Poziv za upis zabrane otudenja

cicogti

Active member
Ekipa; trebam pomoc, naime u Irskoj sam preko godinu dana a u travnju sam regal motor.
Ovo mi je doslo danas; Poziv za upis zabrane otudenja.
Frend ima punomoc za sve..
E sad dali se uopce odazvat ili da on veli da sam motor odfural u Irsku, ili da ga dam razsarafit i dam im golu ramu i tablicu...
Inace mi je tekuci racun u Hr blokiran ali placam uredno preko jedne osobe cca1/3 place koju su mi prije uzimali.
Dali im je to samo osiguranje za dug i dok uredno placam nece dirat motor...
 

Attachments

  • IMG-20180529-WA0004.jpg
    IMG-20180529-WA0004.jpg
    104.7 KB · Views: 373
Da mos mislit sto im je motor samo osiguranje...
Mogo bi imat problem zbog tog sto nisi odjavio adresu...
 
Samo hocu znat na cemu sam, da ne rasturam motor u proste faktore ak nije frka...a ak je....
Onda cu im ostavit tablicu i ramu bez ijednog sarafa pa nek uzmu...
 
Nećeš moći prodati zbog zabilježbe, ali to ti pišem po onome što sam čitao okolo, ne iz osobnog iskustva. Zabranu ti upisuju, pretpostavljam, zbog ovrhe. Ako je tako netko ga misli odvesti. :021:
 
Jel ima koji pravnik ili policajac tu na forumu da mi da tocnu informaciju, bio bi mu zahvalan...
 
Upis zabrane otuđenja ne znači da će ti automatski ići na ovrhu, to je samo zabrana prodaje! Sam upis u prometnu nije niti bitan budući da će MUP upisati zabranu otuđenja u sustav, pa ako bi pokušao prodaju, kupac nebi mogao prepisati vozilo na sebe. Znam više primjera gdje se ljudi nisu odazvali na poziv i nisu imali nikakve sankcije ali im to nije niti pomoglo jer je sve upisano u sustav.
 
Hvala, da ne rastavljam motor bez veze..
Kaj da se uopce ne odazovem ili da frend odnese prometnu...
Mogu li se furat kad sam u Hr na godisnjem ili mi policija moze uzet motor ili tablicu?
 
cicogti said:
Hvala, da ne rastavljam motor bez veze..
Kaj da se uopce ne odazovem ili da frend odnese prometnu...
Mogu li se furat kad sam u Hr na godisnjem ili mi policija moze uzet motor ili tablicu?

Zabrana otuđenja znači upravo ono što piše, zabrana prodaje. Motor možeš normalno koristiti, registrirati itd. Tek kada i ako vjerovnik pokrene ovršni postupak na pokretnini (motoru) možeš ostati bez njega, do tada ti nitko ne može uzeti ništa.
Sam odluči da li ćeš se odazvati na poziv, ali ono što ti savjetujem je da obavezno primaš sva pismena kako bi bio u toku sa postupkom i aktivno sudjelovao (žalbe)!
 
Hvala sad je puno jasnije, no izgleda bolje ne  ici na upis i ne dati Mupu informaciju gdje je motor, jer tak i tak nije na mojoj Hr adresi...
 
MUP postupa po zahtjevu drugog tijela pri upisu zabrane otuđenja, tako da njih ne interesira gdje se motor nalazi!
 
pa prepiši ga odmah sad na nekog drugog

sad je prijepis šaka kovanica za taj motor.....
 
Već je kasno za to... :mrgreen:
 
Najbolji odgovor je da najprije odu u FINA-u (Porezna uprava), i reći će mu sve... obzirom oni provode sve te blokade, zabrane itd itd, dovoljno je da ode tamo i dozna sve detalje, jer u policiji, koja samo provodi mjeru, ni ne moraju znati tko, zašto, koliko, kada, kako... oni samo postupe po nalogu državnog tijela i odrade svoj dio posla (upis zabrane); za ostalo ih boli bimbo...