Prijepis motocikla

Uzmeš motorić, platiš, u Narodnim novinama kupite ugovor za 2,5kn, ispunite i potpišete, odete kod bilježnika na ovjeru i platite nekih mislim 36kn, onda s tim ugovorom u roku od 14 dana moraš na poreznu da ti izračunaju porez. To platiš i gotovo. Trebao bi dalje u MUP ali u tvom slučaju nije potrebno. Još nešto, ako je skuter još uvijek registriran, najbolje bi bilo prije svega otići u MUP i odjaviti ga.
Da li ima troška na prenos 50ccm ne znam.
Obzirom na stanje motora postoji šansa da se kod sudskog vještaka napravi procjena, obzirom da je razbijen, i na taj način umanji osnovica. Međutim, vrijednost je premala da bi se s tim zajebavao, odnosno, proći ćeš skuplje. Druga varijanta, ako imaš službeni izvid štete da je motor oštećen, možeš ga probati priložiti pa da se na taj način smanji osnovica.
 
mate said:
Uzmeš motorić, platiš, u Narodnim novinama kupite ugovor za 2,5kn, ispunite i potpišete, odete kod bilježnika na ovjeru i platite nekih mislim 36kn, onda s tim ugovorom u roku od 14 dana moraš na poreznu da ti izračunaju porez. To platiš i gotovo. Trebao bi dalje u MUP ali u tvom slučaju nije potrebno. Još nešto, ako je skuter još uvijek registriran, najbolje bi bilo prije svega otići u MUP i odjaviti ga.
Da li ima troška na prenos 50ccm ne znam.
Obzirom na stanje motora postoji šansa da se kod sudskog vještaka napravi procjena, obzirom da je razbijen, i na taj način umanji osnovica. Međutim, vrijednost je premala da bi se s tim zajebavao, odnosno, proći ćeš skuplje. Druga varijanta, ako imaš službeni izvid štete da je motor oštećen, možeš ga probati priložiti pa da se na taj način smanji osnovica.

u smislu poreza, nema poreza na prijenos vlasništva vozila do 50 ccm, niti ne postoji dužnost prijave poreza :wink:
tako da nakon ovjere ugovora treba otići direktno na tehnički pa na MUP
 
Ma uvijek stavite nižu vrijednost, a to nije teško izračunati . Računica kojom ide katalog je cijena novog vozila -10% pri izlazu iz dućana i po -10% za svaku navršenu godinu starosti. To izračunaš i staviš još malo niže od toga, pa ako prođe prođe, a ako ne ionako ti oni obračunaju po svojoj tablici, dok ako staviš veću cijenu onda defiinitivno tvoju cijenu uzimaju u obzir :misli:
 
liberty said:
u smislu poreza, nema poreza na prijenos vlasništva vozila do 50 ccm, niti ne postoji dužnost prijave poreza :wink:
tako da nakon ovjere ugovora treba otići direktno na tehnički pa na MUP

Mora na poreznu. Na 50ccm se ne plaća porez jer nije "luksuz", ali svejedno mora otic tamo da mu na kupoprodajni poštambiljaju da je oslobođen plaćanja poreza, bez toga nemože ništa u MUPu.

 
mate said:
Uzmeš motorić, platiš, u Narodnim novinama kupite ugovor za 2,5kn, ispunite i potpišete, odete kod bilježnika na ovjeru i platite nekih mislim 36kn, onda s tim ugovorom u roku od 14 dana moraš na poreznu da ti izračunaju porez. To platiš i gotovo. Trebao bi dalje u MUP ali u tvom slučaju nije potrebno. Još nešto, ako je skuter još uvijek registriran, najbolje bi bilo prije svega otići u MUP i odjaviti ga.
Da li ima troška na prenos 50ccm ne znam.
Obzirom na stanje motora postoji šansa da se kod sudskog vještaka napravi procjena, obzirom da je razbijen, i na taj način umanji osnovica. Međutim, vrijednost je premala da bi se s tim zajebavao, odnosno, proći ćeš skuplje. Druga varijanta, ako imaš službeni izvid štete da je motor oštećen, možeš ga probati priložiti pa da se na taj način smanji osnovica.

Cijena se može umanjiti i kod samog poreznog referenta ukoliko se vozilo doveze u "dvorište porezne uprave" i referent izađe to pogledati.... tek ukoliko ti se i ta cijena ne sviđa, možeš ići kod sudskog vještaka...  (y)
 
strasilo said:
Cijena se može umanjiti i kod samog poreznog referenta ukoliko se vozilo doveze u "dvorište porezne uprave" i referent izađe to pogledati.... tek ukoliko ti se i ta cijena ne sviđa, možeš ići kod sudskog vještaka...  (y)

Ko zna zna  (y)

Osim ako je po pitanju poreznog referenta debela baba kao recimo u SB, koja zna samo kako izgleda masni burek sa mesom i čvarci, tad svakako potražiti stručnu pomoć  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Godina proizvodnje najviše utječe na katalošku vrijednost, meni je npr za Nexus porez bio 700kn jer je 2007.god a za Bandita 500 jer je 2001, Pegaso isto 500 itd.

