Postoje vozači i vozači no samo je jedan Rossi....

Sasa MK Motori

Administrator
Mislim da smo se nagledali mnogih legendi u povijesti Moto GP-a i povijesti Superbikea, no vjerujem da se svi slažemo sa time da je Moto GP daleko najzahtjevnija klasa. Bilo je Superbike vozača koji su briljirali u toj klasi no prelaskom u GP nisu bili ni približno dobri, a bilo je onih koji su iz GP klase prešli u Superbike i odmah konkurirali za titulu najboljih. Kada sve to podvučemo, možemo reći da je Rossi daleko najbolji vozač koji je ikad stupio na neku stazu i definitivno ušao u legende. Neznam točan rezultat njegovih uspjeha, no mislim da ga još jako jako dugo nitko neće skinuti sa mnogih rekorda koje drži.
Neki kritiziraju njegovu vožnju u zadnjim sezonama, osobno sam mišljenja da on više nema što dokazati makar još uvijek ima što mnogima pokazati. Vozi sa srcem i iz ljubavi i svaka njegova vožnja može biti najava Rossi Showa !! Najjača izreka u filmiču mi je " lesson "

Znam da se javim povremeno, ali evo, ovaj dolje vide me inspirirao da otvorim ovu temu. Mislim da je on zaslužuje. Pa eto, stavljajte u temu slike, video islječke, povijest i sve što imate...

http://www.snotr.com/video/11158/The_incredible_last_lap

Neznam postaviti video direktno u post pa nek neko od moderatora to odradi !!
 
Saša 69 said:
Mislim da smo se nagledali mnogih legendi u povijesti Moto GP-a i povijesti Superbikea, no vjerujem da se svi slažemo sa time da je Moto GP daleko najzahtjevnija klasa. Bilo je Superbike vozača koji su briljirali u toj klasi no prelaskom u GP nisu bili ni približno dobri, a bilo je onih koji su iz GP klase prešli u Superbike i odmah konkurirali za titulu najboljih. Kada sve to podvučemo, možemo reći da je Rossi daleko najbolji vozač koji je ikad stupio na neku stazu i definitivno ušao u legende. Neznam točan rezultat njegovih uspjeha, no mislim da ga još jako jako dugo nitko neće skinuti sa mnogih rekorda koje drži.
Neki kritiziraju njegovu vožnju u zadnjim sezonama, osobno sam mišljenja da on više nema što dokazati makar još uvijek ima što mnogima pokazati. Vozi sa srcem i iz ljubavi i svaka njegova vožnja može biti najava Rossi Showa !! Najjača izreka u filmiču mi je " lesson "

Znam da se javim povremeno, ali evo, ovaj dolje vide me inspirirao da otvorim ovu temu. Mislim da je on zaslužuje. Pa eto, stavljajte u temu slike, video islječke, povijest i sve što imate...

http://www.snotr.com/video/11158/The_incredible_last_lap

Neznam postaviti video direktno u post pa nek neko od moderatora to odradi !!

Sasa, ako nisi gledao onda toplo preporucam "Fastest" (2011) gdje na pocetku obradjuju taj zadnji krug I uvijek se najezim kada to pogledam. Ako treba javi I poslat cu ti link, ali definitivno vrijedi pogledati.

 
U F1 bi isto vrijedilo i za Schumachera, ali, jel on najbolji od najboljih? Po rezultatima svakako, ali...
Ljepse mi je bilo pratit kraljevsku klasu prije 20tak godina nego u novije doba. Schwantz, Rainey.... Koje je to klanje bilo....
Mozda (vjerojatno) idealiziram to doba (kao i Sennu u F1), al takav dojam imam


Ne tvrdim, samo subjektivni dojam  (y)
 
jako subjektivan. Schumachera možeš eventualno probat usporedit sa Lorenzom, ne po uspjehu (još), nego po hladnokrvnosti i savršenoj i preciznoj vožnji iz kruga u krug, kao nekakav stroj.
Rossi je neki drugi, puno zabavniji svijet.
 
