Pozdrav iz ZG Pending

chandler

Member
Pozdrav svima,

Evo i mene ovdje s razlogom što je forum odličan i stvarno se puno toga može saznati.
S obzirom da sam skoro lagano u krizi srednjih godina, vrijeme je da i ja nabavim motor :mrgreen: (logično jel ?)
Trenutno se vozim na Tomosu, koji je odličan za grad, ali bilo kakav pothvat iznad 50ak km je ništa drugo nego patnja.
Eto, ukratko toliko, hvala svima i veselim se čitanju foruma.
 
Ahhhhhh......... Srce vuče na jednu stranu a novčanik na drugu :D
Kad bih poredao po redu što bih htio; otprilike bi išlo ovako:
- TDM900 ili NC750 (možda čak i DCT)
- CB500X (kao jeftinija verzija NC750, ajmo reći)
- novčanik kaže: Nemaš ni za KLE 500 :mrgreen:


Tako da u globalu gledam za nagodinu možda KLE.
Za početak mislim da je i više nego ok, pouzdan, jednostavan i ima svega za njega.
Možda upiknuti 2005-2007 god, srediti što treba i dalje samo praksa, pomalo i pamet u glavu.
 
te priče "Kriza srednjih godina", ja bi nazva da se lipo napokon mogu posvetit sebi i priuštit si neke gušte...cili život gledaj druge, ugodi, pa dicu digni odškoluj, pa ovo, pa ono...i sad dica velika, za ugađanje i tritranje jajaca neman volje ni živaca ni vremena... i taman motor dođe kao likarija i opuštanje. pokazat i nemam šta, nemam neki atraktivni motor nije za neko kurčenje. al briga me, nama je dovoljan, žena i ja guštamo, putujemo i vozikamo se. malo prijatelji, klub i lipo se provodi slobodno vrime.

tvoje želje... sva 4 motora super, meni nekako TDM najdraži...možda za početak malo velik, al pomalo. KLE isto ako je održavan, ne možeš falit

Guštaj i polako, ima vrimena kilometara, cesta, puteljaka, neće uteć ništa. Živijo!
 
Pozdrav Chandleru gdje god bio.,po tvom opisu i zabrinutosti, preporučujem ti V.Strom 650 XT., njega nemaš sta sredjivati, praxa ti za njega i ne treba bas, samo pomalo.,a pame+glava,to je glavno...pa i na tom Tomosu sto sad vozikaš .
 
  • Like
Reactions: chandler
Jebeš te priče kriza srednjih godina, jednom živiš i živi kao da je svaki dan posljednji,
osim toga motor kupuješ srcem ne razumom, pa zajebi sve što drugi pričaju (litra, kurac, palac).

U mom slučaju logika i sve ostalo je nalagalo da uzmem ponovo Vstroma ili neku drugu Suzu,
a ja sam na kraju uzeo CB500X i sretan sam kao svinja u blatu.
 
Jebeš te priče kriza srednjih godina, jednom živiš i živi kao da je svaki dan posljednji,
osim toga motor kupuješ srcem ne razumom, pa zajebi sve što drugi pričaju (litra, kurac, palac).

U mom slučaju logika i sve ostalo je nalagalo da uzmem ponovo Vstroma ili neku drugu Suzu,
a ja sam na kraju uzeo CB500X i sretan sam kao svinja u blatu.
OK.,ali ima i logike logikaa...motor moze posluziti i za do ducana,kafica,malo ukrug oko kvarta i eto.,a isto tako,moze posluziti i npr.za djiric do Grcke,Italye,Moldavije...obici Hrvatsku...e,pa takav motoric bi mogao i natovariti mozda i 3 kufera,more i jedan i rukxak,a ako jos povezes curu,oli zenu...,znaci...Logika DA., ali malo prostudirati, kakav motoric ti je potreban...,aa,cuješ,moš kupiti i onaj Cross 150-500 kub.,pa letat po brdima,poljima...ko sta voli...
 
Bok Prijatelju, dobrodošao... daj forumu vremena da filtriraš teme i langzam... a vi sa stromovima, 'ondama i obilascima svijeta pustite čoveka... ima on već dobru viziju, nemojte kvarit dečka...
 
