PRIČA 2.

REVersyst said:
Čekaj pa šta se nije ništa događalo svo vrjeme naviganja  (y)

Taj dio želio sam prikazati kao prekid sa prošlošču i njegovo bježanje od opasnosti u koje se je nesvjesno uvalio. Njegov boravak na brodu, osim putopisnih elemenata, ne bi imao utjecaja na samu priču. Kao racionalnu osobu, junaka ove storije nisam smjestio u samostan nego mu dozvolio da nešto i zaradi nebi li se vratio životnom okruženju u kakvom smo ga upoznali.
 
Nastavljamo u istom tonu  :021:
...
Sljedećeg dana lagano je krstario prema jugu.
Odabrao je smijer poznatim autocestama  želeći u mirnom i ujednačenom ritmu lagano razraditi  potpuno novu mašinu.
Poput turista obilazio je poznata europska odredišta.
Poslije dvije i pol godine ljuljanja na valovima i gledanja u beskrajno plavetnilo oceana neizmjerno mu je pasalo šarenilo krajolika kroz koje je prolazio.
Beč.
GPS navigator nepogrešivo ga je doveo do ovlaštene radione gdje je imao ugovoren prvi servis.
Dan je proveo obilazeći znamenitosti grada.
Nakon potvrde servisera da je sa motorom sve u redu i da sad može do maximuma iskorištavati sve njegove mogućnosti.                      Odlučio je.
Sutra putujem na jug.
Ljetna sezona je u punom zamahu.
Dečki u Pločama također su na svom zasluženom polugodišnjem odmoru.
Privlačila ga je topla klima juga, mogućnost neograničenih krstarenja od jednog do drugog događanja na motosceni.
Godine izbivanja ostavile su na njemu trag.
Svakim kilometrom prema jugu u njemu je raslo nestrpljenje a moćna mašina neumoljivo ih je gutala.
Uskoro su oko njega počeli promicati poznati krajevi a na usputnim stajalištima ljudi su govorili njemu poznatim dragim jezikom.
Spuštajući se prema jugu ulazio je u sam jek ljetne sezone i gužve na cestama bivale su sve veće.
 
Uz dužnu ispriku zbog poduže pauze...nastavci slijede  :)

