa ovakvim topicom, svi znaju tko je Rossi i sta je napravio u ovom sportu, svaka rijec u vezi njega je suvisna.

Jedan lock bi sjeo predivno  :mrgreen: (y)

Pa tema je i otvorena da se klikovi nabijaju  :LOL:
 
Evo da malo ozivim temu i da koji klik nabijem  :mrgreen:

Ja sam Lorenzov fan od prvog dana i kad je Ondu vozio navijo sam za njega, jedini za kojeg sam na Omdi navijo(dobro nije mi mrzak Doohan bio a i Pedrosu gotivim  :wink: ) al mislim da je sto se tice talenta za sve njih, ukljucujici i velicanstvo, Poggiali bio klasu iznad  (y) Desilla se osobna tragidja a i mi smo ostali uskraceni za nevidjen talent  :sad:
Kako je mali vozio i kako je razbijo konkurenciju ostali mogu samo sanjati, pogotovu oni s nedostatkom onoga between eyes  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Evo da malo ozivim temu i da koji klik nabijem  :mrgreen:

Ja sam Lorenzov fan od prvog dana i kad je Ondu vozio navijo sam za njega, jedini za kojeg sam na Omdi navijo(dobro nije mi mrzak Doohan bio a i Pedrosu gotivim  :wink: ) al mislim da je sto se tice talenta za sve njih, ukljucujici i velicanstvo, Poggiali bio klasu iznad  (y) Desilla se osobna tragidja a i mi smo ostali uskraceni za nevidjen talent  :sad:
Kako je mali vozio i kako je razbijo konkurenciju ostali mogu samo sanjati, pogotovu oni s nedostatkom onoga between eyes  :mrgreen:

Apsolutno se slazem za MP. Uzivao sam gledajuci ga kako nemilosrdno drobi konkurenciju.

Sent from the future using Tapatalk 3

 
Saša 69 said:
Moci, ja nekako mislim da tebi nije bitno za koga jesi već je bitno da si opozicija :mrgreen:

Imam jednog takvog u firmi  :mrgreen:

:LOL: Pusti djecu da se igraju kad si im vec bacio klikere  :mrgreen:

Sto se tice Lorenza i Poggialia ne zayebajem se to ozbilno mislim  (y)
 
jedimaster said:
Stoner je bio svjetski prvak (i) na Ducatiu , dakle on je bolji vozač od Rossia  :mrgreen:

Yebe ga karakter a nit zna engleski s talijanskim naglaskom :mrgreen:
 
Taj Poggiali je bio baš lujka ali je bio fantastičan nekoliko sezona, baš tada kad je on harao u 125 sam počeo pratiti motosport.Čak je runnerica izašla u Poggiali replica edition. sjećam se da se vratio sa 250 na 125 i onda nakon sezonu-dve prestao. Zna netko koji je razlog tome svemu ?
 
tejko1105 said:
Taj Poggiali je bio baš lujka ali je bio fantastičan nekoliko sezona, baš tada kad je on harao u 125 sam počeo pratiti motosport.Čak je runnerica izašla u Poggiali replica edition. sjećam se da se vratio sa 250 na 125 i onda nakon sezonu-dve prestao. Zna netko koji je razlog tome svemu ?

Umro mu otac  :cry:
 
Rossi nije jedan od najboljih vozaca u povijesti utrkivanja na motociklima - Rossi  apsolutno jest nabolji vozac u povijesti.
Ima nekoliko vozaca koji su 'jedni od najboljih',ali u direktnoj usporedbi Rossi je bolji.

Prvo ime koje ce Rossijevi osporavatelji potegnuti je Agostini. Ima vise(zasada)naslova,reci ce osporavatelji lika i djela.
Te naslove ne mozemo samo tako direktno usporedjivati.

Prvo,u Agostinijevo vrijeme on je mogao voziti po dvije klase tijekom sezone,i ne samo voziti, nego i osvojiti  po dva naslova po sezoni.
Pa je i osvajao,350 i 500.

Da ga tako uspjesnog kloniraju u njegovim najboljim danima i takvog istog stave u 21.stoljece pa da vozi dvije klase sumnjam da bi ista osvojio.
Pardon,pregrubo,sumnjam da bi osvajao po dva naslova na godinu.
Dakle ne radi se o tome da je Agostini bolji i pametniji od ovih danas koji se utrkuju i ne mogu kao on tada  uspjesno odradjivati po dvije klase u danu,nego jednostavno u njegovo vrijeme taj posao nije bio na tolikom profesionalnom nivou
kao danas.
Neupitno je da je danas potrebna puno veca predanost sportu da bi se bilo na vrhu nego tada,u Agostinijevo doba.Dosta vozaca iz tog doba skinuli bi mehanicarski kombinezon,malo se umili i oprali ruke,zagasili cigaretu i otisli odvoziti utrku.

Drugo,performanse opreme danas su na puno visem nivou nego tada.To znaci da su i granice koje treba dosezati da bi se bio najbrzi puno dalje,a tu se onda dierenciraju bolji od najboljih.
Price i dileme koje usporedjuju sigurnost,kocnice,gume  kao otezavajucu okolnost s kojom su se Agostini i njegovi suvremenici morali nositi nisu relevantne i najbolje je tu dilemu demistificirao antefz6 kada je rekao(otprilike) da nije isto voziti Grobnik 1.41 ili 1.29.

