Prednosti i mane Runner 180 SP (General Topic)

Pozz evo da se javim SPjka je proradila nakon ciscenja karba i fitera zraka. Provozao sam ju i ide vrhunski :cool: Sva elektrika radi sto je divno cudo s obzirom da je stajala toliko dugo vani, jedino ne moze na anlaser upaliti, vrti i pokreće motor no jednostavno ne zeli upaliti dok na kurblu ide bez problema :neznam: S obzirom da imam jos jedan skuter koji trenutno sređujem, s gilerom cu se pozabaviti tek na proljece kada cu otvoriti temu o restauraciji (y)

Snimka prvog paljenja
https://www.youtube.com/watch?v=El1011T-_Zc&feature=youtu.be
 

Attachments

  • 20170108_170341.jpg
    20170108_170341.jpg
    1.6 MB · Views: 240
baterija ti ciknila..ja svoju tako godinu i po palija na kurblu,bija lin otic uzet novu bateriju.. :mrgreen:
 
moj nikad nikakvih problema..dok je baterija bila,palija je na prvu,a i posli s novom..nisam ni vidija snimku,tek sad..joj,fali mi taj zvuk..a i miris dvotaktola..
 
LALA3 said:
moj nikad nikakvih problema..dok je baterija bila,palija je na prvu,a i posli s novom..nisam ni vidija snimku,tek sad..joj,fali mi taj zvuk..a i miris dvotaktola..

ja na svom nisam imao većih ulaganja ali sam uložio nešto
namotaje (najveća stavka), par prekidača na volanu, neku brtvu, sada se ni ne sječam više ali u načelu me dobro služio
mislim da je otišao od mene sa 37 ili 39 k km, tako nešto
kupio sam ga bio 3 godine starog sa 16 k km
termogrupa, radilica, zadnji amortizer, nisam imao problema sa ničime, sve original je bilo sve te km :D
 
biker4life said:
Po zvuku dosta zdravo djeluje... :D

Što se paljenja tiče... imao sam isti slučaj na svome, s time da se ne sječam točno jer je to bilo čini mi se '07., ali znam da sam na kraju namotaje promjenio i onda je sve bilo OK. Palio je samo na kurblu, na dugme teško ili nikako. :misli:

Znaci mislis da su namotaji otisli? Jer meni vrti masinu i baca iskru samo jednostavno nece upaliti to mi je stvarno cudno. Procitao sam u tvojim ranijim postovima da je to dosta skup popravak pa se nadam da ipak nije to :/
Inace, skuter ide izvanredno s obzirom da je toliko stajao i masina mi se cini u odlicnom stanju. Imam Sr 125 i tek sad vidim koliko je gilera jaca :)
 
Buskić said:
Znaci mislis da su namotaji otisli? Jer meni vrti masinu i baca iskru samo jednostavno nece upaliti to mi je stvarno cudno. Procitao sam u tvojim ranijim postovima da je to dosta skup popravak pa se nadam da ipak nije to :/
Inace, skuter ide izvanredno s obzirom da je toliko stajao i masina mi se cini u odlicnom stanju. Imam Sr 125 i tek sad vidim koliko je gilera jaca :)

Nije da mislim nego navodim svoje iskustvo. Treba ispitati o čemu se radi pa češ biti siguran.
 
Za ovo sta ne pali na botun pogledaj relej paljenja, botun od alansera, moguce da je bendix blokira od duzeg stajanja, njega ocistit podmazat ili po potrebi zaminit i nema straha. Spule (namotaji) tesko da su otisli

Sp priko videa radi zdravoo  (y) (y)
 
Lijep pozdrav svima, nismo se dugo culi ali napokon se pocelo raditi nesto.. ima posla dosta ali radim s gustom. Trebaju srediti kompletno od nosaca mašine i selena, ležajeva volana, kočnica, guma, felgi plastika.. Plastike planiram sacuvati jer su original i žao mi ih je farbati tako da cu uzeti novi set i ofarbati ga u istu kombinaciju i nabaviti nalje. Što se tiče ostaloga uglavnom težim da bude maksimalno originalna znači bez nepotrebnih kemijanja i gluposti. Jedino sam razmišljao vilice od VXR-a i neki bolji stražnji amortizer čisto radi boljeg držanja u zavoju. I da na kraju nije htio paliti radi akumulatora, uzeo sam novi i upalila bez greške :cool:

Svaki komentar i prijedlog je i više nego dobrodošao (y)
 

Attachments

  • 20180306_141633.jpg
    20180306_141633.jpg
    1.6 MB · Views: 178
  • 20180306_161746.jpg
    20180306_161746.jpg
    1.6 MB · Views: 147
  • 20180309_183517.jpg
    20180309_183517.jpg
    1.7 MB · Views: 189