Kako je bivao bliže svom odredištu tako su se u njemu smjenjivali osjećaji.
Zadovoljstvo što prolazi poznatim krajevima mutile su noćne more u kojima su ga aveti  prošlosti podsjećale da nije još sve gotovo.
Nikako nije mogao odagnati taj podmukli grč iz predjela želuca.
Puževim korakom vodio je moćnu mašinu kroz uske ulice prepune preplanulih turista koji su natovareni hrpom, po njemu,  bespotrebnih „morskih“ rekvizita, brzali prema plažama po svoju dnevnu dozu izležavanja, brčkanja u moru, ispijanja rashlađenih pića u sjeni od trstike na terasi, plaža bara, za tu priliku postavljenog uz more.
Približavao se proširenju ispred poznate terase.
Na njemu je već bilo nekoliko motora među kojima prepozna crvenka i žuću kako ih je od milja zvao.
Znao je da su dečki tu i da se svojski trude  pomoći majci oko brige prema gostima kojima je iznajmila apartmane.
Dok je parkirao motor iz dvorišne veže istrči dvoje djece prskajući se vodom iz šarenih plastičnih špricalica.
Uz ciku i smijeh upute se prema obližnjoj plaži a za njima užurbanim korakom niz ulicu krene vitka žena ogrnuta u prozirnu šarenu haljinu za plažu, cvjetnog uzorka,  ispod koje su se nazirali obrisi bijelog bikinija pri čemu je preplanuli ten još više dolazio do izražaja. 
Glavu je prekrila platnenim šeširom širokoga oboda i ogromnim tamnim naočalama zklonila oči.
Plavi uvojci nestašno su lepršali dok je dugim koracima brzala za djecom. Lijepo, lijepo,mislio je gledajući za njom.
Iz sanjarenja trgne ga glas mlađeg od dvojice braće: ajde ohladi malo, odsjela je kod nas, imat ćeš prilike još je vidjeti.
Pali su jedan drugom u zagrljaj i muški se tapšajući po leđima izražavali sreću i zadovoljstvo što se ponovo vide nakon tolikih godina.
Tako mi je drago da si stigao, brat je u nabavi a mama je tu negdje unutra, reče mlađi.
Stroj ti je prava bomba mora da si se dobro isprsio za njega, gledao je procjenjivački veliki crni motor.
Mala je prava „konzerva“, uhvatio je njegov pogled niz ulicu, već je drugu godinu kod nas na ljetovanju a nitko nije ni za milimetar bliži njenom apartmanu.
Što se nisi javio kada dolaziš? Pljuštala su pitanja.
Ni sam nisam znao kad ću se pojaviti, pa sam rađe šutio, odgovori.
Uđoše u debeli hlad stare konobe i dok su mu se oči privikavale na tamnu prostoriju, na drugom kraju ugleda obrise ženske figure... Idem ja u podrum, reče mlađi, po ono vino za specijalne prigode i u trenu nestane ostavljajući ga samoga da se pozdravi sa vitkom crnkom.
Nježno ga je zagrlila, poljubila u obraz.
Tražio je njene usne a okusio slane suze. Drago mi je da si se vratio, prozbori.
Dečki su mi ispričali sve što ti se desilo i zašto si otišao.
Sretna sam što si to sve prebrodio i da si ponovo s nama ovdje.
I meni je neizmjerno drago da sam tu, reče on i privuče je k sebi, tražeći njene usne.
Još jednom prođe mu prstima kroz kosu, poljubi ga u obraz i laganim okretom izvuče se iz njegovog zagrljaja.
Pomalo zatečen, njemo je gledao za njom. Imamo za tebe veliko iznenađenje, reče mu.
Već smo pomislili da će nam se izjaloviti napori da sve uskladimo sa tvojim dolaskom.
Kad nikom ništa nisi javio, prekorno ga je pogledala.
 
super, nemoj da sada moramo čekati opet toliko dugo  :mrgreen: (y) (y)
 
Prezimismo proljeće...dani su sve ugodniji za  :021: pa bum i ja u treću ubacil  :wink:

Dugo u noć trajale su priče.
Još jednom  ispričao im je sve razloge koji su ga nagnali na tako drastičnu promjenu u životu.
Noćna svježina i opojno vino polako su ga preuzimali.
Veselo su se smijali njegovom prepričavanju jedne dogodovštine sa samog početka njegovog dobrovoljnog egzila, dok se još prilagođavao na specifičan život mornara.
Nisu obratili pozornost na lagano brujanje motocikla koji se parkirao.
U sred rečenice zanijemi. Lagano ustane sa stolice ne vjerujući u istinitost onoga što vidi.
Pred terasom stajala je vitka figura u crnom kožnom odjelu.
Duga smeđa kosa u slapovima se sljevala niz njena ramena.
U jednoj ruci držala je rukavice, netom skinute, a u drugoj crvenu Uvex kacigu.
Bez riječi, njemo, krene prema njoj. U očima joj ugleda iskricu.
Usne joj se lagano razvuku u osmjeh otkrivajući nisku biserno bijeli zubiju.
Iznad gornje usnice pojavi se jedva primjetan ožiljak koji je svoju prisutnost odavao neuobičajenom borom.
Kaciga i rukavice, iz njenih ruku krenu prema podu.
Kao u usporenom filmu prilazio joj je i prepuštao se rukama koje su se nježno obavijale oko njegovog vrata.
Dok je kaciga njemo odskakivala po kamenom popločenoj terasi,  prislonio je ruke na njen struk i kroz čvrstu kožu motorističkog odjela osjetio kako sva treperi od tog dodira.
Tako sam te dugo tražila tiho je prozborila prije no što su im se usne spojile u strastveni poljubac.
Za njih vrijeme je tog trena stalo.
Svemir se zaustavio.
Postojali su samo nih dvoje.
Već sam bio uvjeren da si plod moje mašte i da sam te zauvjek izgubio, govorio je dolazeći do daha nakon dugog strastvenog poljupca.
Ajde,ostavite nešto i za poslije, dopre do njih glas iz društva za stolom.
Za ponovni susret, dizali su dečki čaše nazdravljajuči im.
 
