Preporuke gilera 50/70 sp neće da pali na ladno, kad počinje kretat trese,... Pomoć/preporuke iskustva

zvrz

New member
Pozdrav svima, novi sam član, prvi skuter i nemam pojma o njima...
Uglavnom skuter neće da upali na ladno bez čoka (ručni čok), kad je topla upali većinom al isto triba malo da je se zavergla 2 3 4 puta, motor ako se ostavi da radi na leru ugasi se nakon par min rada, isto tako kad se malo ugrije i stane se s njom ler gas drži na 3-4 iljade obrtaja i nakon par minuta spusti normalno na oko 2 iljade, isto tako u startu kad se krene sa njin motor se trese i iza nastavi bez trešnje, također motor počne krećat na 7tisuća obrtaja šta je meni malo puno al sam čuo da jr to do rolica sad neznam🤷 najvjerovatnije ću otrat u majstora al pošto bi želio čut vaše mišljenje pa i da mogu reć majstoru šta bi volio da pogleda , jer majstora za skuter je teško nać a i kad ga nađeš koliko sam skužio većina gledaju kako da se okoriste a ne da pomognu... Ugl isprike na pravopisu i pls help😊
Motor: gilera runner 50/70sp 2008g 25xxx km, malossi sport 70, Dellorto 17.5 ručni čok, Yassuni c16 kevlar auspuh, malossi multivar variomat, malossi kvačilo, top performance radilica, malossi crveni filter, top performance vodena pumpa, el. Blokada koja trokira...
ovo je sve šta mi je covik reka da je na njemu a ja nemam pojma,.... Hvala vam unaprijed , živili!
 
Uh, toliko si toga nabrojao, i tu imaš tih dijelova dodatne opreme, uglavnom, klasika, provjeri kakva je svjećica (mokra, crna itd), provjeri prirubnicu karburatora, a onda je sumnjiv i karburator, malo se poigraj sa štelovanjem zraka i goriva, ali prvo provjeri stanje karba i prirubnice !
 
  • Like
Reactions: zvrz