Mislim da za sve te cifre nema smisla komplicirat, da se kupuje pol god stari GS Adventure recimo onda ajde al ovak...

U katalogu Pegaso 2003.god vrijedi 7000kn.
 
liberty said:
u smislu poreza, nema poreza na prijenos vlasništva vozila do 50 ccm, niti ne postoji dužnost prijave poreza :wink:
tako da nakon ovjere ugovora treba otići direktno na tehnički pa na MUP

Pao mi je kamen sa srca  :D

Zasto na tehnicki ?
Ionako je motor slupan, netreban ici tamo da mi oni to kazu  :mrgreen:

Kontam sad kad polozim za auto kroz par mjeseci vozit sa onom dozvolom za do 50ccm.
Pitanje, mogu li ja prebaciti papire na svoje ime iako jos nemam vozacku dozvolu ?
Ako nemogu, mogu li ja cuvat papire skupa sa kupoprodajnim ugovorom i onda prebacit za nekoliko mjeseci ?
 
Možeš prebaciti papire. Stjecanje vlasništva nije uvjetovano posjedovanjem odgovarajuće kategorije.
 
mate said:
Uzmeš motorić, platiš, u Narodnim novinama kupite ugovor za 2,5kn, ispunite i potpišete, odete kod bilježnika na ovjeru i platite nekih mislim 36kn, onda s tim ugovorom u roku od 14 dana moraš na poreznu da ti izračunaju porez. To platiš i gotovo....

pitanje: sigurno? i što ako mi je rok prošao  :mrgreen:
pitam jer još nisam za svog platila  :?
 
lili said:
pitanje: sigurno? i što ako mi je rok prošao  :mrgreen:
pitam jer još nisam za svog platila  :?

sigrno  :wink:
ako ti je prošo rok od tih 14 dana, kada dođeš prijaviti u poreznu obračunati će ti porez zajedno s kamatom za taj period...
 
monstrum said:
sigrno  :wink:
ako ti je prošo rok od tih 14 dana, kada dođeš prijaviti u poreznu obračunati će ti porez zajedno s kamatom za taj period...
aaa fak  :?

dobro da nije puno prošlo

hvala na info  (y)
 
ma nije ti to sad neka kamata, ali zašto da ju plaćaš ako ne trebaš... ako ti prođe duži rok od kupoprodaje, a nisi još uvijek prijavila u poreznoj, možeš očekivati da te oni sami pozovu, jer javni bilježnici dostavljaju poreznoj upravi sve ugovore o kupoprodajama i darovanjima vozila i nekretnina.
 
monstrum said:
ma nije ti to sad neka kamata, ali zašto da ju plaćaš ako ne trebaš... ako ti prođe duži rok od kupoprodaje, a nisi još uvijek prijavila u poreznoj, možeš očekivati da te oni sami pozovu, jer javni bilježnici dostavljaju poreznoj upravi sve ugovore o kupoprodajama i darovanjima vozila i nekretnina.
pa vjerujem da sad nije, ali bi bila da sam išla plaćati kad sam namjeravala (u 3 mjesecu nagodinu)  :mrgreen:
 
Pošto sam se i ja skoro opeka jer sam zaboravio platiti porez, moje iskustvo od prije 2 mjeseca - NE POSTOJI VIŠE RAČUNANJE KAMATA, PO NOVOM ZAKONU (ne znam kad je stupio na snagu) UMJESTO KAMATE IDE KAZNA, NAJNIŽA IZNOSI 5000KN!!!  U mom slučaju, dobra teta na šalteru porezne mi je savjetovala da poderem kupoprodajni i potpišem novi s prodavateljem, jer ugovor nije bio evidentiran ni u policiji, ni kod njih. Nema veze što je ovjeren kod bilježnika, samo sklopiš novi. Ako je bilo nedavno i bilježnik bude nešto kenjao, sklopite i raskid prijašnjeg ugovora i potpišete novi. To je nekih 70kn više i mirna si. 
 
Kawa_ZD said:
Pošto sam se i ja skoro opeka jer sam zaboravio platiti porez, moje iskustvo od prije 2 mjeseca - NE POSTOJI VIŠE RAČUNANJE KAMATA, PO NOVOM ZAKONU (ne znam kad je stupio na snagu) UMJESTO KAMATE IDE KAZNA, NAJNIŽA IZNOSI 5000KN!!!  U mom slučaju, dobra teta na šalteru porezne mi je savjetovala da poderem kupoprodajni i potpišem novi s prodavateljem, jer ugovor nije bio evidentiran ni u policiji, ni kod njih. Nema veze što je ovjeren kod bilježnika, samo sklopiš novi. Ako je bilo nedavno i bilježnik bude nešto kenjao, sklopite i raskid prijašnjeg ugovora i potpišete novi. To je nekih 70kn više i mirna si. 