Toplu ljetnu noć proveli su utopljeni jedno u drugo, na skrovitoj pješčanoj plaži pokriveni samo zvijezdama koje su trepereći bile nijemi svjedok slapova strasti izazvanog ponovnim susretom.
Nisu govorili. Riječi nisu bile potrebne.
Za sve što su željeli bili su dostatni samo pokreti i dodiri.
Dok je na obzoru lagana svjetlost nagovještavala novi dan, svježi jutarnji povjetarac nagna ih da se povuku u konobu. Podne je već poodavno odmaklo kad su zagrljeni otvorili oči.
Kao vukovi navalili su na hladnu salatu od morskih plodova koja ih je dočekala na kamenom stolu u debelom hladu vinove loze.
Svježi domaći kruh i primjerno raslađena bevanda vraćali su im izgubljenu energiju.
Gledao je kako lagano jezikom prelazi po usnama loveći zaostale kapi maslinova ulja i kvasine.
Neizmjerna senzualnost koja je izvirala iz tog pokreta izazove trnce ugode koji su se u valovima širili njegovim tijelom. Uhvatila mu je pogled.
Znala je što misli i osjeća. Prstima zahvati sadržaj zdjele pred njima i prinese ga njegovim ustima.
Ne spuštajući pogled sa njenih usana halapljivo je gutao ponuđenu hranu, i kao da mu to nije bilo dosta, nastavio je sisati sokove sa njenih prstiju, istovremeno prinoseći rukom njenim usnama komadiće sitno nasječenih plodova mora.
Okusi kvasine, maslinova ulja, kapule i mora miješali su se sa njihovim polupcem.
Jezikom je slijedio kap maslinova ulja koja je preko brade i vrata stremila ka grudima koje su se nadimale u nadolazećoj estazi oštro ocrtavajući izbočine bradavica na tankoj tkanini lagane ljetne majice.
Bez riječi su ustali i uputili se ka konobi u čijem ih je hladu i polutami iza zatvorenih škura čekala postelja.
Zdjelu je poneo sa sobom. Dok su im se oči navikavale na polutamu konobe nježnim pokretom svuče tanku majicu sa nje.  Onako golu polegne je na ležaj i stane lagano prstima raspoređivati sadržaj zdjele po njenom golom tjelu.
Maslina, kapulica, komadić hobotnice, maslina, dagnja, kapulica, škamp u nizu su se spuštali od grudiju prema pupku, preko zaobljenog trbuščića naslanjali se na tamnu šumicu.
Istim redom lagano je usnama kupio tako serviranu hranu ne propuštajući temeljito pokupiti svaku kap aromatičnih sokova sa njenog tijela.
Dok je lagano jezikom klizio prema pupku i lokvici ulja i kvasine u njemu, prstima je ispreprela njegovu kosu, povukla ga na niže.
Negova gusta brada ispreplela se sa njenim tamnim trokutićem.
U grču ekstaze podigne se u sjedeći položaj, povuče njegovu glavu ka svojoj tražeći usnama njegove usne da utiša krik zadovoljstva koji je navirao iz dubine njenog tijela.
Ne ispuštajući njene usne iz svojih nadvije se nad njom i prekrije je svojim tjelom.
Ponovo su postali jedno.
Svemir se u suludom ritmu vrtio oko njih, a njihovi udovi postali su gomila Boa isprepletenih u iskonskom žaru produljenja vrste.
Znojni i iscrpljeni smireno su zaspali ne ispuštajući jedno drugo iz zagrljaja.
Sljedećih dana nisu marili nizakoga.
Uživali su jedno u drugom želeći nadoknaditi sve propušteno vrijeme.
 
