Poziv za upis zabrane otudenja

vrni kaj si dužan pak se budu odbilježili :)


sad je najemput onih 2000 ojra kaj sam ti negda nudil ko evrođekpot a?

hehehe

 
Stari nebu islo za 2000€, a resil bi dug al neznam kome, bila frendica pa joj kokos na salteru nece reci ko je trazil zabranu otudenja...
Platil bi pa nek skinu zabranu...
 
cicogti said:
Kak mogu saznat tko je to trazio?

Sve o ovrhama možeš saznati u FINI. U MUP-u na samom upisu mora stajati temeljem čega se upisuje zabrana otuđenja.
 
Da kuzim, ali dali su spremni reci npr mom prijatelju ili susjedu da ne kupujem kartu i dolazim u Hr.
Konkretno susjed ima punomoc da mi uzima postu..on mi je i javio da mi je to stiglo.
Moze li on uzet poziv i punomoc za postu i trazit u Fini da mu kazu kome trebam i kolko platit da mi to skinu?
 
A da lijepo nazoveš tu istu FINA-u koja je nadležna za tvoje mjesto stanovanja pa da lijepo pitaš tamo na njihovim informacijama?? Ako EU roaming još uvijek vrijedi za Otok, cijena ti je kao da zoveš odavde...

https://www.fina.hr/Default.aspx?sec=914

Reci sve što si i nama i znat ćeš iz prve ruke, možda i naiđeš na nekog susretljivog tko bi ti i rekao koji podatak - iako sumnjam u to, oni ne daju nikakve info o računima i mjerama preko telefona, no mogu te uputiti što ti može frend postići na njihovom šalteru i sa tom punomoći... bitno je samo da je ista poslovnica gdje ćeš zvati i u koju bi frend išao (evtl. da ode baš kod iste osoba sa kojom budeš razgovarao), pa ćeš znati, ovo je ping-pong bezveznih nagađanja a nitko ne može znati konkretno.
 
cicogti said:
Da kuzim, ali dali su spremni reci npr mom prijatelju ili susjedu da ne kupujem kartu i dolazim u Hr.
Konkretno susjed ima punomoc da mi uzima postu..on mi je i javio da mi je to stiglo.
Moze li on uzet poziv i punomoc za postu i trazit u Fini da mu kazu kome trebam i kolko platit da mi to skinu?

Ne škodi pokušati (možda šarmira neku od službenica), FINA uobičajeno daje podatke ovršeniku ili opunomoćeniku uz predočenje osobne iskaznice. Punomoć za poštu neće pomoći.
 
U biti, najjeftinije je poslati susjedu prometnu i neka ode u MUP da mu upišu zabranu otuđenja a onda po upisu rješavati ovrhovoditelja.
Možeš pokušati i pretragom upisnika (upišeš broj šasije) na http://zaloznaprava.fina.hr/upzap/public/odabir.do  ali program im je koma te se često desi kriva informacija, a ne upisuju se sva rješenja (porezna uprava npr.)
 
F800X said:
A da lijepo nazoveš tu istu FINA-u koja je nadležna za tvoje mjesto stanovanja pa da lijepo pitaš tamo na njihovim informacijama?? Ako EU roaming još uvijek vrijedi za Otok, cijena ti je kao da zoveš odavde...

https://www.fina.hr/Default.aspx?sec=914

Reci sve što si i nama i znat ćeš iz prve ruke, možda i naiđeš na nekog susretljivog tko bi ti i rekao koji podatak - iako sumnjam u to, oni ne daju nikakve info o računima i mjerama preko telefona, no mogu te uputiti što ti može frend postići na njihovom šalteru i sa tom punomoći... bitno je samo da je ista poslovnica gdje ćeš zvati i u koju bi frend išao (evtl. da ode baš kod iste osoba sa kojom budeš razgovarao), pa ćeš znati, ovo je ping-pong bezveznih nagađanja a nitko ne može znati konkretno.
Nazvao, saznao kpme i kolko i idem rjesavat, hvala za pametan savjet
(y)