prije je bilo bolje

zweky

New member
Današnje stanje u hrv. motosportu morate priznati da je očajno.Pričala sam sa starim trkačima i po njihovim pričama prije je bilo stvarno puno bolje.
Ljudi su masovno dolazili na utke,a vidite u današnje vrijeme koji jad vlada.Čisto sumnjam da je zainteresiranost toliko pala kod gledaoca,moralo bi se objašnjenje toga naći ipak negdje drugdje.U čemu je caka......organizacija,medijska popraćenost??????????
Vozači prije nisu plačali startnine,sada ih plačaju(sigurno se sjećate i kockinog teksta).Za utrke koje su odvozili dobivali su i novčanu naknadu.
U prošlosti  puno se utka organiziralo baš u Zagrebu-velesajam(unutar i kod mosta),kod ekonomskog fakulteta,vončinina,bosanska ,jelenovac(te tri su stvarno davno),samobor,sljeme,zvijezda......a sada?????
Šteta za Zagreb što nema utrka,mislim da bi se moglo organizirati i da bi bilo možda dobro i posjećeno.
Prije su se vozači puno više držali zajedno...sad kao da vlada neka napetost među njima.......

Sve u svemu stanje je stvarno loše,sve je poluprazno i otužno :(
čak i u automobilizmu je sve bolje....od medija,sponzora....(al vjerovatno ni tam ne cvjetaju ruže)-npr.auti kad imaju utku može se vidjeti tamo cisterna od ine koja sponzorira vozačima gorivo



 
meni je sad bolje :mrgreen:

iako se sjetim nekad kad sam ko klinac visio na kružnim trkama kod Velesajma, kad je umjesto one Inine kocke bila benzinska
jurili su sa Fićekima, pucalo je na sve strane :mrgreen:




srki
 
dalo bi se u Hrvatskoj na hrpi lokacija organizirati cestovne trke tipa otoka mana.... samo treba volje i novaca  (y)
 
U ono doba su tzv.savezi radili svoj posao,na republičkoj i državnoj razini,kakva god bila da bila ona država,promocije auto i moto sporta su bile kud i kamo bolje nego danas uz sve balgodati medija,interneta,tv-a.
Previše je mita,korupcije,i osobnih interesa u svim tim sportovima,bilo je tog vjerojatno i tad al su ljudi dobivali bar neku satisfakciju za svoj trud.
 
Prije su ljudi sve sami radili oko motora
dok je danas tehnika toliko išla naprid da je nemoguće
imat sav potreban alat, a o znanju da ne govorimo.
Nema više "prčkanja" :mrgreen:
 
foggy said:
dalo bi se u Hrvatskoj na hrpi lokacija organizirati cestovne trke tipa otoka mana.... samo treba volje i novaca  (y)

dalo bi se ,s tim da mislim da je u zagrebu prednost odmah u samom početku....sigurno bi se vrtilo na telki,a i sam zg je prepun ljudi koji bi možda došli u većem broju nego inaće pogledat trke.
 
Gemich said:
Prije su ljudi sve sami radili oko motora
dok je danas tehnika toliko išla naprid da je nemoguće
imat sav potreban alat, a o znanju da ne govorimo.
Nema više "prčkanja" :mrgreen:

oni koji žele čačkat...imaju druge discipline koje modernizacija nije stigla...npr.oldtimeri,tomosi (sad je uvedena i ta klasa)...ali ipak treba nekaj znat o kojem god se motoru radilo....i zbog same sigurnosti svih sudionika utrke
 
svaki dan na putu do VG prolazim pokraj inine zgrade, ne kuzim zakaj i u danasnje vrijeme nebi organizirali jednu gradsku trku tamo? kad se vec u Bjelovaru vozi oko parka, zasto mi nebi oko bundeka?
 
kuko said:
Veliku nagradu na Grobniku nećemo ni spominjat.... :(
mislim da je vise nego ocito da nemamo uvijete, sto sigurnosne, sto kapacitetne i novcane.
ali mozda jednog lijepog dana...
 
Shokrefumi said:
mislim da je vise nego ocito da nemamo uvijete, sto sigurnosne, sto kapacitetne i novcane.
ali mozda jednog lijepog dana...

Ali radi se na tome, ne kopaju valjda zakujac?

Ne treba nam nista vise od SBK.... :wink:
 
shmrkavac said:
Ali radi se na tome, ne kopaju valjda zakujac?

