Preporuka za kupnju polovnog skutera do 3500-4000 eura

Zakapa

New member
Pozdrav svim ljubiteljima motocikala :)
Pošto mi je ovo prvi post, ovim putem svih pozdravljam i zahvaljujem se unaprijed na komentarima i preporukama.
Živim u Rijeci, imam 34 godine i sa voznjom motora počeo sam tek nedavno unazad 3-4 mjeseca radi nedostatka parkinga za vozilo kako doma tako i pri odlasku na posao.
Odlucio sam se kupiti skuter do 50 kubika jer imam samo B kategoriju i svi su mi govorili da to ne valja i ne ide, ali eto nisam slušao dok se sam nisam uvjerio.

Kupio sam u 5 mjesecu skuter Piaggio Fly cetverotaktni 2015 god od prve vlasnice sa samo 9000 km. Kako do tada nikada nisam sjeo na motor, vozio me učiti prijatelj po parkiralištu koji je na žalost ovo ljeto poginuo u prometnoj nesreći na Krku. Nakon tog iznenadnog šoka strah me bilo 2 tjedna sjesti na motor, ali ipak sam se odlučio odvažiti i evo vozim ga sve do danas. Nakon motora nemam volje iskreno više sjesti u auto i muka mi kad pada kiša pa moram sa autom na posao ili drugdje :)
Moje muke sa parkiranjem su prošle i preporodio sam se.
Međutim skuter uzbrdo ne ide nikako, tko je iz Rijeke pa zna kako izgleda sa 50 kubika vožnja Vukovarskom ili uz piramidu. Skinuta je blokada naravno i po ravnom i nizbrdo ide do 75 km/h, ali kada krece duga uzbrdica nece preko 30km/h i tu sad pocinju moje frustracije.
Za skuter sam dao 1300 eura i nadam se da cu ga za isto i uspjet prodat, stvarno nema mane i izgleda kao iz tvornice, ali eto iskljucivo ta brzina je razlog prodaje.

Sada vas molim da mi pomognete u nabavci polovnog skutera do 350 kubika i nekakve cijene ako bih se rastegnuo do 4000 eura. Sa takvim skuterom mogao bih i voziti suputnike na duže relacije tipa 50 km max, do mora, medugradske voznje itd. Kupio bih dakle skuter ako nadem dobar ocuvan iskljucivo od 1. vlasnika, a onda bih upisao autoskolu A2 kategoriju i odradio tih 15 sati voznje.

Gledam iskljucivo Beverlye od 300 i 350 kubika pa vas molim savjete malo oko njih, evo nekakvih prijedloga, ali stvarno su cijene polovnih otišle u nebo. Iskreno ovaj zadnji mi se čini top iako je cijena visoka. Ovaj prvi sa burze je jos jaci sa 350 kubika. Svakako bih trebao obaviti pregled kod nekog servisera za kojeg god se odlucim









 
1. Kakva vražja A2 kategorija? Položi odmah A pa voziš što god hoćeš.

2. Sa skuterom 200+ kubika možeš kud hoćeš, ok po autoputu muka živa i to obavezno izbjegavaj, ali ostalim cestama najnormalnije, u najmanju ruku pratiš ostali promet.

3. Beverly je all-rounder i nećeš fulati s tim. No, ima drugih modela koji mogu biti bolji izbor, ovisno o tome da li će služiti kao gradsko vozilo, ili ćeš češće ići na otvorene ceste.
 
E Hvala ti :)
Gledao sam i Kymco, ali izgled Beverlya mi je top.

E sada da li se ipak odluciti na 300 ili 350 kubika Beverly, pretpostavljam da se izmedu 16 i 24 kw osjeti dosta :)
Mozda prednosti i mane tih verzija, koja je pouzdanija.

E da skuter bi se koristio tokom cijele godine, naravno samo ne po kiši, vecinom preko tjedna mala gradska voznja a onda bi vikendom zapalio tipa medugradska voznja cca 100 km voznje max naprijed nazad
 
Za te Sholde kupis u Pevexa novo i sa garancijom...,imas onaj neki robusni Pezo,izgleda skroz OK...
 
Vrijedi li dati 4300 eura za Beverly 300
2019 godiste, 16 000km, nove gume i akumulator, servis odraden, registriran do iduceg ljeta...