Preporuka skutera

VžDon

New member
Pozdrav

Molio bi preporuku 2 skutera, jednog do 50ccm i jednog oko 100-125. Isključivo za gradsku vožnju, tako da bi bilo super da je što agilniji, ali opet da može potegnut. U pravilu smijem vozit samo do 50ccm( sa B kategorijom), ali ako bi u cjenovnom rangu koji gledma bilo nešto iznad 50 kubika,a sa značajnije boljim performansama, onda bi možda i riskirao vožnju pošto se ionako planiram vozit na kratkim relacijama po gradu.

Za oko mi je zapela  Gilera Runer 50 (oko 20k), pa preporučite nešto max do tih novaca...
 
Imao sam 50ccm i nakon par godina htio zamjeniti za nesto jace. Radi se o skuteru koji stoji na moru i koristi se par tjedana godisnje pa je bilo bitno da nije preskup, da je lagan i agilan kao 50, da ima ravnu podnicu i mjesta za noge. Izbor je pao na Kymco People One 125i koji je koštao oko 18.500kn. Za nešto više love imaš odličnog Xentera.

Btw, kad sam kupovao 50 ccm, a nisam ih vozio od osnovnjaka, nisam znao da ih svake godine treba registrirat i platit osiguranje. Da bi se pokrenili treba im stavi kit a onda opet pizdarija svake godine za tehnički. Uglavnom, nema jebanja a da ti ne uđe, ako se hoćeš sigurno vozit onda nema bez vozačke. 50ccm po gradu ne bi dao ni neprijatelju.
 
E sad problem je da sam nekako malo skeptican prema tim Kymco i ostaloj ekipi, cuo sam par negativnih iskustava od prijatelja pa se nebi petljao s tim, a kod ove yamahe kaj kazes mi je malo dizajn preozbiljan ako mogu to tako reci, slican mi je beverlyu a to nije ono sto trazim.
Trebam onaj klasican scooter look za prdit po gradu do treninga, menze,faksa i sl, nista posebno. Mislis da 50 nece bit dovoljno za to?

A sto se tice ove sigurne voznje, nekako me ne plasi ta voznja bez vozacke jer do svih meni potrebnij lokacija mogu kroz manje prometne ulice gdje znam da me murja nece haltat...
 
U početku je sve ok, onda počneš sve češće izlaziti na otvorenu cestu. 50 snagom može biti ok za do dućana ali na otvorenoj cesti, mislim tu i na obične gradske prometnice, nauživaš se straha za tri života. A i dosta ti je da te dva puta godišnje potpuno slučajno klepi drot i opet si u problemu. Odluka je tebi, već viđeno...
 
Istina, razumijem poantu, ali trenutno nemam i za jači skuter i za ić polagati, pogotovo s obzirom na to da bi kroz godinu i nešto sitno mogao ići za A polagati ( ako se nije nešto u zakonu mjenjalo da se može s 24?)..
Razmislit ću još malo, pogledat opcije, pokupit neke preporuke pa se javit kad riješim situaciju.
Ako još neko ima kakav prijedlog, slobodno se ubaci..
 
VžDon said:
E sad problem je da sam nekako malo skeptican prema tim Kymco i ostaloj ekipi, cuo sam par negativnih iskustava od prijatelja pa se nebi petljao s tim, a kod ove yamahe kaj kazes mi je malo dizajn preozbiljan ako mogu to tako reci, slican mi je beverlyu a to nije ono sto trazim.
Trebam onaj klasican scooter look za prdit po gradu do treninga, menze,faksa i sl, nista posebno. Mislis da 50 nece bit dovoljno za to?

A sto se tice ove sigurne voznje, nekako me ne plasi ta voznja bez vozacke jer do svih meni potrebnij lokacija mogu kroz manje prometne ulice gdje znam da me murja nece haltat...

A da jednostavno položiš A kategoriju pa si bez brige??? Sam pitam.
 
Jel nemaju neki uvjeti za polaganje A?
Imam 22 god trenutno i osim skutera nisam vozio motore do sad, osim nešto jače u par prilika onako po par km za probu, odnosno nemam ni A1/2..
Pikiram skuter jer mi je situacija trenutno takva da mi netreba ništa jače i bolje od toga, za sve ostalo imam auto...
 
VžDon said:
Istina, razumijem poantu, ali trenutno nemam i za jači skuter i za ić polagati, pogotovo s obzirom na to da bi kroz godinu i nešto sitno mogao ići za A polagati ( ako se nije nešto u zakonu mjenjalo da se može s 24?)..
Razmislit ću još malo, pogledat opcije, pokupit neke preporuke pa se javit kad riješim situaciju.
Ako još neko ima kakav prijedlog, slobodno se ubaci..

A onda nemas sta puno razmisljat, Piaggio ili Yamaha, što nađeš jeftinije ili u boljem stanju.
 
Ma to mi je trebalo, hvala na preporuci.
Btw, 4taktni ili 2taktni? Vidim da Piaggio ima i jedne i druge, sda kaj je bolje uzet?
 
Za 50 ccm gledaj da je 2t i da je vodeno hladjenje, to je najjace kaj mozes uzet od 50cc, i da, da je piaggio masina (nrg, runner,sr...) ili eventualno minarelli (aerox).

Kad se skinu blokade, stavis eventualno auspuh i sasvim je super za grad, al trebala bude ti blokada radi tehnickog, mislim da su cca 100kn gotove blokade, potrazi po njuskalu...

Od vece kubikaze, mozda runner vx ? Solidne su te 125 vodom hladjene masine... E sad, sve ovisi kolko ti za kaj treba, jel vise za otvorenu cestu, grad, voznja u dvoje ....