Pozdrav Pending

Status
Not open for further replies.
Pozdrav tebi i Sisku, nauči ćeš ovdje svašta, i pomalo...
 
Pomalo, da, kupljen je za gušt i putovanja, stiskat ću ga kad nabijem kilometara i kad cesta bude toplija.
 
Dobro došao, dobar i pouzdan motor, samo polako i oprezno. Moja je 43 i eno je ima 90kkm nikad me nije ostavila niti se išta pokvarilo, samo redovno održavanje. Želim dobre kilometre.
 
Ova je na 30k km, ko nova je. Zasad sam promijenio tekućine osim antifriza (njega ću kad otopli), a ne bi bilo zgorega i zadnji disk i pločice jer je disk blizu minimuma.
 
  • Wow
Reactions: Luke
Ova je na 30k km, ko nova je. Zasad sam promijenio tekućine osim antifriza (njega ću kad otopli), a ne bi bilo zgorega i zadnji disk i pločice jer je disk blizu minimuma.
Malo mi je čudno da je disk gotov na 30kkm.🤔
 
Malo mi je čudno da je disk gotov na 30kkm.
To su svi rekli, ali je.
Od prvog je vlasnika, imam sve papire, a i samo stanje motora upućuje da je kilometraža vjerojatno stvarna. Tako da pretpostavljam da je volio kočiti zadnjom :)

Kad smo kod toga, imate preporuku gdje su dijelovi kod nas jeftini? Zasad mi je TRW disk s pločicama i Motul sa Hiflo filterom 300 kn jeftinije na Motointegratoru, nego igdje kod nas.
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
DA budem iskren moja ima 90kkm i nisam još mijenjao diskove, i nisu još pri kraju....ništa ne impliciram, samo velim kako je na mojoj.
 
ništa ne impliciram, samo velim kako je na mojoj.
Kužim, da. Prednji su izvrsni, kao i pločice, odozada je disk na minimumu, pločice su ok.

To je kao i sa autima, sretao sam ljude koji pojedu diskove za 20k km i one kojima u sličnim režimima traju 80k km.

Pretpostavljam da je bivši vlasnik kočio zadnjom stalno i da je imao visoke putne brzine sa dosta kočenja. Ja sam od onih vozača koji kočnice ne koriste praktički, samo kod krajnjeg zaustavljanja i u slučaju da se ispred pojavi nešto radi čega moram kočiti. Inače sve motorom.
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja imam hornet sa 50kkm(na satu) neznam dal su vec mjenjane plocice, al ja sam sad mjenjao zadnje, prijasnji vlasnik kad sam uzimao motor je govorio da kocim samo sa zadnjom, da je prednja opasna. On kako je rekao nije napravio neke km sa tim motorom, ali ako tako razmislja onda ti sve jasno. A moguce i da nesto nije naj sa kocnicom pa sama koci. Meni je problem to na civicu, usrali su tvornicki zadnje kocnice i sad imam probleme, skroz mi koce i trose se, dok su prednji diskovi jos tvornicki a ima 200kkm.
 
Ja mislim da je sve ok, možda su samo tvrde pločice ili je stalno kočeno zadnjom.

Prednja je jaka pun kurac, možda je zato rekao da je opasna.
 
Ja mislim da je sve ok, možda su samo tvrde pločice ili je stalno kočeno zadnjom.

Prednja je jaka pun kurac, možda je zato rekao da je opasna.
Je jaka al samo sa zadnjom nema sanse da stanes. Meni je i veci gust kocit sa prvom jer mi puno lakse samo kliknut dva prsta😁
 
  • Like
Reactions: Tauren
Slažem se, zadnja je dobra na ispod 40 km/h. Ja ju uglavnom koristim po gradu jer u pravilu vozim da gledam daleko pa rijetko uopće kočim.
Prednju koristim kad se precijenim ispred zavoja i kad moram naglo kočiti, u pravilu rijetko kad.
 
  • Like
Reactions: Zog
Status
Not open for further replies.