Volim i ja ...tu i tamo... koji klasik pogledat  :cool:
 
...
Znaš, cijelo vrijeme me nešto kopka.
Kako si me pronašla. Upita je. 
Novine su se poslije onog požara raspisale o događaju i proglasili me mrtvim.
Ja sam situaciju iskoristio da stvarno nestanem jer sam shvatio da ekipa kojoj sam pomrsio račune nije nimalo bezazlena.
Ma sve je započelo, odgovori ona, kad su mene, mladu i nadobudnu inspektoricu, kao prikrivenog istražitelja, infiltrirali u grupu dilera i trgovaca bijelim robljem.
Kasnije sam saznala da je netko njima dojavio da su pod prismotrom.
Nisu mi to otvoreno rekli, ali po njihovom ponašanju sam shvatila da znaju tko sam i koja je moja uloga i da se ti nisi onda igrom slučaja pojavio na ranču moja sudbina bi bila zapečačena.
Poslije požara na gradilištu među pougljenjenim ostatcima na jednom lešu pronašli smo dijelove tvojih dokumenata i onog malog delfina, naušnicu koju sam ti ostavila, po nalogu mog šefa, na recepciji, kod Lovca.
Po tim detaljima zaključili smo da si to ti i taj podatak je objavljen.
Taj delfin je u stvari bio maleni lokator, istina kratkog dometa, ali smo te njime uspjeli pronaći i pratiti.
U stvari ti nisi bio interesantan mome šefu, nego je preko tebe htjeo otkriti tko je krtica u našim redovima.
Nakon prvog šoka i nevjerice, gledajući spaljene ostatke, shvatila sam da to ne može biti tvoj leš.
Ipak ja sam bila jedina koja je sa tobom imala kontakt u živo, a ovaj je bio gotovo za glavu višlji od tebe.
Taj podatak sam prešutjela.
Nikom nisam rekla za svoje sumnje, jednostavno, poželjela sam da to sve za tebe jednom prestane.
Koliko god su nas na akademiji trenirali da se sa „objektima“ ne smijemo emocinalno zbližavati ti si za mene bio poseban. Utjecaj okolnost pod kojima smo se susreli i način na koji si nas uspio izbaviti iz bezizlazne situacije ostavili su na meni trag. Kod Lovca sam iskoristila priliku i javila se, maxu, svojoj vezi.
Bili su iznenađeni mojim javljanjem, ali svejedno su odlučili da te označe i iskoriste kao mamac, ne bi li otkrili na taj način krticu u našim redovima.
Taj podatak, o delfinu, bio je tajna i znali smo ga samo šef, max i ja.
U izvještajima spominjali smo samo tvoj mobitel i tako kontrolirali curenje podataka.
 
Lagano, korak po korak, uspinjali su se pustom stjenovitom obalom.
Gotovo nedirnuta priroda ih je okruživala.
Cvrčci su gudili svoje posljednje note prije sumraka a lagani povjetarac sa mora donosio je sparinu i nagovještavao oluju.
Da to ovdje može biti opako njemo su govorile izbrazdane litice koje su se šibane stoljetnim vjetrovima i ispirane zapjenjenim morem nadvile nad pučinom.
Prizor je istovremeno bio divan i zastrašujući.

