Prazan akumulator!!!!

djuka007

Well-known member
Dakle akumulator star cca 1,5 g (mislim da je nitro, nisam siguran provjeriti ću ćim se vratim s posla, siguran sam samo da je zamjenski) na motoru koji se više manje vozi cijelu godinu, a čim stoji duže od 5 dana na kvalitetnom je pametnom punjaču, je prazan :misli: :? :angry:
Motor je u garaži sa centralnim grijanjem dakle na toplom i samo zadnjih cca 20 dana nije bio na punjaču te nije vožen. Garancija na akumulator je naravno istekla prije nekih 6 mjeseci. Jutros prazan da ne može zaverglati više od 1,5 sekundi. Prije ovoga nikad nikakvih problema.
Kako biti siguran nakon ponovnog punjenja da se nešto slično neće dogoditi samo par stotina kilometara od kuće???
Što je još moguće učiniti osim navedenog za održavanje akumulatora, a da se ne skida svakih 5 dana????
Motor je KTM 990 SMT dakle dvocilindraš velike kompresije.
S druge strane skuter 250 ccm mjesecima stoji na vanjskoj temperaturi i svakih cca 2 mjeseca pali nakon kraćeg verglanja i tako već godinama...
 
Imaš falšan akumulator, događa se.
Baš iz tog razloga i daju kratku garanciju, jer znaju da lako ode u k...c :mrgreen:
 
djuka007 said:
a čim stoji duže od 5 dana na kvalitetnom je pametnom punjaču, je prazan :misli: :? :angry:

Pokusaj ga napuniti i ostaviti da stoji par dana bez da je na punjacu, tada mu izmjeri napon i ako mozes kapacitet. Tada ces znati da li je dobar ili trebas novi akumulator {pretpostavljam da trebas novi}.
 
Po meni su ti "spametni" punjaci nakraju samo bedastoca. Ak se vozis,onda ti sikak ne treba,a ak stoji,onda ga samo povremeno prekontroliraj da se ne isprayni do kraja i amen mesha.
 
Tebi ide yuasa ytz 14s kao i meni i treba ti jaka baterija sa velikom startnom snagom( 230cca) i zato i kosta 1400 kuna.
I meni su LP  i UNIBAT trajale tocno godinu dana i za taj motor ni ne ocekuj da ti traju duze.
U berena prodaju yuasu made in malazya ili taywain a ne original i zato cesto citam da yuasa vise nije šta je nekad bila a to je jer nije made in japan.
Ako hoces mogu ti na pm poslati svoja dopisivanja sa yuasom amerika i japan i italija( gdje sam i kupio original yuasu za 150 eura)
Znam da ti nisam pomogao osim da i ne ocekujes nista duži vjek trajanja drugih
 
Krš Traje Malo.  :LOL: :LOL: :LOL:          :skriven:     

Uzmi japanca i ne brini  :shock:,    oču reč ,kupi japansku bateriju.  :LOL: :LOL:
 
Akumulator napunjen sa subote na nedjelju i u nedjelju skinut s punjaca. Od nedjelje do danas motor netaknut stoji u garazi. Danas pali normalno.
Sta sad to znaci? Ispravan ili ne? Novi ili ne? Kako ga pouzdano provjeriti? Da li je ovo pre malo dana da se skroz isprazni?
Molim jasne i razgovjetne odgovore jer ako niste primjetili nisam mehanicar, a jos manje elektricar.
 
To bi znacilo da je akumulator dobar, a da je u banani "pametni" punjac koji je jos dodatno ispraznio akumulator umjesto da ga odrzava punog.