Osobnog sam mišljenja da je najbolji vozač svih vremena i svih klasa. Pokušavam realno gledati njegovu sadašnju situaciju, iz perspektive daleko manjeg sportaša ali opet sportaša. Rossi nakon toliko pobjeda i ostvarenih uspjeha, kada možemo reči da je ostvario sve i da više stvarno nema što dokazati, uz pokušaje u raznim slabijim timovima sa očito ne toliko konkurentnim motorima, mislim da je pomalo izgubio motivaciju i da sa vrlo visoke pozicije i dalje u borbenom duhu, može uživati u borbama mlađih generacija i mislim da mu je neopisiv gušt kada se nađe u izravnom okršaju sa nekim od njih. Mislim da nije niti malo posustao ali da je i te kako svjestan da mu fali treninga, da mu fali motivacije za sam vrh i da za biti najbolji sada, iziskuje od njega nešto što možda on sada niti ne može više dati a iskreno niti ne treba. U koliko si za cilj postavi da još jednom zasjedne na tron kao najbolji od najboljih, siguran sam da to može i ostvariti no da li je već prestar za davanje maksimuma, za odricanje onoliko koliko je potrebno za vrh, da bi se vratilo u top formu i da bi se moglo boriti sa nekim novim klincima.
Rossi je za sve ove koji kruže stazom uz njega i oko njega, stvarno doktor !
 
Istina, Rossi je živuća legenda. Iako nebi ja njega još otpisao, jesu došli neki novi klinci, ali je on još uvijek spreman uhvatiti se u koštac s njima. Čini mi se da je ova tema pokrenuta iz razloga, jer s obzirom na slabije nastupe početkom sezone, ljudi lagano gube nadu o njegovom povratku na prijestolje.
Nije on još star i nije toliko problem u Rossiju, nego koliko je god Yamaha konkurentnija od Ducatija, ali još uvijek dosta kaska iza Honde. Pa i Lorenzo se zadovoljava trećom pozicijom jer je svjestan toga da ne može konkurirati Pedrosi i Marquezu, a on je i više nego u dobroj formi i u najboljim godinama.
 
Saša ne prati pa ne zna da je ova tema često na udaru. :mrgreen: Po mom mišljenju, iako mi je Bayliss daleko najdraži vozač, pa onda Schwantz i Rossi, mislim da je Rossi najbolji vozač svih vremena. Ono što ću ponoviti i ovdje, uvjeren sam da je zadnja utrka u Le Mansu njegov početak kraja i da on više nema snage i/ili volje protiv novih klinaca.
Fajtovi u GP-u se po meni ne mogu usporediti sa WSBK. Stara Monza, Mugello, Phillip Island... sa Baylissom, Hagom, Edwardsom i ostalima bili su daleko ispred. :jesus:
 
mate said:
Saša ne prati pa ne zna da je ova tema često na udaru. :mrgreen: Po mom mišljenju, iako mi je Bayliss daleko najdraži vozač, pa onda Schwantz i Rossi, mislim da je Rossi najbolji vozač svih vremena. Ono što ću ponoviti i ovdje, uvjeren sam da je zadnja utrka u Le Mansu njegov početak kraja i da on više nema snage i/ili volje protiv novih klinaca.
Fajtovi u GP-u se po meni ne mogu usporediti sa WSBK. Stara Monza, Mugello, Phillip Island... sa Baylissom, Hagom, Edwardsom i ostalima bili su daleko ispred. :jesus:

Da nema Valeta moj zivot ne bi imao smisla  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Da nema Valeta moj zivot ne bi imao smisla  :mrgreen:

potpisujem. tema savršena, ove hvalospjeve bi mogla čitat dan i noć. Rossi  :0648:
vozač sa srcem i dušom, i karizmom samo takvom. talent da ne spominjem. one prije ja ne znam vozače, pa ne mogu sudit i uspoređivat, al Vale je def. priča za sebe. uvik zabavan, vesel i nasmijan. s njim jednostavno nikad nije dosadno. ni kad pobjeđuje, a bome ni kad 'gubi'.