Prednosti i mane Runner 180 SP (General Topic)

daj 500 eura..te boje je bila i moja.. :0648:
zaj mi je sta sam je ikad proda,to je bija skuter..jebes T-max
 
Za prvu ulij ulja, goriva, ocisti/promini svicicu i malo ulij goriva kroz glavu i probaj upalit (to napravit prije kupnje)
Vidin neko gori pise za membranu pa nemaju dvotaktni karburatori membranu  :palacdolje: i takoder neko spominje da se USD vilice repariraju, a nema kupit za njih materijal jedino se moze promjenit mast, ali to je najmanji problem kupi se za cca 900 kn odlicne VXR Sebac vilice (te vilice imaju modeli 2001+)

Koliko god zelis spasit ovaj skuter i ako te toliko privlaci kupi ga za male novce i slozi iznova ili jos bolje kupi urednog SP , a ovog uzmi za dijelove
 
prirubnica, manje bitno

činjenica je da ako je skuter dugo stajao sve to (sve gumene dijelove na mašini pogotovo one kroz koje ide gorivo) treba provjeriti (a ni staviti novo gorivo i očistiti karb nebi bilo loše)

kasnije sam se sjetio da su 50ccm verzije sa usd vilicama imale neku mast (umjesto ulja), nisam išao za time da su i veće ccm imale isto rješenje (moj je bio kasniji model sa klasičnim vilicama i kod njih nije bilo problema)

uglavnom vilice su slaba točka prvog modela opčenito govoreći, nije loše zamjeniti ih za klasične vilice sa mlađeg modela

nisam do sada ni sliku pogledao, iskreno plastike su stvarno u lošem stanju, tu definitivno ima posla oko svega

računaj i da češ original naljepnice teško nabaviti (ako prefarbaš skuter), tako da ili češ ih dat raditi ili češ biti bez njih

desni retrovizor je vidim razbijen, ali to se da naći od konkurencije za stotinjak kn

sve skupa gledano, ima ulaganja definitivno
 
Pozdrav! SP je kupnjen na kraju za 800 € :D Pokojni brat od prodavatelja je prvi vlasnik, ima originalnih 10 000 km i nije nikada farban, jedino sto sam primjetio da je lijeva prednja plastika promjenjena i to stavljena siva za sto mi tip nije znao reci zasto je to tako  :neznam: moguce da je pao pa je pukla no na ostalim dijelovima ne vidim ostecenja. Nisam ga probao upaliti prije kupnje no mislim da ne bi smjelo biti problema. Uglavnom, motor je jos uvijek na istom mjestu, prijevoz sam tek dogovorio za drugi tjedan. U prilogu jos par fotki za bolji uvid u stanje skutera :) Lp
 

Attachments

  • 20161224_114305.jpg
    20161224_114305.jpg
    996.3 KB · Views: 262
  • 20161224_114312.jpg
    20161224_114312.jpg
    1.1 MB · Views: 365
  • 20161224_114324.jpg
    20161224_114324.jpg
    818.3 KB · Views: 291
  • 20161224_114330.jpg
    20161224_114330.jpg
    784.2 KB · Views: 326
  • sp1.jpg
    sp1.jpg
    579.3 KB · Views: 204
Buskić said:
Pozdrav! SP je kupnjen na kraju za 800 € :D Pokojni brat od prodavatelja je prvi vlasnik, ima originalnih 10 000 km i nije nikada farban, jedino sto sam primjetio da je lijeva prednja plastika promjenjena i to stavljena siva za sto mi tip nije znao reci zasto je to tako  :neznam: moguce da je pao pa je pukla no na ostalim dijelovima ne vidim ostecenja. Nisam ga probao upaliti prije kupnje no mislim da ne bi smjelo biti problema. Uglavnom, motor je jos uvijek na istom mjestu, prijevoz sam tek dogovorio za drugi tjedan. U prilogu jos par fotki za bolji uvid u stanje skutera :) Lp

Mislim (tj. gotovo sam siguran) da je na toj kombinaciji boja original ta plastika siva. E sada dali je to original nijansa teško je reći obzirom na slike i stanje laka i boje, ali u originalu je to tako nekako izgledalo.
 
origigi ti je ova boja sta je na toj prednjoj plastici..nesto kao talk bijela..nije bio srebreni(moj je bija 2000)
al svejedno,triba to rastavit do u vidu,i ponovno sklepat..
 
Ja sam dugo trazio urednog spa ali nista a i ruzan mi je.. ne znam ni sam  :embarassed:
sve dok nisam naisao na sr 150... ali bila je malo zapustena...kupio sam ju za 4000kn i jos toliko ulupao u nju i stavio gore malossi 172 i sada ovako izgleda  :mrgreen:



 
Super, drago mi je da je original i nije kemijano po njemu, ali cudno mi je da su napravili takvu kombinaciju boja. Slijedeci tjedan pocinjem raditi na njemu i otvorit cu novu temu gdje cu detaljno izvjestavati kako napreduje obnova SP-a :) Hvala na odgovorima svima!
 
Buskić said:
Super, drago mi je da je original i nije kemijano po njemu, ali cudno mi je da su napravili takvu kombinaciju boja. Slijedeci tjedan pocinjem raditi na njemu i otvorit cu novu temu gdje cu detaljno izvjestavati kako napreduje obnova SP-a :) Hvala na odgovorima svima!

Evo našao neku staru sliku kao primjer, to ti je takva kombinacija...
 

Attachments

  • 0002.jpg.jpg
    0002.jpg.jpg
    58.5 KB · Views: 199
biker4life said:
Evo našao neku staru sliku kao primjer, to ti je takva kombinacija...
to je ta.. :0648:
a ova gori narancasta je isto lipa,a bas tog se sican iz Moto Pulsa..stRRoj
 
LALA3 said:
i da,nisi smija dat vise od 500 ojra..je,vise manje..al je puno lipsa kombinacija nego da je srebrena.. (y)

Covjek je jedva pristao na 800,a na pocetku je trazio 1000 tako da ni u ludilu ne bi pristao na tako malo. A i s druge strane, mislim da vrijedi priblizno toliko jer ne nailazis na SPjku od prvog vlasnika sa originalnih 10 000 km i nikad farbanu svaki dan ;).
 
biker - jebeno je izgledao... sad sam procitao cijelu temu i mogu reci da mi je bas zao sto je otisao

evo i mog, imao sam ga lito 2004te, kupljen ovakav, prodan ovakav, jeben skuter!

23h37tt.jpg