  • Haha
Reactions: prpa and chandler
Ma Tomos je Tomos, nema dalje :mrgreen:.
Jako je zahvalan za ove ZG gužve.
Uvijek se nasmijem kada npr. idem sa posla i onda me šišnu razno razne makine tipa GS i sl.... A ja pomalo za njima i onda kada uletimo u gužvu; samo proletim između gdje se niti jedan od njih ne može zavuči....

Ali ima i ono ''Ali''.....
Probao sam jednom napraviti cca blizu 90 km skoro u komadu (jedno stajanje).
Ljudi moji raspao sam se cijeli a drugi dan sam išao isto toliko km prema doma.
Tako da sve ima i + i -.
 
Hahaha, "duge" vožnje na Tomosu su pravi i istinski RnR... stara tatina traper jakna, nasadni za svječice, komad drota, šmirgla, ravni šrafciger, rezervna F85 Super Bosna(ne sjećam se točno, ispravite me ak sam fulo), karnister goriva zavezan za okvir od sica... ručna pumpa na govrnalu i piči... mislim da sam sa apencem prešao cijelu Moslavinu, pola Bilogorskog kraja, cijelo Lonjsko polje, Kotar kod Petrinje... s velikim motorima nisam, ako se u obzir uzmu, sposobnosti i performanse stroja, prošao ni četvrtinu onoga šta sam ekvivalentno napravio s tom narandžastom 4-kom...
 
Ja sam stavljao uvijek Super Bosna 100 gore, bez obzira koja je makina bila...uvjeren da ide bolje tako :)
Bili smo ove godine i lani sa Tomosima na điru od cca. 200 km u jednom danu. Drugi dan mi je trebala infuzija i fizioterapija..
I to sa APN6 koji ima Yankee sic....sa ovim APN4 koji ima mono sic se nebi usudio...to bi već bio žešći sado mazo.
 
Ma Tomos je Tomos, nema dalje :mrgreen:.
Jako je zahvalan za ove ZG gužve.
Uvijek se nasmijem kada npr. idem sa posla i onda me šišnu razno razne makine tipa GS i sl.... A ja pomalo za njima i onda kada uletimo u gužvu; samo proletim između gdje se niti jedan od njih ne može zavuči....

Ali ima i ono ''Ali''.....
Probao sam jednom napraviti cca blizu 90 km skoro u komadu (jedno stajanje).
Ljudi moji raspao sam se cijeli a drugi dan sam išao isto toliko km prema doma.
Tako da sve ima i + i -.
Dobrodošao. Lijepo si počeo sa upoznavanjem, ali vidim već ti se potkrala greška. GS si dobro napisao velikim slovima, ali ON se ne spominje ovako bez veze, ili ne daj Bože da taj motorkotač nešto ne može izvesti bilo na cesti bilo izvan nje. Eto, toliko, sad lijepo nastavi pisati propisno upozoren..
 
Ja sam stavljao uvijek Super Bosna 100 gore, bez obzira koja je makina bila...uvjeren da ide bolje tako :)
Bili smo ove godine i lani sa Tomosima na điru od cca. 200 km u jednom danu. Drugi dan mi je trebala infuzija i fizioterapija..
I to sa APN6 koji ima Yankee sic....sa ovim APN4 koji ima mono sic se nebi usudio...to bi već bio žešći sado mazo.
Imo sam ja jedno vrijeme i 6icu, L klip, 5ta brzina itd... na njoj se radilo pravo mehaničko školovanje, ali detalja s kojom svjećicom, mješavinom i sl. je bolje išo se ne sjećam... samo znam da mi je u tom vremenu totalno nejasno bilo, kako laganim brušenjem usisa motor "bolje" radi i bolje ide xD
Stari je još 80ih zamjenio mono sa velikim sicom, jbg, to je bilo općenarodno i općeradno vozilo... btw. for the record, 4-ka je originalna (izuzev ležajeva, klipa i karika), zadnji blatobran je još uvijek čitav (iako je krenuo trunut), i ima cca 120 tisuća :=) A još uvijek je na prvog vlasnika :)
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Bok Prijatelju, dobrodošao... daj forumu vremena da filtriraš teme i langzam... a vi sa stromovima, 'ondama i obilascima svijeta pustite čoveka... ima on već dobru viziju, nemojte kvarit dečka...
Niko ne kvari nikog., svaki savjet je dobrodošao, kako moj, tako i tvoj...,na koliko ja toga naidjem, sto mi ne odgovara ili se ne slazem...pa me ne kvari nitko...,kroz jedno uho udje-drugo izadje...