Ima iz te dalje povijesti jos nekoliko vrhunskih vozaca koje bi neki mogli staviti u ovaj kontekst protukandidata,ali opet sve sto smo pobrojali za Agostinija,mozemo s jos vise argumenata i za te.

A iz novije povijesti jedini koji mu je blizu je Doohan.
Blizu po osvojenim naslovima,po brzini,a neki,poput Mocippaldija,misle i da je brzi,a neki i da je on taj,a ne Rossi,'najbolji u povijesti'.

Ali nije!

Ima vise razloga zasto nije.
Opet po redu,njegov talent nije se potvrdio pobjedom u kraljevskoj klasi strelovito brzo kao u ostalih aliena kada su pocinjali i poceli furiozno skidati skalpove(vidi Rossi,vidi Lorenzo,vidi Marquez...).
Doohan je za svoju prvu pobjedu morao startati 26 puta,dakle tek je u svojoj 26toj utrci pobijedio, Hungaroring 1990.
Naslove i nije poceo  osvajati dok i posljednji alien iz zlatne ere 80-tih(Rainey,Schwantz,Gardner..) nije napustio boriliste,a isto tako,kada je zavrsio karijeru,zavrsio ju je lomom noge padom u utrci koju nije vodio,u prvenstvu koje takodjer bodovno nije vodio.
Takodjer,kada ga vec usporedjujemo s Rossijem,on nije poput Rossija kada su mu omalovazavali uspjeh objasnjavajuci ga superiornom Hondom,on nije senzacionalno napustio pobjednicki brod,otisao u neku drugu momcad koja je kao Yamaha u Rossijevo doba imala 10 susnih godina,pa onda potvrdio nedodirljivost osvajanjem jos cetiri naslova.

Rossi je pobjedjivao i osvajao naslove i na 'zloglasnim' dvotaktnim 500 gp masinama,na cetverotaktnim hiljadarkama,na 800tkama, s TCima,bez TCa,sa sofisticiranim elektronikama,bez elektronike...
Pitanje kako bi se u svemu tome snasao,ne samo Doohan,nego i ostali.

Kako bi se snasli ti stari danas,i kako bi se snasli ovi danasnji mladi onda.


Sada mozemo spomenuti i nekoliko vozaca koji su takodjer bili i vrlo brzi i vrlo talentirani,ali zbog ovog ili onog razloga nisu trajali dovoljno dugo,nisu naosvajali dovoljno trofeja da bi mogli reci da su bolji od covjeka koji je osvojio devet svjetskih naslova prvaka u motociklizmu.


  Po mom misljenju,nema dvojbe da je prvi medju ostalima Wayne Rainey.
Iako u usporedbi s Rossijevih devet i Doohanovih pet njegovih tri ne zvoni,osvojeni su u direktnim duelima s najzescom konkurencijom(po mnogima) u povijesti GPa.
Trebalo je pobijediti Lawsona,Mamolu,Schwantza,Gardnera,Doohana..

Samo taj nesretni pad s tako teskom posljedicom je sprijecio tog covjeka da se povijest pise skroz drugacije.

Podcjenjuje se i Max Biaggi,ali njega sada ne spominjem u kontekstu izazivaca za mjesto 'najboljeg u povijesti' iako vidim da ovdje ima i takvih koji ga na to mjesto delegiraju.
On ne moze biti najbolji jednostavno zato jer su on i Rossi vozili ista prvenstva koje je uredno osvajao Rossi,a u dirktnim dvobojima Rossi ga je i uredno pobjedjivao,i na Hondi,i na Yamahi.

Ali da ostavim tu temu ovdje a ne na onom drugom topicu koja se sada vodi,a ta je da li je Biaggi jedan od velikana motosporta - bez ikakve dvojbe je!

Max Biaggi nije  dvostruki svjetski 250 GP prvak kako je to netko isao nekome objasniti na tom drugom topicu,Biaggi je cetverostruki svjetski 250 GP prvak,i to uzastopni,uz vrlo jaku konkurenciju, od '94. - '97!!
Nije bio samo iznimno brz na stazi,imao je i karizmu,bio je celebrity,hodao s manekenkama,ima kucu U Malibu,California.

Mad Max,the Roman Emperor...

Njegov jedini problem je bio(kao i jos nekih) sto se zatekao u motoGPu u isto vrijeme kada i Rossi..
A svoj neupitni talent je potvrdio i osvajanjem dva naslova prvaka u WSBK,i to u svojim cetrdesetima.

Prica Maxa Biaggia je zapravo samo jos jedna potvrda koliko je Rossijev talent velik i neponovljiv.

Nema smisla vise ikoga izdvajati u ove 'ostale' jer osvajaca jednog ili dva naslova ima vise nego nekoliko,ne mogu u istu recenicu s Rossijem i njegovih devet,a ionako je ove medju njima koji su mu suvremenici sve ijednog pobjedjivao u direktnim dvobojima,ne jednom,i ne uvijek s ravnopravnim,konkurentnim paketom.

A Rossi jos nije rekao zadnju i zato zakljucujem izjavom jednog prijatelja kada se razbio.
Rekao je - 'Utrka se nastavlja!' :mrgreen:
 
I s tom misli možemo zaključati topic  :mrgreen:

(y) (y)
 
Kiki_Rotten said:
I s tom misli možemo zaključati topic  :mrgreen:

(y) (y)
Apsolutno. (y)




Ili bar prije nego se Bemvejac dočepa kompjutera.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Nije topic otvoren da se zatvori dapace  :mrgreen: