PRIČA 2.

bob

Member
Ohrabren s ovih 500-tinjak vaših klikova na predhodnu priču, odlučio sam se još malo svojih razmišljanja podijelit sa vama.


Bio je to jedan od onih dana kad je požalio što se rodio. U glavi mu je bubnjalo a mučnina koja se propinjala iz utrobe nagovještavala je rezime. Dok je brisao zapuštenu bradu i buljio u lokvu sadržaja svog želuca nebo je proparao bljesak, zaglušujuća grmljavina koja je usljedila i krupne kapi  naglo su ga otrijeznili. Kiša je sve jače lijevala i on napokon skupi dovoljno snage i koncetracije da ustane.
Baci još jedan pogled na sad razvodnjenu gomilu sadržaja svog želuca  koji je u laganom potočiću stremio ka jarku. Kiša je sve jače pljuštala a njemu su se polako vraćale slike  prošle večeri.
Nakon cjelodnevnog besciljnog lutanja i uživanja prolaženjem kroz pitoreskne krajolike,  uz rub ceste ugleda tablu sa natpisom „ranč“ nacrtanim nešto nalik na krevet. To u njemu probudi želju za odmorom i shvati da već tri dana nije pošteno spavao ni jeo. Uz škripu guma zaustavi motor, okrene se i zaputi sporednim putem u smjeru tog ranča. Kroz šumarak koji je zaklanjao pogled na glavnu cestu dospije pred lijepu drvenu katnicu, urednog okoliša, cvijeća na prozorima, širokog trijema sa par stolova i ljuljačkom na kraju.Dim koji se lagano izvijao iz dimnjaka nagovještavao je domaćinsku atmosferu.
Nije bio bez love.
Par zadnjih poslova ,istina, sa ruba zakona, donijelo mu je popriličan profit i zahvaljujući njemu već je nekoliko  ljetnih mjeseci  na  zasluženom odmoru.
Lagano se zaustavi na sipinom, vjerojatno iz obližnjeg kamenoloma, tvrdo utabanom parkingu i poučen iskustvom iz džepa na bisagama izvadi drvenu pločicu veličine dlana koju nehajno baci pod bočni nogar, namjesti nogom i tek onda nanj nasloni teški motor.
Lagano se izravna i krene prema otvorenim vratima i tamnoj unutrašnjosti lokala. Zastane na ulazu da mu se oči naviknu na tamniju unutrašnjost.
Dobar dan, iz pravca šanka dopre cvrkutav glasić.
Dobar dan, odgovori smještajući se za slobodan stol pokraj vrata.
Kako je to zanimljivo, jedva čekaš da protegneš noge i onda nakon par koraka zgrabiš prvu dostupnu stolicu da u nju smjestiš dupe.
Na drugom kraju prostorije, trojica, vjerojatno stalnih gostiju, za stolom su, zatečeni njegovom pojavom prestali  prebacivati karte. Desni od njih,  grubih crta lica i krupne građe sa šibicom u kutu usana buljio je u njega.
Ovog ne bi bilo ugodno sresti u mraku, pomisli, i neugodna jeza mu prođe preko leđa.
Srednji, očito najmlađi, svoje cerekanje je prekinuo podizanjem pivske flaše ka ustima.
Treći, suhonjavi,  nije micao pogled sa karata u svojim rukama. Nastavljamo ili ne,  izusti prema svojim  suigračima.
Prvi se lagano zakrene prema šanku i glavom mahne prema mom stolu.
Iza šanka se pojavi  totalna suprotnost dosadašnjem prizoru. Dugonoga brineta na vrtoglavo visokim štiklama, svjetlo plavoj haljinici koja se svojim doljnjim krajem opasno približila onoj magičnoj granici sa koje većina nas nesvjesno ne može skrenuti pogled.
Izvolite, progovori glasić dok je lagano lelujala prma njegovom stolu.
Huh, počešao je zapuštenu bradu, podigao pogled prema gore.
Smeđa kosa u valovima je zaokvirila nježne crte lica koje su u potpunosti odgovarale glasu. Šminka je bila decentna i u potpunosti vršila svoju svrhu. Sjenilom jeistakla  velike tamne oči, a rumenilom pune usne iza kojih su se ukazivali bijeli zubići. Pogled klizne naniže u dobro popunjeni dekolte sa čijih rubova je izvirivala tamna čipka grudnjaka.
Bio je zatečen, nešto ovakovo nije očekivao.Pivo, izusti, a zatim bih nešto i pojeo.
Imamo gotov gulaš, procvukuće ona,  ili sa roštilja ako želite.
Mmmmmm  žlica...to se traži, može gulaš i još  jedno pivo.
Uskoro stiže obilna porcija u dubokoj keramičkoj zdjeli, tanjur iz istog kompleta, pribor za jelo, košarica svježe narezanog kruha i dva piva. Tek sad je shvatio koliko je zapravo gladan.
Navali na hranu. Jeo je brzo i obilno zalijevao pivom. Ugodna toplina širila mu se udovima a umor i neprospavane noći činili su svoje.
Brineta lelujavo iz pravca kuhinje odnese veliku zdjelu za stol one trojice. Uskoro prostoriju ispune mirisi slasne hrane , zvukovi zveckanja žlica po tanjurima.
Molim vas, reče glasno,  još jedno pivo. Uto se sa svoje stolice podigne onaj  krupni tip sa šibicom u ustima, priđe njegovom stolu i hineći ljubaznost  obrati mu se...
Ne bih želio biti nepristojan,  reče, ali teška su vremena, a vi radite popriličan ceh pa bi volio biti siguran da to možete i platiti,
Svakako odgovori, nehajno  se maši  ka unutarnjem džepu, izvuče smotuljak novčanica, odrola jednu tisućicu, stavi na stol i upita:
Hoće  li biti dostatno i za sobu, tri dana nisam pošteno spavao.
Od pogleda na novce krupnome zasjaje oči, proguta knedlu, oo, da bit će...za tu lovu, lagano se nagne prema njemu, mala ti može i krevet zagrijati. Naceri se pokazujući žute zube...ak si zainteresiran, namigne.
Mala! Vikne, daj čovjeku  pivo, na račun kuće, i budi pristojna, doda tiše.
 
ajmo neki nastavak, ovo do sada je super  (y)
 
Naravno, nastavak slijedi.Nisam vas želio zadavit predugačkim tekstom.
 
Evo i nastavka,nisam stigao prije,nadam se da nema ljutnje  :)

Pivo je stiglo, sa njim i zavodljivi osmjeh. Usne su se smješile, zubi  bljeskali a oči..prazne i puste.  Slobodno sjednem? Upita i ne čekajući odgovor  spusti se na stolicu do njega. Pogled mu sa dekoltea klizne ka prekriženim nogama. Nije bio puritanac, naprotiv, koristio je svaku pruženu priliku, ova i nije bila tako loša. Nadam se da ima tople vode, pomisli, baš bi mi pasalo jedno dobro ribanje.
Nasmije se sam sebi u brk.
Prinese flašu usnama, potegne dobar gutljaj a tok njegovih misli prekine lagani dodir nenih prstiju po njegovoj podlaktici.
Gorkasta tekućina klizne mu niz grlo.
Pogleda je ponovo u oči...praznina, duboka praznina.
Ponovo potegne iz boce. Slika pred njim kao da se iskrivila, ajde popi pa idemo, glas brinete kao da je dopirao negdje iz dubine.
Nešto je bilo u pivu, pomisli...pokuša ustati, ali noge i ruke kao da više nisu bile njegove. Opusti se u stolici i sve oko njega  obuzme mrak.

Što nas jebeš da ga idemo zakapat po ovoj kiši, krepan je kao i svi prije njega, i nikamo neće otići, dopre do njega glas suhonjavoga nadjačavajući dobošanje krupnih kapi po njegovoj glavi. Kad sam rekao da to napravite, onda napravite, zagrmi drugi glas. Bio je to glas onog krupnog tipa.

Vrata se otvore,  mladi i suhonjavi krenu prema njemu.
Naglo se spusti u čučanj a roj krijesnica mu zaigra pred očima. Šljapkanje koraka po lokvama nastalim od kiše sve više se približavao. Posegne rukama prema lijevom gležnju. U sari čižme napipa jedva primjetnu izbočinu. Fala kurcu nisu ga pronašli. Grozničavo zavrne lijevu nogavicu i dok su šljapkajući koraci bivali sve bliže, posegne rukom u saru. Unutra je čičkom učvrščen uz nogu bio „baby browing“  jedino materijalno što je zadržao iz onih turbulentnih dana devedesetih.

Ta mala dvdesetpetica već ga je nekoliko puta izvukla iz naizgled bezizlaznih situacija.
Našao ga je na krevetu, pod jastukom u nekoj kući koju su pregledavali prilikom napredovanja od Komareva prema Dvoru  za vrijeme Oluje.

Nikom nije rekao za svoj „trofej“,što manje ljudi zna...to bolje za mene, rezonirao je. Damski pištoljčić spremio je u unutarnji džep a po povratku nabavio si je za njega držač oko gležnja i tu ga stalno nosio. Onako minijaturan,  sakriven ispod kožne nogavice i sare čizme bio je totalno neprimjetan.

Suhonjavi je prvi naletio na malo ubojito zrno koje mu je rasparalo desnu potkoljenicu. Malac vidjevši što se događa u hipu je bio natrag na vratima i iz sveg glasa se derao...Živ je!! Živ je!!
Jedan od dva, u trku,  nasumce ispaljena hitca, stigao ga je na pragu tako da se malac stropoštao u prostoriju. Poput razjarenog bika i on za njim uleti unutra.
Ugledao je velikog kako ispod pazha izvlači pištolj. Bez ciljanja, dva puta  opali u pravcu velikoga. Ovaj se samo strese , na trenutak zastane a zatim nastavi sa pokretom izvlačenja pištolja.Tog trena iza šanka iskoči brineta i objesi mu se na ruku. Prostoriju raspara prasak velikog kalibra a metak završi u prsima malca koji je ležao pod njegovim nogama.
Razbješnjen zbog njenog uplitanja, pištoljem je udari preko lica.
Poput krpene lutke ona odleti preko prostorije i rušeći stolice padne na pod. 

P.S. bit će još uskoro :)
 
prva asocijacija nakon priče mi je mike hammer , nemam pojma zakaj  :neznam:

šišaj slobodno dalje  (y)
 
Dobraaaa ,, ((Fali sexa )))  (y) (y)
 
Drago mi je da vam se dopada priča.
Nastavak je spreman,samo da ga još pretočim na"papir"
 
Nastavak je tu,
2 duxx...sex? to ti je ko.... šlag na kraju...ali ak se ukiseli
2 tochka...tlači me prebacivanje iz formata u format i shebe mi sve  moje nastojanje da bude što urednije i preglednije
                                                              ...
.  Njezina intervencija dala mu je dovoljno vremena da pažljivo nacilja.
Ispali posljednji hitac iz spremnika. Pogodi ga posred lica. Veliki zastane, koljena mu otkažu poslušnost  i on poput  pune  vreče tresne na pod.
Neugodnu tišinu koja je zavladala prostorijom prekine glasno stenjanje i zapomaganje koje je dopiralo  izvana.
Izleti na trijem.
Suhonjavi je pokušavao,  vukući ranjenu nogu,  pobjeći ostavljajući za sobom širok krvav trag. Nakon par koraka sruši se a netom za tim i umiri.
Krvarenje je bilo preveliko.
Vrati se natrag u prostoriju. Slabost i drhtavica koji su ga obuzimali natjeraju ga da se strovali u stolicu.
Djevojka se pridigla i njemo gledala u nemili prizor.
Od gornje raspuknute usne prema oku protezala se ružna posjekotina koja će je vjerojatno obilježiti  za čitav život.
Krv s lica kapala je preko brade, sljevala se na pune grudi i natapala plavu haljinu.

Morala sam to napraviti, obrati se prema njemu,  inače bi me ubio, ali uspjela sam, dok nije gledao  više od pola baciti u sudoper.

Zato sam samo nakratko bio omamljen, pomisli,  i to mi je vjerojatno spasilo život, a i ona je tim činom sebe dovela u smrtnu opasnost.
Da nije uspjelo sigurno bi već bila negdje zakopana.
Gurne ruku u džep, smotuljaka s njegovim novcem nije bilo.
Tražiš lovu, on ju je uzeo, progovori djevojka pokazujuči na mrtvo tijelo velikoga.

Priđe mrtvacu i počne prekapati po sakou, nađe sva tri smotuljka i shvati zašto veliki nije odmah, poslije prva dva hitca, pao. Ispod košulje imao je pancirku, veoma skupu i dobru, napravljenu od kevlara. Uz smotuljke izvuče i svežanj ključeva. Jedan se posebno isticao.

Taj je od sefa , koji je iza ogledala kod šanka,  reče djevojka.

Razmišljao je, što sad. Policiju mu se nije čekalo. Tko zna da li iza ovoga još neko stoji. Uzeo je maramicu, detaljno obrisao svoju „bebu“ i gurnuo je u mlohavu  šaku malca.

Otvorio je sef a u njemu uz podebeo svežanj raznih novčanica bila su i tri paketa bijelog.

Imaš kuda otići, zapita ju. Imam , odgovori, i iz torbice izvadi zgužvanu sliku male nasmješene glavice, velikih plavih očiju, duge kovrčave kose i prstića koji su činili broj 4.
To je slika od prošle godine i životom male su me ucjenjivali da moram slušat i raditi sve što mi se naredi.

Uzme svežanj iz sefa i ugura ga djevojci u torbicu, njemu više neče trebati, izusti.
Dva paketa bijelog, baci u prostoriju a treći gurne u svoj unutarnji džep. Ovo je kompezacija za moju „bebu“  promrlja sam sebi u bradu.
Na vanjskoj slavini oprao je tragove borbe sa sebe, malo se doveo u red i odlučio što prije, dok nije svanulo, napustiti ovaj kraj. Zajašio je motor, pogledao prem trijemu a tamo je stajala ona.
Ovaj puta u širokim traper hlačama,  koje su završavale uvučene u visoke čizme niske pete. Ispod kožne jakne,prevelika karirana flanel košulja, preko ramena nevelika kožna torba a u ruci crvena uvex kaciga.
Sušta suprotnost onoj vamp djevojci  od prije kratkog vremena.

Mahnuo joj je da priđe, pokazao rukom prema drvenoj pločici ispod nogara a zatim prema pretincu na bisagi.
Poslušala ga je.
Dokle? Upita je.
Što bliže Osjeku, odgovori, i smjesti se iza njega.

I dok se ugašenih svjetla udaljavao sa poprišta njihove noćne more u daljini povrh crnih sjena dalekih brda.
Lagano se budio novi dan.

Negdje usput, dok je tankirao na benziskoj, kroz otvoreni prozor kamiona  sa radija dopirale su vijesti i riječi koje su mu privukle pažnu.

Govorilo se o međusobnom krvavom obračunu neke narko bande.
Brundanje motora i šum vjetra skrenu mu misli u nekom drugom smjeru.

I dok je cesta je njemo promicala pod kotačima močne mašine u sebi je pjevušio onu Balaševićevu :
“Slow Motion“