Povratak u 80-e :)

od drzave do drzave..neke nisu nikad ni uvele obavezu nosenja kacige.. po meni j eto ok..imas izbor ..sam pao sam se ubio
 
od drzave do drzave..neke nisu nikad ni uvele obavezu nosenja kacige.. po meni j eto ok..imas izbor ..sam pao sam se ubio
ja na to gledam drugačije ... :D

najmanji je problem u tome kad sam padneš i sam se ubiješ.... ali šta ako preživiš ?!? .. ajde, nije ni to tako veliki problem ako imaš zdravstveno osiguranje ...

Ali je veliki problem ako ti na 60-70km/h zvekne bumbar u čelo ili mušica u oko, pa pobereš nečije dijete na zebri jer nisi vidio ...
 
ode ti daleko sta bi bilo kad bi bilo...tako onda mozemo rec da te zvekne vrabac u kacigu ili pas podleti pod tocak, pa padnes pobereš nečije dijete na zebri ..jednostavno oni imaju izbor..mi nemamo
 
  • Like
Reactions: Švabo
:cool: sve je relativno,

ja sam puko s preko 100km/h bez kacige (kad nije bila obavezna :mrgreen: a imao sam je doma),
pa ostao živ, :) ali danas ne bi ni 1 km bez kacige (y)
 
  • Like
Reactions: Pletikosa34
ali šta ako preživiš ?!? .. ajde, nije ni to tako veliki problem ako imaš zdravstveno osiguranje ...

Ma i onda je problem, jer i država tu ima interes, jasno je da nije ničiji interes da ne radiš, da se plaća bolovanje, bolnički troškovi itd - a to sve baš osiguranje i ne pokriva... mislim, pokriva tebi, ali trošak postoji i netko ga mora pokriti, a zdravstveni proračun (čitaj: država) baš nema taj interes. Da se ne bi izlagala trošku, država donosi zakone kojima regulira rizik sranja na minimum...
 
Last edited:
Bumbar, da. Prije 20 i nešto godina me zveknuo ispod oka. Nosio sam samo naočale za sunce, brzina oko 120-130. Lipi, crni, veliki bumbar. U momentu sam završio u livoj traci, srića niko nije naišao. Lako šta je ispod oka cilo lito prošla paleta boja,,,od onda uvik kaciga na glavi.
 
kaciga glavu cuva..isti sam..nigdje bez i kad se nebi moralo tako sam sad naviko i neide drukcije..rukavice isto

e sad svi znamo da bi u autu isto bili puno sigurniji sa kacigama..hajmo i to naredit..bilo bi sigurnije sto jes jes..zabranit one bandzi skokove..koji kurac imas skakat s mosta..pentranje po liticama, skakat sa padobranom..zabrana.. ako hoces skocit skoci al bez padobrana brzo bi izumro taj sport:mrgreen: itd itd
 
  • Like
Reactions: Švabo and prpa
(y) a to ti dođe, kao i pitanje pojasa u autu;

što bi netko drugi mislio o meni, :unsure: a čovjek a priori sve odbacuje i ide kontra kad se nešto mora, tj. propisano je ;)
problem je sto je sve vise i vise propisa..polako svake godine nesto novo,daj ovo daj ono..kuhaju nas ko zabe u vrucoj vodi..dok ti skontas da ti je previse ti skuhan..porez na porez..drzava samo zna rec daj daj, nesmijes u sumu..daj na tehnicki ako ti zmigavac nema neka slova na sebi.ovaj jebeni covid da ne spominjem...jos malo neces smjet prdnut na otvorenom:mrgreen:a kamoli u prepunom autobusu:mrgreen:
 
(y)

kažu ljudi: "Nijedan zakon, propis ili norma nisu i ne mogu biti samom sebi svrha!"
 
...kao pojašnjenje za ovo, a na temu (y)

kad policajac utvrđuje da li integralna kaciga, ima certifikat,
a kupljena je npr. u Japanu i onda ti odvali hladno kaznu ;)
 
:unsure: kad bi npr. povisili premije osig. i dopustili da svako
ponaosob odlučuje hoće li ovako ili onako, ni to ne bi bilo
rješenje, jer bi onda vještaci trebali utvrđivati u svakom
posebnom slučaju, kad se dogodi sranje,
koliko je neka okolnost doprinijela ili ne, a to bi i u
sudskom postupku kao i kod niz drugih stvari bilo "relativno" :mrgreen:
 
Hrpa američkih motorista već odavno protestira protiv nošenja kacige na motoru jer se time kao narušava njihova sloboda izbora (koliko čujem,ista stvar u zadnje vrijeme s maskama za coronu).I onda se dogodi ovak nekaj:
Screenshot_20201026-211645_Chrome.jpg
 
ode ti daleko sta bi bilo kad bi bilo...tako onda mozemo rec da te zvekne vrabac u kacigu ili pas podleti pod tocak, pa padnes pobereš nečije dijete na zebri ..jednostavno oni imaju izbor..mi nemamo
Mislim da nisam otišao daleko ... ;)

Nesreće se događaju i događat će se ... ako si poduzeo sve mjere da se nešto ne dogodi, ali se eto spletom okolnosti dogodi, onda je to nesreća... ali ako te boli kimbala hoće se nešto desiti i tako se ponašaš, onda to više nije nesreća....
 
ništa draže od japanki,šorca,potkošulje i rejbanki na motoru,jbg :mrgreen: :mrgreen: ostalo sve zato što moram u određenim prilikama