Poslije sam se povukla na par mjeseci, radi oporavka i sigurnosti.
Podatke dobivene tvojim praćenjem, moja ekipa je vješto plasirala tako da je to urodilo raskrinkavanjem dvojice inspektora koji su nas nesvjesno doveli na prag njihovog nalogodavca i šefa te skupine kriminalaca.
Poslije odmora, pravdajući svoju odluku time što te jedino ja osobno poznam, uključila sam se u nastavak istrage.
Prerušeni u srednjovječne turiste, max i ja, crvenim pasatom obilazili smo ovaj kraj i nadali se da će onaj crni terenac otkrit podatke koji bili poveznica sa njihovim šefom.
Gdje si odsjeo shvatila sam onog trena kad je tvoj signal projurio pored nas na crvenom RR-u.
Onda kad smo se zamalo sudarili.
Drugi put isti signal gore na vidikovcu ali ovog puta sa žutog motora.
Iznenadilo me to da si i ti shvatio da te neko prati i traži, te način kako si jednostavno ispario.
Dugo nam je trebalo da te ponovo nađemo i zapravo kad su se ona dvojica naših, koje smo pratili, uskomešali.
Bilo je već kasno.
Oni su te pronašli prije nas i tako si završio na onom gradilištu.
Njih smo indetificirali među spaljenima.
Treći si, po mišljenju kolega, bio ti.
I tako smo izgubili vezu sa nalogodavcem i zaključili istragu.
 
Kako se sve zapetljalo, rekao je.
Samo ovo je otvorilo još niz nepoznanica.
Tko je onda onaj za kog ste utvrdili da sam ja.
I gdje je peti. U onom kontejneru bilo nas je pet.
Koji sad peti, upita malena.
U kontejneru je bio još jedan lik.
Nižeg rasta i debel. Istina, vidio sam mu samo sjenu, ali dobro ga se sjećam.
On mi je prebrojavao prste.
Za dvojicu ste utvrdili da su vaši, trćeg ste preimenovali u mene, a malog debelog niste našli. U svakom slučaju taj se izvukao, ako ponovnom istragom utvrdite tko je onaj treći kad već to nisam ja...a nisam. Možda vas to odvede na prag nalogodavcu, glavnom šefu te skupine, izgovorio je u jednom dahu.
Nisam ti rekla, završetkom istrage i ja sam napustila službu.
Osnovala sam svoju agenciju za isljedništvo pa sad po zahtjevu ljubomornih muževa i žena vršim istrage.
Slijedim poslovne partnere i otkrivam tko koga vara.
Posao mi je zanimljiv a dobro i se zaradi.
Rekla je kroz smješak.
Okrenula se prema njemu, obavila ruke oko njegovog vrata, propela se na prste, privukla ga ka sebi i spojila usne u dug strastven poljubac.
Glavno da sam te sad pronašla, govorila je dolazeći do daha.
Više te nikad neću ispustiti iz vida jer znam kako lako nestaneš.
Osmjeh joj nije silazio sa usana dok ga je gledala.
Ovih godina odmore sam koristila u ovom kraju. Koristeći svoje znanje i vještine brzo sam zaključila tko su ti prijatelji i kako su ti pomogli.
Prošle godine kad sam došla rezervirati apartman za sljedeću sezonu, gazdarica, majka tvojih prijatelja otvoreno me je upitala da li tebe tražim.
Ni sad mi nije jasno kako je shvatila. Ali je, shvatila je, i ja sam joj sve otvoreno priznala i ispričala.
Tako sam saznala za tvoju namjeru da se ovog ljeta vratiš, i evo me tu.
Završila je malena svoj monolog.
 
