Prijedlog predstavljanja trkača

VK

Member
Možda ovaj post nije dobro adresiran na podforum  Moto Sport, ali kako se konkretno tiče hrvatskog moto sporta tu ću ga i postati pa ostavljam moderatorima da odluče je li mu tu i mjesto.
Kako već određeno vrijeme pratim ovu stranicu i forum, te vrlo često dođem i pogledati cestovne moto utrke PH, a na forumu je bilo dosta pisano o nedovoljnoj zainteresiranosti publike za taj sport, pala mi je na pamet jedna ideja (a nije me ozljedila, još). Na stranici se dosta truda ulaže na, recimo, predstavljanje djevojaka prilikom izbora za miss motori, a mišljenja sam kako bi u nadolazećim zimskim mjesecima isti takav trud, pa i više, trebao biti uložen na predstavljenje licenciranih vozača koji će (vjerojatno) nastupiti u idućoj godini. Znam da je nakon ovogodišnjih ozljeda vozača, te razbijenih motora još prerano govoriti o tome, ali ako sad krenem s tom idejom možda bi se na zimu moglo nešto izroditi.
Uglavnom, iz moje perspektive to izgleda ovako: dođem na Grobnik (bilo PH ili Motohappening) po broju na motoru prepoznam pojedinog vozača  i pratim koliko uspijem njegovu vožnju. Međutim, što se tiče prepoznavanja, prepoznam one koji su na ovom forumu te čiji su licencirani brojevi objavljeni, a uvijek nekako više «navijam» za one čije izjave i postovi mi se više sviđaju. Kako se već u više navrata pisalo o nezaiteresiranosti publike (većinom forumaša) za moto sport, mislim da bi bilo dobro preko zime predstaviti licencirane vozače na stranici.
Kako sam to zamislio? Sastavi se jedan univerzalni upitnik i pošalje svim vozačima da ga popune, te se objavi na stranici. Nešto slično kako su bili predstavljeni vozači koji su činili prvi hrvatski endurance tim, dakle od općih podataka: godina rođenja, visina, težina, prebivalište, zanimanje, do nekih specifičnih: recimo godina kada se počeo utrkivati pod licencom, za koga trenutno vozi, za koga će voziti iduće prvenstvo, za koje sve klubove je do sada vozio, tko su mu sponzori, broj službeno odvoženih utrka, najzapaženiji rezultati, koje godine je vozio prvenstvo na kojem motociklu i što predpostavlja da će voziti iduće godine, najbrži krug na Grobniku (Grobnik sam uzeo za primjer jer se tu najčešće vozi) i na kraju nešto čisto subjektivno i što nije tako suhoparno kao ovo prije: kako pojedini vozač vidi rasplet iduće sezone i svoje mjesto u ukupnom poretku. Znam da ovo zadnje što sam napisao zvuči pomalo blesavo ili puno blesavo, ali treba se priznati da po izjavama i ambicijama pojedinaca stvaramo neki svoj vlastiti (subjektivni) sud o njima te su nam neki simpatičniji i za njih «navijamo», a to bi i dodatno podgrijalo iduću sezonu i neka rivalstva. Naravno sve to bi trebalo začiniti slikama iz motosporta trkača, pa i onim privatnim slikama koje sam trkač odabere iz svoje kolekcije i odluči ih objaviti. Time bi se trkači približili publici, te na stazi publika nebi samo gledala «neke brojeve» koji bjesomučno jure.
Ja nisam trkač, pa je sigurno i to da pitanja u anketi nisam sva pogodio, ali ovo je samo moj prijedlog ili neki kostur za daljnju obradu.
Znam da će ovo većini trkača izgledati glupo, jer oni se između sebe većinom poznaju, ali ja i dalje mislim da je to dobra ideja...
 
Na motoplusovoj stranici je to bilo postavljeno , ali večina vozača nije bilo predstavljeno jer nisu poslali podatke , a ni slike !! 8)
 
Odlična ideja, tak je nekak motorevija imala za vozače supermoto-a, ili motoklub, neznam točno...
 
Vedran_ZG said:
Odlična ideja, tak je nekak motorevija imala za vozače supermoto-a, ili motoklub, neznam točno...
Motorevija, imala i imat će i dalje najavu za supermoto,motocross i cestovne vozače svaku zimu jedan broj jedna disciplina najava vozača favorita za nadolazeću sezonu.
 
supermotomen said:
Motorevija, imala i imat će i dalje najavu za supermoto,motocross i cestovne vozače svaku zimu jedan broj jedna disciplina najava vozača favorita za nadolazeću sezonu.

(y)

Planiram to, u dogovoru s urednikom, još malo bolje i opširnije obraditi za iduću sezonu.
 
Izvrsna ideja !!! (y)
Na početku sezone sam i sama bila nekoliko puta u situaciji da sam na nekoj od utrka razgovarala s "nekim" dečkima ili mi netko kaže "bok", a da nisam imala pojma tko su. Tek kasnije, kad sam pitala Luku ili Miljenka, rekli su mi....pa to ti je Saša...ovo ti je Zujić...pa to ti je Aldo...ovo ti je bio Alen...to ti je ovaj ili onaj.....i shvatim da ih sve, nažalost, u utrci gledam kao brojeve i boje. Danas većinu znam, ali još uvijek ne sve.
Slažem se da bi bilo pametno i korisno da nam se svi trkači predstave kroz svoj trkački profil, obavezno uz sliku bez kacige, a uz sve što Saša predvidi u modelu profila, neka bude i polje u koje će upisati svoj ukupni plasman protekle sezone i popis sponzora (ako nije problem  :wink:). Naravno, sva ta polja bi se trebala moći editirati, jer iz sezone u sezonu pojavljivat će se i promjene u tom smislu. Još jednom...prijedlog za čistu peticu!! :mrgreen:
 
Dobar prijedlog! Ali mislim da ne bi trebali predstavljati samo vozače brzinskog motociklizma. Ima tu i drugih disciplina (motocross, supermoto, speedway..) gdje su vozači itekako uspješni u svjetskom i europskom rangu, pa treba i njih upoznati:)

Najbolje vozače u svakoj disciplini viđam samo na proglašenjima prvaka, dodjelama nagrada HMS-a, i slično. Ali i tamo se svaki drži svog "klana", tj. vozači svoje discipline su uvijek skupa - nema baš nekog generalnog druženja..

Btw, jel se zna gdje je ovogodišnja dodjela nagrada HMS-a?
 
Ideja i prijedlog ti je za 5  (y) Osim što sve znamo npr. o Saši 69, bilo bi dobro upoznati i sve ostale dečke koji se natječu u lijepoj našoj....