Preporuka za kacigu koja dobro izolira vjetar i buku

jurica-

New member
Trebao bi preporuku za kacigu koja dobro izolira vjetar i buku jer imam neke manje zdravstvene smetnje sa sluhom.

Vozim se i po gradu i po otvorenoj cesti...
Racunam da mi najbolju zastitu pruza integralna?

Pa evo moze neka preporuka za integralku po razumnoj cijeni...  Citaj, best buy sto se tice omjera cijena-kvaliteta... Jer ako bas ne moram, ne bih kupovao kacige od 3000-4000kn.... Osim ako je bas bas ekstremna razlika sto se tice vjetra i buke

Hvala unaprijed
 
svaka svira naka manje neka vise..zavisi i od motora i kako vozis..cepovi za usi su ti najjeftinija opcija i najbolja...ili Mercedes S class :mrgreen:
 
jurica- said:
Znaci ispada da nema neke osjetne razlike po pitanju buke izmedju kaciga od 1000kn i 3000kn?

Schuberth su generalno najtise, ali pricamo o par dB, dok cepici za usi razinu buke smanje visestruko vise i ne mogu se uopce usporedjivat sa kacigama u tom kontekstu.
 
Shoei Neotec II je zasad najtisa kaciga koju sam probao. Stvar je u vrlo dobro pokrivenom otvoru na dnu kacigu (tu najvise buke ude).

Po meni absolutno ima razlike, ovo mi je jedno 4ta ili 5ta kaciga do sad i daleko najtisa.

(uvijek vozim sa cepicima)
 
jurica- said:
Znaci ispada da nema neke osjetne razlike po pitanju buke izmedju kaciga od 1000kn i 3000kn?

oooo...ima, ima itekako...nikako race kacigu, a Schubert je nekako najtiši...
 
Ja imam slican problem pa evo mojih dosadasnjih iskustava s kacigama koje sam imao prilike stavit na glavu i provozat motor s njima.

Schuberth C3 pro odlicno ubija vjetar, mana je dosta losa ventilacija. Skupa

Schuberth S2 sport malo glasnije od c3 ali i nesto bolja ventilacija. Malo jeftinija od c3

Shoei Gt air 1, skoro identicno utisa vjetar ko c3 ali bolja ventilacija. Meni malo bolje sjedi na glavi od s2 sport. Cijena ko c3 negdje

Agv k5s se cuje dosta glasnije od gore navedenih ali ventilacija jako dobra. Vise sportivo kaciga. Narucivo preko neta pa je bila osjetno jeftinija od schubertha i shoei

Agv k3 i k3sv, jos glasnije se cuje vjetar, dobra ventilacija, ujedno i najjeftinije kacige ovdje. Takoder isto vise sportske kacige

Suomy halo, osrednje i po pitanju kolko se cuje vjetar i po ventilaciji. Neka sredina izmedu svih gore navedenih.

Airoh, stariji flip up model- dost glasno.

Ixs jet- sto ocekivat od jeta? Dost glasno.

Mds neki stariji model full face, dost glasno se sve cuje.

Sto se tice cepica, ja bih rado da mi je netko rekao da ih obavezno uzmem kad sam krenuo ozbiljnije vozit pred par godina.

Spuzvasti iz apoteke, 3m dosta ubiju vjetar ali bome i sve ostale zvukove.

Bontech music, 25db varijanta, po mjeri radeni, nesto manje smanje buku od vjetra od spuzvastih, sve ostalo izvore buke prigusi ali ne toliko koliko vjetar. Govor se isto slabije cuje ali nije kriticno kao kod npr spuzvastih gdje je ozbiljna deracina potrebna da bi se nesto culo.

Puko sam nakon par duzih gjireva sa k5s i narucio gt air 2.

Cepici po mjeri najbolja investicija u cijeloj prici da se sto manje vjetar cuje (y)

Sve gore navedene kacige (osim gt air i s2 sport) sam nosio na vise voznji i u razlicitima uvjetima.

Iz mog iskustva, kolko para- tolko manje buke od vjetra.

Od drugih kaciga koje nisam probao navodno su neotec 2, c4 i rpha 70 nova jako tihe.

Kombinacija c3 pro i cepovi po mjeri su ti vjerojatno najbolja kombinacija (barem trenutno dok ne naprwvim ozbiljnije kilometre sa gt air 2).
 
Uzmeš flipicu,vozis ju 2,3 soma i onda uzmes bilo koju integralnu i uzivas u tisini
 
Čepići za uši. Najpovoljniji za muziku preko Alliexpressa. Kacigu biraj po testovima sigurnosti, a ne po preporukama na grupi. Svatko od nas ima drugačije oblik glave pa ti đabe skupa kaciga ako te žulja i ne leži savršeno. Probaj kacigu, ako ti dobro leži vrlo je izvjesno da ćeš s čepićima imati bolji osječaj nego s najskupljom i najtišom kacigom koja se promovira bilo gdje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na buku jako utječe i vizir. Pomaže i MRA deflektor koji je višestruko podesiv.
 
Hvala svima na odgovorima i trudu :cool:

Onda cu definitivno nesto jeftinije + cepici... P ako imate neke konkretne prijedloge za integralku izmedju 1000-2000kn, svaka preporuka je dobrodosla  (y)
 
Cepici definitivno, evo neki dan sam narucil nonoise pa budemo vidli...
Ovi 3m obicni eliminiraju sve i to definitivno nije dobro, ipak moras i cut nekaj u prometu...


Sent using Tapatalk
 
jurica- said:
Hvala svima na odgovorima i trudu :cool:

Onda cu definitivno nesto jeftinije + cepici... P ako imate neke konkretne prijedloge za integralku izmedju 1000-2000kn, svaka preporuka je dobrodosla  (y)

https://youtu.be/oQtOhG7XP-s

Preporucio bi da bacis pogled ovdje prije nego se odlucis sto ces kupit.
 
Ja ako ne čujem vjetar i auspuh ko da nisam na motoru...jeste postali mimozice svi ... :0648: :LOL:
 
Judi Jurica je napisao da ima problema sa sluhom.

A ja brže vozim kad imam čepiće. Manja buka pa izgleda da vozim sporije.
Za povećanje voznih sposobnosti preporučam čepiće.
 
toecutter said:
Ja ako ne čujem vjetar i auspuh ko da nisam na motoru...jeste postali mimozice svi ... :0648: :LOL:

zoki-op said:
Baš to. Ako mi kad počne smetat buka motora i vjetra, sjedam u auto i gotova priča  :mrgreen:

Čekajte da se oženi, pa će onda vidjeti šta je buka...jel' tako amici  :mrgreen:
 
toecutter said:
Ja ako ne čujem vjetar i auspuh ko da nisam na motoru...jeste postali mimozice svi ... :0648: :LOL:
Ok za lokalne đireve 100-150km, ali preko tog me pocne vec zivcirat buka [emoji16]
Inace, vjetar ko vjetar mi apsolutno ne smeta... još [emoji38]
Ugl., ovo kaj sam si sad narucil trebalo bi propustat zvuk motora, a eliminirat vjerar, pa budemo vidli [emoji4]


Sent using Tapatalk