Ne treba nam nista vise od SBK.... :wink:
samo nek kopaju, konacno se nesto radi.
bili bi zadovoljni kad bi bar SBK dosao, ali da GP dode, bilo bi... nemam rijeci za to. mozda bi i baxy-eva ovisnost prestala :mrgreen:
 
zweky said:
npr.auti kad imaju utku može se vidjeti tamo cisterna od ine koja sponzorira vozačima gorivo
Koliko je meni poznato,a nekoliko sam godina šarafao po Felicia i Focus kupu,te na rallyu,od INE smo kupovali gorivo,doduše bolje kvalitete i ponekad po nešto nižim cijenama,ali je najčešće to gorivo bilo obavezno.Inače je medijska podrška u auto sportu katastrofalna,a u moto sportu da ne govorim.Tako,recimo, u Osijeku nisam vidio nijedan plakat za zadnju trku koja je bila negdje ´96.Da ne spominjem da se nikad nitko od organizatora nije pobrinio da u Osijeku zalijepi koji plakat za trku u Požegi koja se vozila svake godine,a udaljena je samo 100 km.,pa bi vjerovatno došlo i nešto gledaoca koji su pasionirani ljubitelji motora,a ne čitaju specijalizirane časopise.A poznato je:bez publike nema ni pretjeranog interesa sponzora.Da ne spominjem da nijedna naša TV kuća nije u stanju otkupiti prava za GP,ali zato možemo gledati svakakve sapunice koje su u konačnici možda i skuplje.
 
VOPA said:
Koliko je meni poznato,a nekoliko sam godina šarafao po Felicia i Focus kupu,te na rallyu,od INE smo kupovali gorivo,doduše bolje kvalitete i ponekad po nešto nižim cijenama,ali je najčešće to gorivo bilo obavezno.Inače je medijska podrška u auto sportu katastrofalna,a u moto sportu da ne govorim.Tako,recimo, u Osijeku nisam vidio nijedan plakat za zadnju trku koja je bila negdje ´96.Da ne spominjem da se nikad nitko od organizatora nije pobrinio da u Osijeku zalijepi koji plakat za trku u Požegi koja se vozila svake godine,a udaljena je samo 100 km.,pa bi vjerovatno došlo i nešto gledaoca koji su pasionirani ljubitelji motora,a ne čitaju specijalizirane časopise.A poznato je:bez publike nema ni pretjeranog interesa sponzora.Da ne spominjem da nijedna naša TV kuća nije u stanju otkupiti prava za GP,ali zato možemo gledati svakakve sapunice koje su u konačnici možda i skuplje.

Pa jasno!

Možda kad bi neki od ponajboljih vozača popljugali kitu nekom i to snimili na mobitel, bilo bi drugačije sigurno :mrgreen:




srki
 
To kopanje na Grobniku je navodno čisto pranje love.... Moraju odvojit od proračuna za radove na STAZI, a oni fol "proširuju" okolicu! :evil:
Ništa od obnove, vjerujte mi.... Znam da je dana lova za preasfaltiranje, ali je nekome lijepo sjela u džep! A ove sitne radove rade "da se vidi da se radi"!!! :evil:
Sve u svemu...žalosno. :uff:
 
kuko said:
To kopanje na Grobniku je navodno čisto pranje love.... Moraju odvojit od proračuna za radove na STAZI, a oni fol "proširuju" okolicu! :evil:
Ništa od obnove, vjerujte mi.... Znam da je dana lova za preasfaltiranje, ali je nekome lijepo sjela u džep! A ove sitne radove rade "da se vidi da se radi"!!! :evil:
Sve u svemu...žalosno. :uff:

Pa nemoj tako, cekaj da zavrse pa onda kritiziraj. Ili ti imas 100% provjerene informacije da je pranje love u pitanju??
Ako je tako, uzmi telefon u ruke i daj anonimnu prijavu, pa ces barem biti miran da si i ti ucinio nesto za grobnik....
A da su radovi sitni, ne bih se bas slozio. Pogledaj kvadraturu koja je iskopana i kubikazu zemlje koja je odvezena i pomnozi sa nekakvim tarifama pa ces vidit iznos....
I nitko nije ni rekao da ce nakon "renovacije" bit staza u ranku Sepanga. Ali da ce bit bolje, bit ce.
NHF
 
Ovako je to izgledalo nekada .
A ove priče o tome da se nemože ništa raditi na motorima, pa molim vas .
Trkaći se motori ne kupuju u svakoj trgovini , a i kada se kupe ne voze se nikada u stanju u kojemu su kupljeni , a tko bi prerade i podešavanja trebao učiniti ?
Mislim da trke zaslužuju voziti samo oni koji nešto i znaju o motoru , a ne samo šaltati i rušiti u zavojima .
 
Toliko me ražalosti ovaj naslov teme ...jer je to nažalost istina ali.....nije baš tolko crno aj aj..

Mislim da je tu spominjana ideja o uličnoj trci u Zagrebu super ideja....fakat ako se može oko bala u Koprivnici, onda se valjda može i oko Bundeka (il negdje drugdje).
Uostalom Zagreb je zbog svega, tradicije, najvećeg broja vozača i sl. zaslužio bar jednu uličnu utrku....

Bilo bi idealno kad bi recimo Bandić zavolio utrke...a možda i kad bi čuo da je hercegovac Branko Bevanda bio legenda...a još kad bi čuo da je nekad vožen Grand Prix i da je zemo bio odličan..

....KO ZNA ?????