Prijepis motocikla

Trebao bih pravno misljenje, prodaja motora na punomoc? znaci lik bi uzeo od mene s svrhom svercanja dalje.. covjek ima 50ak godina i ok je, al ono mogu li ja najebat glede eventualni kazni, da pregazi babu kakvu itd?
 
Naravno, pogotovo ako nema kategoriju.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Certina said:
Trebao bih pravno misljenje, prodaja motora na punomoc? znaci lik bi uzeo od mene s svrhom svercanja dalje.. covjek ima 50ak godina i ok je, al ono mogu li ja najebat glede eventualni kazni, da pregazi babu kakvu itd?

mislim da ipak ne,ugovor te oslobađa od sve odgovornosti i tehnički gledano nisi ništa protuzakonito uradio  (y)
 
pitanje za ovaj dio ovde o prijepisu  (y)
može li potpisati ugovor samo vlasnik motora uz podatke kupca ali bez njegova prisustva i potpisa ??
danas bila neka priča i to pa me baš zanima,ovaj kaže da može jer bitno je prisustvo i volja vlasnika :mrgreen:
 
Ne znam gdje da drugdje pitam , pa da ne otvaram drugu temu...  :mrgreen:

Kako ide proces od kupnje do registracije novog motora?

Dobijem račun u trgovini, idem na osiguranje, platim, pa na tehnički i dobijem knjižicu ili moram na policiju ili... ?


Hvala!
 
Redom tako kako si nabroja, pa nakon tehničkog na policiju po pečat u prometnu, i nazad na tehnički po tablicu.

I nazad na osiguranje da upišu reg.br. na policu.


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
DA-IM said:
mislim da ipak ne,ugovor te oslobađa od sve odgovornosti i tehnički gledano nisi ništa protuzakonito uradio  (y)

Tako je jer u ugovoru fino pise da osoba koja koristi vozilo je odgovorna za bilo koju nastalu stetu od datuma preuzimanja.
 
Shepa said:
Redom tako kako si nabroja, pa nakon tehničkog na policiju po pečat u prometnu, i nazad na tehnički po tablicu.

I nazad na osiguranje da upišu reg.br. na policu.


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

U mom slučaju je ženska iz osiguranja nazvala na tehnički i rezervirala tablicu, tako da je odmah upisala reg. br.  (y)
 
ekipa, ja sam kupio motor prije malo više od godinu dana, napravio sam kupoprodajni ugovor i punomoc ali sam dogovorio sa prodavačem da ga ne prebacujem na sebe.
Prošle godine sam ga normalno registrirao, i tako cu i ove.
mislio sam ga prebaciti na sebe ,a li neznam koliko ce me poreza doci(fz6 2006g)
 
Dakle platio si onih pet posto kada si rijesio kupoprodajni? Mene je za 2004 godinu doslo 415 kn tako da ce to tebe doci malcek vise. A porez, nazalost ne bi znao koliko poreza ide a posto ti motor jos ne ulazi povise 10 godina.
 
Nije mi jasno u cemu je fora s tim prijepisom, zbog 5 % poreza, placanja papira, tablice? Nitko nece da prepisuje na sebe, a i zakonom je propisan rok za prijepis. Meni je uvijek bio cilj rijesit sto prije papire, da je na moje ime i da sam miran
 
Pitur mora imat diplomu likovne akademije i FESB-a, atest na komoru i kompresor, boja mora bit homologirana s certifikatom, i na listi dozvoljenih boja za tvoj motor.
Nakon bojanja, moraš u centar za vozila, da ultrazvukom pregledaju debljinu sloja boje i prebroje zrnca perle, te udare pečat na homologacijski list, ako je sve u skladu sa EU normama.
Nakon toga na tehnički, i kaži barbi koji pregledava motor (ako ne skuži da je druga boja u pitanju), da ti je upiše u prometnu.

Ako ti je prekomplicirano, odradi samo zadnju stavku.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
na redovnom tehničkom pregledu možeš tražiti upis promjene boje i onda se ne plaća ništa dodatno.
kada upis promjene boje tražiš van redovnog tehničkog onda ti to naplate (čini mi se 100kn, ali nisam 100% siguran).
dakle, najbolje pričekati redovni tehnički i onda to riješiti.
 
Pitanje:

Kako prepisati i registrirati?


Vlasnikova izjava:

"Ovako, motor je u mojem vlasnistvu oko godinu i pol, ima slovenske papire. Imam racun di je broj sasije, imam papire od carine jer je uvezen u hr preko nekog enduro kluba bedekovcina.

Ja sam motor kupio od starijeg covjeka, kod njega je stajal oko godinu dana pokriven ceradom..u križevcima.."


Hvala na odgovorima....
 
Nisam gledao sve postove pa ne znam je li netko već objavljivao ovu informaciju ali na broju 060/662662 možete dobiti informaciju o kataloškoj vrijednosti vozila do 10 godina starosti bez ikakvih problema.
Cijena poziva je oko 6 kn/min+PDV...
Ja sam zvao upravo i doznao da je BMW R1200 RT iz 2007 g. po katalogu procijenjen na 23600 kn, dakle 5% poreza će biti 1180 kn.
 
Da zaljepim, za Info kako i gdje provjeriti ako ima teret na autu/motoru:

http://emedjimurje.rtl.hr/automobilizam/kako-provjeriti-zabiljezbe-na-vozilu-ovrhu-ili-zabranu-otudenja

 
joya said:
Da zaljepim, za Info kako i gdje provjeriti ako ima teret na autu/motoru:

http://emedjimurje.rtl.hr/automobilizam/kako-provjeriti-zabiljezbe-na-vozilu-ovrhu-ili-zabranu-otudenja

Ukoliko postoji zabilježba na vozilu to se lako da provjeriti jer od prošle godine imaš i SMS servis gdje pošalješ SMS sljedećeg sadržaja :
sasBROJ ŠASIJE na broj 818058 i automatski dobiješ natrag odgovor o statusu vozila.
Da me ne bi krivo shvatili, poruka mora biti točno ovako sasWLZP15558K128SS00 (ovaj broj šasije sam izmislio, samo da ne bude dvojbe oko izgleda poruke :) )