Sjećaš li se onog vozača, upita ju.
Onog koji nas je pozvao sebi za stol, tamo kod Lovca, kad smo stali radi odmora.
U slobodno vrijeme vozi motor.
Sa njim sam se susreo na bajkerskoj fešti onog dana kad su me odveli na gradilište i bio je svjedok moje otmice.
On je slijedio otmičare i da se nešto nesvakidašnje dešava shvatio je prisluškujući razgovor unutar kontejnera.
Podmetanjem požara i zvanjem vatrogasaca i policije napravio je pomutnju koju je iskoristio i izvukao me iz njihovih kandži. Još na sve to, pomogao mi je svojom ušteđevinom, tako da sam se uspio neprimjetno povući i nestati s ovih prostora. Smatrao sam da je tako najbolje.
Svih ovih godina nastojao sam sve zaboraviti i krenuti iz početka.
Samo si mi ti stalno bila u snovima i zapravo nada da ću te ponovo pronaći nagnala me da se vratim.
Svoje riječi potvrdio je privukavši je ka sebi u čvrst zagrljaj.
Usnice su im se ponovo spojile.
Žedno je upijao njene okuse uživajući u svakom trenutku.
...
Vjetar se lagano pojačavao.
Vrijeme je da se vratimo, reče on, ako ne želimo da nas nevrijeme uhvati na putu.
Suhe vlati trave povijale su se u smjeru puhanja i treperile stvarajući šum koji je pomiješan sa udaranjem zapjenjenih valova stvarao jeziv zvuk.
Hitali su uskom stazom iznad provalije prema podnožju stijene kad ugledaju zdepastu figuru kako sjedi na prirodnoj klupi od povećeg kamena.
Jednom rukom pridržavao je šešir  širokog oboda da mu ga sve jači vjetar ne otpuše sa glave dok je drugu ruku nehajno pokrivenu ručnikom za plažu držao na koljenima.
Njemo je promatrao pučinu udišući punim plućima slankasti zrak.
Kad su se približili na par koraka, zdepasti podigne ruku sa koljena, još uvjek prekrivenu ručnikom i oni ispod nega ugledaju veliki, tamni, okrugli završetak prigušivača na oružju koje je držao u ruci.
Zastali su kao ukopani.
Zaprepašteno su gledali u crni ubojiti otvor.
 
odlično  (y) (y)

vrijeme susreta pa si se ubrzao, treba zaraditi te pive  :mrgreen: (y)
 
...
Ha ha ha ha.
Zacerekao se zdepasti.
Kako ste samo predvidljivi.
Olovna kugla u njegovom želucu stremila je ka grlu.
Slušajući taj glas nije mogao da da se ne sjeti brojalice i čekića u kontejneru na gradilištu.
Košmar prikaza preplavio je sva njegova čula.
Malena se nagne prema naprijed i u pol namjere da skoči prema zdepastom prekine je metalno struganje zatvarača oružja i piskutavi zvuk prigušenog pucnja.
Oblačič prašine podignute ispaljenim hitcem zaustavi je u namjeri.
Zdepasti skloni ruku kojom je pridržavao šešir i ovaj se pod naletom vjetra odljepi od njegove glave i nestane u makiji. Laganim pokretom skine velike crne naočale debelih okvira.
Vi !!!
Vrisne malena.
Vi ste sve ovo zakuhali.
Vi iza ovoga stojite.
Nije mogla vjerovati svojim očima.
Da, ja sam iza svega.
Pitaš se zašto, život koji sam vodio košta, a to sve nije išlo samo od državne plaće.
Osim toga treba nešto i za stare dane ostaviti.
Bilo je pitanje trena kad ćeš sve shvatiti.
Jedino smo ti i ja znali da onaj spaljeni nije pravilno indetificiran.
Shvatio sam i zašto si to prešutila i isto tako da će te kad se sretnete i ispričate uvidjeti gomilu rupa u priči koje treba popuniti.
A onda bi bilo pitanje trena kad ćeš to sve povezati sa mnom.
Pitaš se kako sam znao za vaš susret.
Pratim te zadnjih godina i povezao sam sve kao i ti.
Zato je moja nećakinja, ona zgodna mama sa dvoje klinaca imala zadatak da sve goste konobe slika i pošalje mobitelom slike meni.
Njoj sam to pojasnio tajnim zadatkom državne službe tako da jadna ni sama nije znala što zapravo čini.
Već vidim sutrašnje naslovnice...dvoje mladih nesretnu ljubav okončalo pod strmom liticom na obali mora...
Ha ha ha ha ha !!