Prednja guma er-5

staklarstvo

New member
Gdje u Zg i siroj okolici kupiti novu prednju gumu za er-5 i koju uopce uzeti.

Usput trazim orginal prednji desni zmigavac za er-5.
 
Bitnsa ti je dimenzija gume, a ne tip motora.
Vjerujem da možeš staviti bilo koju gumu tih dimenzija i tipa (u ovom slucaju cestovna guma).
 
Možeš kupiti u Sloveniji (20ak km od Zg), npr. Dunlop 501 ili Michelin Macadam 50, a dimenzije su 110/70-17. Možeš i u Kaptol-cargu, Unikomercu (VG)....
 
koje gum se preporučuju za ER-5 a da su bolje mekše itd..
jer ove serijske mi neodgovaraju(dunlop arrowmax)
 
Faber said:
koje gum se preporučuju za ER-5 a da su bolje mekše itd..
jer ove serijske mi neodgovaraju(dunlop arrowmax)


opet. nema veze o tipu motora nego o stilu vožnje i tak te fore....
naravno neko pravilo je što mekša guma bolje drži..ali se i brže troši...

pa si sada tinadji neku sredinu....

ja ti imam ovaj princip..naprijed uvijeknekaj full meko...  tu ne stedim..jer ak ode prednji kotac odem i ja u qurac.. a otraga se da i sa slabijim smjesama igrat... proklizavanje zadnjeg se moze kontrolirat a i gust je ponekad =) a posto je zadnji ujedino i pogonski kotac dakle vise naprezanja ima..pa da se ujednaci neka potrošnja bolje bi bilo da je otraga tvrdje a naprijed mekse...


tak nekak... LOL
 
Faber said:
koje gum se preporučuju za ER-5 a da su bolje mekše itd..
jer ove serijske mi neodgovaraju(dunlop arrowmax)
Ja sam bio zadovoljan sa Michelin Macadam 50 (ne daj da te naziv zbuni). Nije da su posebno mekše, ali su mi stvarno dobro držale (ja sam u originalu dobio Arrowmax 401, to je stariji model). Znam da sam gledao na netu i za Metzeler ME330/550 al su bile dosta skuplje. Proguglaj malo. Stvar je i u tome kaj nema puno izbora jer malo tko nudi zadnju 130 širine.
 
Slažem se sa Waynderom, naprijed što mekše to bolje a natrag što se već nađe. Na kraju potrošnja na obje izađe na isto pa se mogu i zajedno mjenjat  (y)
 
aurellie said:
Slažem se sa Waynderom, naprijed što mekše to bolje a natrag što se već nađe. Na kraju potrošnja na obje izađe na isto pa se mogu i zajedno mjenjat  (y)
potpisujem
i zadnja se vise grije nego prednja tako da opet dodjes na isto a jednako se trose  (y)
 
dakle dva različita proizvođača staviti??
ali koju mekšu stavit nov sam u tome relativno pa zato pitam...
@darkovsky-upravo to! malo tko nudi 130 zadnju....možda mogu 140
 
Ma mislim da ti nema potrebe za kombiniranjem guma za ER-5. Za njegovih 50ks je 130 širina taman, al ako hoćeš, možeš staviti 140 (mislim da 150 ne ide zbog kočnice). Al, skuplje buš ju platio i izgubit ćeš na okretnosti. Opet, ni prednju mekšu se ne isplati stavljat jer ionak ne ostvaruje tak jaku silu kočenja.
 
ajde...sad se već počelo terkeljat u detalje..pa neće se sa ER 5 voziti trike LOL

sve je rečeno napriejd mekša iza kaj se nađe i amen...

pokažem ti faberu mjesta di ja vadim gume za skuteer i ktm lol pa tamo pogledaj za zadnju =)
 
evo ja imam zadnju gumu 150 na Suzukiju Gs 500 e ,malo se podreze ojacanje kocnice da vanjski rub ne "struze" po njemu :LOL:

Vezano uz tvrdocu guma mene zanima za ovaj model   

    1    pirelli    strana .dragon supercorsa 120-70  zr 17  m-c 58w

      2 strana , dot eb  f8  xxa9

P.S : to sam kupio rabljenu od jednog poznanika, vozi rabljene s grobnika pa ih preprodaje
 
Wolverin said:
evo ja imam zadnju gumu 1590 na Suzukiju Gs 500 e ,malo se podreze ojacanje kocnice da vanjski rub ne "struze" po njemu :LOL:

Misliš na 150 jel da? A zakaj si to stavljao, pa 130 je čist dovoljno za 50ks.. Jedino kaj lijepše izgleda.. A ova stvar za ojačanje kočnice- na ER-5 slična stvar, samo njemu smeta poluga koja koči bubanj kolko se sjećam..
 
Iskreno receno ,nisam  ja stavljao  bilo je gore kad sam kupio.
Meni se je bas ta sirina jako dopala  :mrgreen:
 
meni je frend stavio na er 5 zadnju gumu 140.i s obzirom da sam se vozila kao suvozač primjetila sam male,praktički neprimjetne razlike.kao prvo motor je viši,i čini mi se da malo bolje prijanja u zavoju.a s obzorom da i nisam stručnjak to je samo moje mišljenje.meni dragi isto vozi er 5 i imam osjećaj da ove dunlop gume nisu baš najbolje,pogotovo ako je cesta morka.imam osjećaj kao da će zadnji kraj proklizati svako malo.
 
Crnka hebeš ga ali nisu vozili više od 100 kilometara i ne kuže to i o čem ja onda imam pričat sa njima!
i da ! katastrofa su po kiši! :x evo dok si mi ti sad sa curom na kavi ja se moro vozit po kiši! umro sam od straha!
 
ma te gume treba stvarno hitno mjenjat mene vise strah...bas smo se danas po neznam koji put zaljuljali :shock:
 
A ja gunđam protiv guma sebi u bradu da ne bi neko reko ''gle seronju, trži dlaku u jajetu'' , kad ono, ima njih više. Sad mi je barem lakše pri srcu. Lova za druge gume je već na strani, samo se još moram odlučiti koje.
 
penny_lane said:
ma te gume treba stvarno hitno mjenjat mene vise strah...bas smo se danas po neznam koji put zaljuljali :shock:

al vi imate sreće sa proklizavanjem.ja sam samo jednom osjetila da se zadnja guma malo zaljuljala i to kada smo išli preko tramvajskih tračnica.vrag me odnio ako mi u tom trenutku srce nije stalo.

faber, a da si ti za svaki slučaj kupiš crash bar - ove ???