Stari, lupaš ko otvoren prozor ...  :jesus:

Kamate postoje i nisu ukinute.. (i vjerovatno nikad neće biti ukinute...  :jesus: ) i ne ide kazna umjesto kamate, već kazna ide za nepoštivanje zakonskih odredbi odnosno zbog počinjenog poreznog prekršaja.. ;)

a ta famozna kazna koju spominješ nije po novom zakonu, već postoji dugi niz godina... samo se (na sreću našu) ne primjenjuje tako često u praksi, ali nije nepostojeća... ;)

Ali kako je država u krizi, za koji mjesec bi mogle kazne početi stizati na adrese svih koji nisu platili porez na kupoprodaju motornih vozila  :mrgreen:
 
Praktički isto. Po tvojoj teoriji neće ti je naplatit na šalteru (možda nekom i hoće) nego ćeš dobit kartolinu na kućnu adresu. Jer znam da porezna više nikom ništa ne oprašta, pogotovo za firme i sl. Ja ti samo kažem što su meni rekli i kako je meni bilo na poreznoj. Sad što se tiće promaje i prozora, ne bavim se pravom i zakonima, ali mislim da me je baba dobro savjetovala i da sam jeftinije prošao sklapajući novi ugovor
 
Kawa_ZD said:
Praktički isto. Po tvojoj teoriji neće ti je naplatit na šalteru (možda nekom i hoće) nego ćeš dobit kartolinu na kućnu adresu. Jer znam da porezna više nikom ništa ne oprašta, pogotovo za firme i sl. Ja ti samo kažem što su meni rekli i kako je meni bilo na poreznoj. Sad što se tiće promaje i prozora, ne bavim se pravom i zakonima, ali mislim da me je baba dobro savjetovala i da sam jeftinije prošao sklapajući novi ugovor

jesi trenutno ... ;)

ali stari ugovor još uvijek postoji.... ;) ... bilježnik ga mora dostaviti poreznoj .... kad ga bilježnik dostavi poreznoj, tvoj OIB će biti zadužen za taj porez..... ;) ... morat ćeš platiti taj isti porez sa kamatom, kaznu za neplaćanje na vrijeme, i moguće i kaznu za namjerno neplaćanje poreza... A moguće da budeš i KAZNENO gonjen za krivotvorenje ....  (y) (ovo što sam ti naveo POSTOJI već niz godina i zakonu, ali na našu sreću jako rijetko se primjenjuje u praksi.... ni zamisli si da baš zi budeš jedan od rijetkih  :? ) ... pa ti sad vidi jesi jeftinije prošao ...  (y)
 
strasilo said:
jesi trenutno ... ;)

ali stari ugovor još uvijek postoji.... ;) ... bilježnik ga mora dostaviti poreznoj .... kad ga bilježnik dostavi poreznoj, tvoj OIB će biti zadužen za taj porez..... ;) ... morat ćeš platiti taj isti porez sa kamatom, kaznu za neplaćanje na vrijeme, i moguće i kaznu za namjerno neplaćanje poreza... A moguće da budeš i KAZNENO gonjen za krivotvorenje ....  (y) (ovo što sam ti naveo POSTOJI već niz godina i zakonu, ali na našu sreću jako rijetko se primjenjuje u praksi.... ni zamisli si da baš zi budeš jedan od rijetkih  :? ) ... pa ti sad vidi jesi jeftinije prošao ...  (y)

Ako je u pitanju nekretnina mora, al za motorna vozila nemora  :jesus: osim ako nije neki šupak od bilježnika pa ga zajebe namjerno  :?

Neplaši čovjeka opaliće ga herc  :LOL: :LOL: :LOL:
 
KING RR said:
Ako je u pitanju nekretnina mora, al za motorna vozila nemora  :jesus: osim ako nije neki šupak od bilježnika pa ga zajebe namjerno  :?

Neplaši čovjeka opaliće ga herc  :LOL: :LOL: :LOL:

živiš na staroj slavi ...  :jesus:

Od 2005.g. po zakonu mora to napraviti i za motorna vozila... ali isto kako ti kasniš sa plaćanjem, tako i on kasni sa dostavom .. ;)

No ako nam država zaglibi u krizi, bojim se da će mnogi bilježnici ostati bez prakse i dužni poprilične iznose državi...  :mrgreen:

Nismo ni svjesni koliko nam je lijepo i koliki zakoni postoje, ali se ne primjenjuju u praksi ....  (y)