Prava i zakoni van ceste!!!!

...stvar je takva da ovo sa policijom ovisi o volji plavca odnosno samom znanju koje isti posjeduje... vjerojatno se zna da postoji vise rodova olicije tako da ne rade svi po istom niti se svakom da raditi po prometu ili zaustavljati kad ima drugih poslova...

u biti kao sto je i netko vec napisao - gdje god da jesi moras biti regan i ako plavac zna sta i kako - tebi ne gine kazna mada ti plazio na drvo u sumi...  naravno figurativno receno...

 
Ispričavam se jer znam da je debata o propisima van ceste....    ali da baš ne otvaram nove tjme  :?

Zna li netko kakvo je ograničenje brzine na dionici D-B (Senj - Karlobag) kod izlaza za Stari grad kod Senja?
U 2009 godini tamo sam imao sudar sa srnom, pa mi sad treba ta informacija.

Hvala vam na odgovorima.
 
Ukratko priča iz Pž
Bivši lovac Luka ( dRREčin bliski kolega ) se naljutio i zvao policiju ni manje ni više nego 160 puta u tri mjeseca poradi divljaka koji se voze po šumi i tjeraju mu divlje svinje pred nišan, čak je išao po šumi i slikao tragove po puteljcima i vlakama...
Intreventna policija opkolila šumu, ali nisu nikoga uhvatili 2-3 puta. i onda jedno lijepo nedjeljno popodne upadosmo u pripremljenu klopku na ulazu u šumu... svi popušili po neku kaznu, najviše onih za neistaknutu registracijsku pločicu, jedan od sudionika imao krosu, ALI SA LEGALNIM papirima, znači kupljena vani , carinjena i plaćen PDV, on je dobio kaznu od 5 milja kuna... žalio se i tako to, ne znam da li je gotovo ili nije. Ja dobio 300 i nije mi zastarilo, dobio čak i poziv za dodjelu rasporeda za izdržavanje zatvorske kazne jer nisam platio  :LOL: Najveći problem je što od nas 10 nitko nije pravi enduraš... nitko nije imao alkohola u krvi, to ih je najviše boljelo...

Svi putići po šumi podliježu zakonu o prometu po cestama, a izvan obilježenih puteva je zabranjeno se voziti jer te može vlasnik goniti, a za vožnju po parkovima prirode upitati Sipa... :mrgreen:
 
casty said:
Ispričavam se jer znam da je debata o propisima van ceste....    ali da baš ne otvaram nove tjme  :?

Zna li netko kakvo je ograničenje brzine na dionici D-B (Senj - Karlobag) kod izlaza za Stari grad kod Senja?
U 2009 godini tamo sam imao sudar sa srnom, pa mi sad treba ta informacija.

Hvala vam na odgovorima.
Ha! Sve se vidi na rado gledanom filmiću! :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=51DQKGUCaW4  (y)
Dakle na filmiću na vremenu 02:12-02:13 se vidi prometni znak negdje kod ulaska u mjesto Klada koje je nekih 1km prije tog raskrižja, tj. odvojka ceste za Starigrad sa Jadranske magistrale iliti omiljene državne ceste D8. Ograničenje se uz malo muke može raspoznati i tamo je 50km/h.
Onda se na vremenu 02:30-02:31, nakon prolaska kroz Kladu vidi opet ograničenje na 50km/h pred duuugim desnim pa lijevim zavojem.
Na 03:01 vidi se odvojak za Starigrad.
Na 03:09, nekih 300-400m nakon raskrižja se pred kratkim desnim pa lijevim zavojem vidi ograničenje na 60km/h.
Na 03:53, nekih gotovo 2km nakon raskrižja je opet znak ograničenja na 50km/h.

A ako imš zapisnik od policije, pročitaj na kojoj je točno dionici i odsjeku ceste nesreća bila pa možemo provjeriti. Ili samo navedi datum nesreće. :mrgreen:

Sve u svemu, ova mala rasprava je primjerenija temi:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,162193.0.html
Svi putevi vode u Karlobag  :mrgreen:
 
Bubbica said:
Ali to sve sto si napisao vridi ako te uhvati, ako mu stanes, nije li tako? :misli: :jesus:

pa možeš slobodno i kroz crveno proći i ak te murija ne uhvati nikom ništa,ali to neznaći i da je dopušteno :police:
 
Hrvoje said:
Ha! Sve se vidi na rado gledanom filmiću! :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=51DQKGUCaW4  (y)
Dakle na filmiću na vremenu 02:12-02:13 se vidi prometni znak negdje kod ulaska u mjesto Klada koje je nekih 1km prije tog raskrižja, tj. odvojka ceste za Starigrad sa Jadranske magistrale iliti omiljene državne ceste D8. Ograničenje se uz malo muke može raspoznati i tamo je 50km/h.
Onda se na vremenu 02:30-02:31, nakon prolaska kroz Kladu vidi opet ograničenje na 50km/h pred duuugim desnim pa lijevim zavojem.
Na 03:01 vidi se odvojak za Starigrad.
Na 03:09, nekih 300-400m nakon raskrižja se pred kratkim desnim pa lijevim zavojem vidi ograničenje na 60km/h.
Na 03:53, nekih gotovo 2km nakon raskrižja je opet znak ograničenja na 50km/h.

A ako imš zapisnik od policije, pročitaj na kojoj je točno dionici i odsjeku ceste nesreća bila pa možemo provjeriti. Ili samo navedi datum nesreće. :mrgreen:

Sve u svemu, ova mala rasprava je primjerenija temi:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,162193.0.html
Svi putevi vode u Karlobag  :mrgreen:
nemoj se qurčiti sa akrapom...nemoj se kurčiti sa akrapom  :jesus: :jesus: :jesus: :LOL: (y)
 
Hrvoje said:
A ako imš zapisnik od policije, pročitaj na kojoj je točno dionici i odsjeku ceste nesreća bila pa možemo provjeriti. Ili samo navedi datum nesreće. :mrgreen:

Zapisnik nažalost nemam, datum nesreće: 25.9.2009.  :embarrassed:
 
casty said:
Zapisnik nažalost nemam, datum nesreće: 25.9.2009.  :embarrassed:
Imaš poruku. :mrgreen:
 
Ah kako je ljepo bilo biti mlad u bivšoj deželi , imao godina 16 i CZ 350 uredno registriranu bilo i vrjeme par nepar ( za one koji znaju što je to ) na pješačkom na relji pored glavne pošte u ZD maše drug organ pendrekom da stanem (nadimak mu je kostolomac za upućene , danas je u mirovini ) idem 3 i kontam nemam dozvolu i još par/nepar 200DM koje nemam , prešaltam u 2 i gaas ravno na Kostolomca . Čovjek izvede dvostruki axl , poslje mi se izvinjavao i rekao da mi nije htio napisat kaznu već samo vidit motor.
 
mate said:
Ma ne, Jotu pitam, za tebe znam odakle si prema IP adresi. :mrgreen:

Ti ko da si Milicajac i oni me u svoje vrime pitali isto , nism arbanas - bodul sam u arbanasima sam u to vrime imao puno prijatelja ( imam i danas ) a i prijateljica .
Najbolji štos u Arbanasima je da nisu trpili miliciju i negdi početkom 80 na arbanaško čudo ( arbanaška fešta ) dođe marica na trg ispred crkve , prvo je izgađali kamenjem a onda okrenuli na krov.
Baš volim arbanase .