Potpuno Nova Honda Gold Wing

Ne Wing kad idem sa suvozačicom da nebu više supatnica, a X kad bum solo :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Samo budes moral paziti da ti ne zaspi u fotelji  :mrgreen:
 
:mrgreen: Spavala je ona i na Xu (normalno kad su svi koferi gore i vozili se autoputevima pa je brzina konstantna i vožnja glatka), tak da tu fakat nebu bed :mrgreen: (y)
 
Vidjet cemo.

Nova fotelja ne izgleda udobnije od stare ali oni tvrde da bi trebala biti. Bas me zanima.  :mrgreen:
 
Da oni tvrde :? Baš sam jutros čitao neki test i vele da je zaštita od vjetra bolja na novoj, ali da je sjedalo udobnije na staroj (govorim o suvozačkom sjedalu). A meni se isto tako čini po ovom koliko vidim iako nisam probao.

Sve 5, ali u potpunosti se slažem sa zadnjim zaključnim odlomkom u tekstu.

Evo linka:
https://www.cycleworld.com/2018-honda-gl1800-gold-wing-tour-motorcycle-review#page-8
 
Vidjet cemo, da.

Tvrde da u gornji kofer i dalje stanu dvije integralne kacige. Nama u trenutnom modelu idu na knap, Schubert & Shoei ili Shoei & Shoei (L i XS). Mozes jos izmedu onda ugurati rukavice ili nesto sitno, ali to je to. Mozda top case nisu toliko dirali koliko bocne ali 40 l manje se cini poprlicno. S tim motorom ides na dugometrazna putovanja, ne do birtije i natrag, lijepo je imati sto vise prtljaznog prostora.  :mrgreen:
 
USA je najveće tržište za GW i na nekoliko njihovih postojećih GW foruma razvilo se dosta polemike o novom modelu. Reakcije idu od 10-ak % oduševljenih, preko 20-30-ak % tipa vidit ću dok probam i vidim dok većinski ostatak baš i i nije baš jako oduševljen. Najviše ih smeta redukcija prtljažnog prostora, manji rezervar goriva, a i od novog pogona očekivali su pokoju KS više. Složio bih se u potpunosti sa ovim potonjima. Navodno, Honda je novim modelom gađala nešto mlađu populaciju koja više upražnjava vikend ture i dotični prtljažni prostor bi kao trebao biti dostatan. Pucanj uprazno rekao bih. Pogledajte ovdje prosječnu dob vlasnika GW u USA : http://goldwingdocs.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=17196
Koliko se može vidjeti, vjerovatno ni u Evropi nije puno drugačije.
Sve više se u postovima spominju opcije kupovina drugih motora (BMW K 1600 GTL, nova Yamaha Star Venture Transcontinental....itd).
Nadalje...dodatna oprema za novi model 30 % je skuplja nego za stari model, npr samo LED maglenke 500 USD !! I to u USA !! Moš mislit koliko će kod nas koštati....
Teško je prognozirati, vrijeme i prodaja će pokazati tko je u pravu, no iz moje trenutne perspektive transportnih potreba na motoru za duže ture zasad ću se ipak držati postojećeg provjerenog modela.



 
Zanimljiva anketa....ništa ispod 50 godina.  :mrgreen: A razumljivo je da žele privuć mlađu populaciju, al tribalo bi onda reducirat težinu ispod 300 kila šta je zapravo nemoguće.

Bilo bi najbolje da su samo ponudili verziju za mlađe vozače i nešto slično starijim verzijama za sve ostale. Nema šanse da ovaj sic za suvozača pobjeđuje stari sic. Nije samo udobnost dupeta u pitanju nego i luksuz i premištanje na sicu.
 
Cvitalo said:
Zanimljiva anketa....ništa ispod 50 godina.  :mrgreen: A razumljivo je da žele privuć mlađu populaciju, al tribalo bi onda reducirat težinu ispod 300 kila šta je zapravo nemoguće.

Jbga...Japan je za nas neka druga planeta, ali mišljenja sam da općenito mlađa populacija na koju ciljaju ima puno prečih financijskih izdataka (stambeno rješenje, podizanje i školovanje djece, auto...) od davanja 30+K USD/Eura za motor i dodatnu opremu.
 
Istina, al opet, da sam amerikanac ne bi mi puno falilo da je kupim ako bi se odlučija. Prema našim standardima puno je skuplji jedan prosječan motor od 10k nego amerikancu Gold wing, a svejedno ih kupujemo i kreditiramo se.
 
Previše me iznerviralo ovo s manjim koferima i zel sam si ovo: Jubilarni model povodom 40 godina, dakle 2015 god, 34500 km. Full oprema + nešto dodatno na to. Slikal sam jučer kad sam istovario pa slike i nisu nešto, ali eto Wing je u garaži :LOL: :LOL: :LOL:
 

Attachments

  • 20171210_113944.jpg
    20171210_113944.jpg
    1.2 MB · Views: 255
  • 20171210_113959.jpg
    20171210_113959.jpg
    1.3 MB · Views: 241
  • 20171210_114016.jpg
    20171210_114016.jpg
    1.5 MB · Views: 290
Meni je i taj novi :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Attachments

  • 20171210_114029.jpg
    20171210_114029.jpg
    1.4 MB · Views: 241
  • 20171210_114042.jpg
    20171210_114042.jpg
    1.2 MB · Views: 218
  • 20171210_114050.jpg
    20171210_114050.jpg
    1.3 MB · Views: 253
Čestitam. Puno sretnih km. Veselim se proljeću pa da usporedimo kamione.
 
ufff  :shock: :shock:

čestitke i želim puno sretnih km  (y)
 
ajd nek si i to rješio... čestitam  (y)
 
Hvala na dobrim željama ekipa (y) (y) (y)

tomo3 said:
Čestitam. Puno sretnih km. Veselim se proljeću pa da usporedimo kamione.

Tvoj je ipak malo svemirskija tehnologija naspram ovog mojeg :wink:, a i osjetno je brži :mrgreen:
 
Čestitam! Vrhunski mi je ovaj naslon za vozača.  (y)

Al aj kad neće niko: Ima se može se!  :jesus:  :mrgreen: